Mamičky slovenky žijúce vo Viedni

jokers303
5. jún 2011

Ahojte najdem tu nejake mamicky slovneky,ktore ziju vo viedni.rada by som nejake spoznala zijem vo viedni a nemam tu kamosky maminy.dakujem.zuzka.

nair
3. dec 2014

@mikema A keď Ťa tu mám, tak mi ešte napadlo.. Chceme ešte zbehnúť niekam na nákupy.. Parndorf? Alebo radšej niečo iné v okolí? Ja som bola zatiaľ iba tam a nejak sa mi nepáčilo, ale neviem porovnať..

misiveri
16. jan 2015

Ahojte.Byvam v 10 bezirku,blizko Reumannplatzu.Mam dve dcerky 13 rocnu 8 rocnu.Rada by som sa tu zoznamila s nejakou Slovenkou-prechadzky a pod.... Ak,tak prosim napiste na mail misiveri@centrum.sk Dakujem

aylin86
16. jan 2015

@misiveri Ahoj mi sme tiež v 10bezirku. .od reumanplatz pár zastávok ale mám 2 chlapcou 6 a 9 ročných. .

lubawp
25. jan 2015

Ahojte maminky, som tu nova, neviem, ci to tu uz bolo.
Vo Viedni je slovensky spolok, SOVA a byvaju tam kazdu druhu stredu stretnutia s detickami, spolu si zaspievame, zatancujeme a vytvarame "male umelecke diela". Ak mate chut a cas, radi Vas medzi nami privitame.
Je to v 6. Bezirku, Otto-Bauer-Gasse 23, je to nedaleko U3 Zieglergasse, vychod Andreasgasse/Otto-Bauer-Gasse.
od 16:00 do 18:00, vhodne pre deti asi tak do 6 rokov

cuca1988
10. feb 2015

ahojte mamicky

cuca1988
10. feb 2015

mame tri deticky 7,4 a 1..byvame v 15 bz

lusev
17. feb 2015

ahojte volam sa Lucia a v Juni porodim svoje prve dieta. zila som a pracovala som ako opatrovatelka vo Wiedni uz 3roky..posledne zamestnanie bolo v domove dochodcov ale kedze som bola n azivnost , sefka ma vyhodila, koli tomu ze mi neverila ze som tehotna...vratila somsa na SK ale chcem sa vratit spat! no neviem ako a kamist ....s dietatom a bez penazi......chcem pacovat ale co sdietatom....potrebujem poradit.dakujem vam ..prosim piste na moju e-mailovu adresu: lusev@centrum.sk
dakujem vopred

alexandramalik
13. apr 2015

Ahojte maminky. V lete sa stahujeme do Viednie do 21 berziku. Mam 7 rocneho syna a rada by som tam mala nejake kamaratky lebo tam nikoho nepoznam. A tak aj synovi nájst nejakých kamarátov nech to má na zaciatku lahsie. Dakujem krasne za odpovede. 🙂

malinka158
14. apr 2015

Ahojte mamicky 🙂 chcela by som sa vas opytat co hovoříte na stvrt vo Viedni tzv. balkanska stvrt Ottakringer. Myslim to ci je tam bezpecne. Bola mi ponuknuta praca casnicky u albánského zamestnavatela. Dakujem

potvorica
14. apr 2015

Ahojte maminky, volam sa Katka mam 6 mesacnu dceru a hladam niekoho na spolocne kocikovanie najlepsie v 22 bezirku. Mozete ma kontaktovat na email katarinalenorak@gmail.com
Budeme sa tesit 🙂

magduska
14. máj 2015

Ahojte, hladam spriaznenu dusu v 3. Bezirku, na spolocne kocikovanie 🙂

potvorica
18. máj 2015

oprava emailovej adresy katarinalenorak85@gmail.com

potvorica
18. máj 2015

Ahoj Magduska, ak mas zaujem o spolocne kocikovanie tak mi napis na email. Nemam problem prist z 22 do 3 bezirku, alebo sa mozme stretnut aj na pol ceste.

