Aké potraviny nedávate svojim deťom?

iivkaa1
25. jan 2013

ahojte maminy, chcem sa opytat,ktore potraviny,sladkosti,jogurty nedavate svojim detom,lebo obsahuju Ecka alebo ine skodlive latky...zacala som sa o to viac zaujimat a na obaloch uz vacsinou niesu oznacene ako napr.E210 ale rozpisane slovne a ja v tom mam zmatok...neviem co sa pod nazvom skryva.... davate im brumika,pudingy,a tak podobne? dakujem pekne za rady a odpovede.

marionmarion
28. jan 2013

@pralinkaaa precitaj si zlozenie, je to takisto cukor a chemia, nic viac. skus malej vymysliet nieco zdravsie co si oblubi...upecte so doma spolu nejaky zdravy kolacik, ak sa mala bude na vyrobe podielat, urcite si da svoje dielko rada🙂i

marcellka32
28. jan 2013

@pralinkaaa urob jej domáci,receptov je naň dosť.

tilly
28. jan 2013

@jankagun predavaju aj nesirene susene ovocie, aj v biokvalite... v metre v rakusku ho maju za par supiek (2€ 400g),ale mavaju ho aj u nas v zdravych vyzivach, ale je podstatne drahsie...

ja dost casto nakupujem v DM, mm tomu hovori anapurna 😀 (alnatura), vacsinou su tam dobre veci...

a ak nechces davat chemikalie, tak nie, ze polovicu veci, skoro vsetko musis vylucit...

ja sa snazim nedavat, babina im to potom vynahradi brumikmi a ostatnymi hovadinami 😀

tilly
28. jan 2013

inak celkovo, ak mate moznost ist nakupovat do rakuska, tak odporucam bioveci kupovat tam, oni maju aj podporu farmarov a ekohospodarstiev, tak to tam nevychadza tak draho ako u nas... aj v DM maju tie zdrave veci lacnejsie ako u nas v DM 😉

kaja73
28. jan 2013

@jankagun my kupujeme nesirene v DM ke-tu alnaturu-marhule maly miluje.
V podstate cez zimu maly fici na 90% na susenom od alnatury-tie citrusy co su v zime-ako mandarinka,pomaranc-to nemusime.
Jablka zas nezje,takze nas zachranuje prave to nesirene susene ovocie,plus avokado.

ildici12
28. jan 2013

ja ti radsej napisem co jej davam je toho omnoho menej 😅 takze obilniny tvoria zaklaad (vselijake vlocky, naturalna ryza, pseno, pohanka, kuskus, cestoviny), strukoviny, cerstve ovocie, zeleninu, biely jogurt, maslo, pripadne domaci lekvar 🙂 ostatne absolutne ignorujem povazujem za nepotrebne k zdravemu vyvoju dietata. a takto dokazem umeliny minimalizovat 🙂

beatricer
28. jan 2013

k tomu kinder mliečnemu rezu- na MMB je dobrý recept- aj na kinder bueno.

jankagun
28. jan 2013

@tilly no skusim sa pozriet po tych alnatura vyrobkoch,ze co to je..ja ekd som do obchodiku kupovala to bio susene ovocie z Nemecka,tak tam napr.1kg marhul stalo cca 18 eur..tak preto mi pride susene ovocie u nas co ma napisane ze bio prilis lacne aby to tak bolo..ale tak ako pisem,vyskusam 🙂

tilly
28. jan 2013

@jankagun ja som teraz kupovala 400g mango nesirene, bez cukru, bio za 2,20 v tom metre... len skoda, ze tam nechodime, toto som brala na skusku nahodou ked sme tam boli a je skvele, aj mojmu mladsiemu strasne chuti... mali aj marhule, aj ananas, aj slivky a este nieco... skoda, ze som toho nepobrala viac...
alnatura je vzdy skvela, ale susene ovocie odskusane nemam, u nas v bioobchode predavaju take nesirene susene ovocie, ale to stoji 2€ 100g