lulura
5. júl 2015

Ahojte mamicky.niesom sice vo Viedni a teraz nereagujem na temu kavicka ale chcem poprosit o radu.sme slovaci zijuci v rakusku(Sankt Polten)a cakame v novembri babatenko.chcem sa opytat ako to bude s jeho zdravotnou kartou.citala som E musime vo viedni poziadat o rodny list slovensky a potom mu vybavit na sk zdravotku a pas.lenze mi zijeme tu.mame trvaly pobyt tu v rakusku ale aj na sk nakolko nam bolo povedane ze v dvoch krajinach si mozes nechat.vianoce chceme travit na sk lenze bez pasu...a rodny list vraj trva par mesiacov.osetria mi dietatko na sk bez karticky keby nahodou nieco? Robim si velke starosti ,za kazdu info dakujem

potvorica
6. júl 2015

Ahoj, ja som vsetko vybavovala asi pred rokom. Pokial viem trvaly pobyt moze byt len jeden. Treba si to overit, ci ti na slovensku povedali spravne. Viem poradit postup len ak je jeden trvaly pobyt. vsetko som vybavovala vo Viedni, nakolko tu aj byvamJa som rodila v novembri 2014. Ak budes rodit v AT tak ti v porodnici socialna sestra vsetko vysvetli, kde co vybavis. Rodny list vybavis na prislusnom urade Standesamt, pod ktory spada porodnica nie, kde mas trvaly pobyt. Dostanes dva rodne listy...jeden rakusky a druhy medzinarodny. S rodnym listom s papiermi z porodnice a s mutterkind pasom pojdes na zdravotnu poistovnu kde automaticky tvoje dieta dostane cislo ecard...ale samotna ecard ti pride postou cca do tyzdna. Ja som na slovensko chodila asi pol roka bez pasu dietata, riskovala som ale nastastie nas nik nenacapal...vzdy som vsak mala vsetky mozne doklady od dietata, aby som sa vedela preukazat, ze je naozaj moje...ale asi by mi to velmo nepomohlo.
Ohladom pasu je to jednoducha vec...prides na magistrat...povies, ze chces pas. Vyziadaju fotografie od dietata, rodny list, meldezettel, sobasny list - ak je, a potvrdenie o obcianstve - ten dostanes s rodnym listom. Pas ti pride do 5 dni kurierom domov, zadarmo - platis len fotky, ktore si musis dat urobit u fotografa, plati dva roky. Problem je vsak ten, ze fotograf ziada, aby malo dieta otvorene oci.
Inak po prepusteni z porodnice sa do tyzdna musis hlasit u pediatra...boli sme bez ecard ale uz sme mali ecard cislo. Myslim, ze do vianocc vsetko stihnete.

lulura
6. júl 2015

Ahoj potvorica.dakujem pekne za vsetky info.nevedela som ze ma socialna sestra oboznami so csetkym.dufam to bude aj tu ako vo Viedni....No a magistrat v at?teda koli pasu?a rodny list ten medzinarodny?nemusim teda vybavovat slovensky?dakujem.pekny vecer.

adventmision
10. júl 2015

Hladam mamicky v 15,12 okrese vo Viedni na prechadzky a pokecanie v parku. Ja mam 3mesacne babetko.kontakt nena8@azet.sk

potvorica
14. júl 2015

Neviem na co by si vybavovala slovensky pas, ked sa dieta narodi v AT a ma tu aj trvaly pobyt. Bude mat rakuske obcianstvo, rakusky a medzinarodny rodny list, mutterkindpas, ecard, so slovenskom nebude mat nic spolocne. Mas anmeldebescheinigung?

mishelita
14. júl 2015

@potvorica na to, aby malo dieta AT obcianstvo musi mat jeden z rodicov AT obcianstvo, inak dieta narok nema. a AT obcianstvo mozes az po 6 rokoch pobytu v AT zaziadat

lulura
14. júl 2015

Ja anmelde bescheinigung mam,teda obaja mame a babatenku vybavime ak bude treba.ale my sme obaja slovaci.ja si tiez myslim ze len koli tomu ze sa tu narodi,nebude mat rakuske obcianstvo.

mishelita
14. júl 2015

@lulura ja som si to zistovala, neda sa to. musis tu zit 6 rokov a dokazat, ze si pracovala, odvadzala dane a mat tu myslim aj trvaly pobyt a potom mozes ist ku testom - z jazyka, historie, politiky a samozrejme zaplatit - vyska sa odvyja od tvojho platu. az potom budu mat aj tvoje deti AT obcianstvo. staci, aby mal len jeden rodic AT obcianstvo. existuje este jedna moznost a to, aby malo len dieta AT obcianstvo, ale to tu tiez musi zit 6 rokov, az potom on mozes poziadat. o a Anmeldebescheinigung ti isto treba vybavit aj malemu/malej, aj nahlasit na pobyt.

potvorica
15. júl 2015

Ahoj lulura, prepac, ze som Ti zle poradila...ja som uplne zabudla, ze moj muz ma rakuske obcianstvo uz dlhe roky. Ja nemam. Takze z toho vsetkeho mi vychadza, ze asi len predsa bude potrebovat aj slovensky rodny list a pas tiez. Najlepsie sa ist priamo spytat na urady ako postupovat. Este ray sa ospravedlnujem...uplne som na to pozabudla. Kedze manzel je povodom slovak, stale komunikujeme v slovencine a chodime k rodicom do toho isteho mesta a sme dokonca spoluziaci zo skoly tak to tak akosi automaticky beriem. v Nasom pripade to bolo preto take lahke lebo on uz obcianstvo rakuske ma.

lulura
15. júl 2015

Nevadi potvorica ;) som vdacna za kazdu info.no teda dufam ze vsetko vybavim na sk ambasade vo viedni 🙂

lauraa
15. júl 2015

@mishelita len dieta nemoze mat rakuske obcianstvo , lebo pokial nie je plnolete nemoze on poziadat. Teda jefina moznost ako ziskat obcianstvo je rakuske obcianstvo aspon jedneho z rodicov...

lauraa
15. júl 2015

@lulura po narodeni poziadaso SK rodny list, e-card ti vystavia ajs rakuskym rodnym listom, poziadaj hned o medzinarodnu e-card a mali by vas bez problemov s nou osetrit AJ na SK, ale zaplatim, nechas si vystavit ucet aa v At ti to kassa prrplati... Horsie to bude s mkp vysetreniami. Tie ti asi na SK nepotvrdia...

mishelita
15. júl 2015

@lauraa no mne teta na urade povedala,ze ked sa tu dieta narodi a bude tu zit 6 rokov,tak mozme poziadat o obcianstvo len pre neho.tak neviem.tak ci tak cloveku povedia pokazde inak

lauraa
15. júl 2015

@mishelita logicky o zmenu obcianstvo moze poziadat osoba starsia ako 18 rokov, a aky vyznam by to malo mat aby dieta malo ine obcianstvo ako rodicia...

lulura
15. júl 2015

Ja obcianstvo vobec neriesim ,som pysna ze som Slovenka a moje dieta bude tiez Slovak ako repa ;) vysetrenia mutter kind passu urobim vsetko tu.my tu zijeme len cez vianoce chceme ist domov.uz volako to vubavime,isto budu vedet aj na matrike povedat ako dalej pokracovat ,ked zachvilu je tu viac auslanderov ako domacich ;)

lauraa
16. júl 2015

@lulura po narodeni dietata ti vydaju rakusky rodny list.tento nechas prelozit a poziadas o vydanie SKrodneho listu ci uz cez ambasadu, matriku tvojho posledneho TR. Pobytu na SK alebo priamo osobitnu matriku v BA. Vystavenie rodneho listu trva par tyzdnov.s rakuskym rodnym listom vybavis meldezettel, anmeldebescheinigung, poziadas o rodinne pridavky a rodicak s tymze neskor dolozis pas maleho. E-card dostanes pre maleho tiez v At, toto nebudesriesit na SK , len si poziadaj o medzinarodnu...pokial budete len vianoce na SK tak sa s tvojim pediatrom dohodnes na kontrolach , v At nie je ich tolko ako na SK ,takze s 2 mes. v pohode mozes stravit 2-3 tyzdne na SK.v pripade potreby vas osetria na rakusku e card AJ na SK. Niekedy hlavne mensie ordinacie chcu zaplatim v hotovosti a potom si poziadas v at o preplatenie... Na SK riesis len SK rodny list a pas dietata

lulura
16. júl 2015

Dakujem pekne 🙂