Ako sa naučiť variť?

1. dec 2022

Ahojte už som fakt zufala so seba...pokazím hádam aj praženicu už ked si len predstavím že mám variť mám strašný stres a vidím že s toho nakoniec vydá aj tak len dáky grc nech sa akokolvek snažím a idem presne podla videií a postupov proste som v tomto mere neschopná :( priatel síce tvrdí že čo navarím mu chutí aj to zje ale proste cítim ked to ochutnám že je to taká milosrdná lož a nechce aby som bola sklamaná. Viete mi prosím poradiť niejaký kurz ?hoc aj v Bangladéši

amelie2017
1. dec 2022

Neboj, len skúšaj. Môj muž je cheff, ja som nevedela ani čaj uvariť. Kvôli deťom sa snažím. Síce zo mňa kuchárka nebude, ale mám svojich už asi 15 receptov, ktoré sú jedlé 😀 napr. včera som v 34 rokoch uvarila jedlu polievku a nie slanú vodu- prvý krát (okrem vývaru).

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
paciko9
1. dec 2022

Ja som nevarila vobec, mama servis, neskor sestra servis. Vobec ma to nebavilo, a uz ked som misela tak som vsetko dobabrala🤣. Ale uz som k tomu prisla na chut, tak sa to da aj jest. Vsetko pride casom, a naucis sa 😉

lopka1313
1. dec 2022

Nech vari partner... Alebo skuste obaja spolu, ak to ani jeden neviete. Inak odporucam kucharku pro dceru, ma aj web (dokonca vraj aj slovensku verziu), mam jej knihy a ona dava uplne krasne postupy co a ako 🙂 zlepsis (zlepsite) sa, neboj, bude dobre 🙂

shandy137
1. dec 2022

Kazdy sme zacinali rovnako, super ze ta manzel podpruje, nebooj par jedal a sama na sebe vychytas svoje chyby. Dolezite je neodbiehat a sustredit sa za zaciatku na kazdu ingredienciu

ivangeline
1. dec 2022

Len varit. Skusat. Nieco,co je jednoduche alebo ti chuti. 🙂 Alebo je sposobom,kt sa ti pozdava. Inac to nejde. Tiez som niekedy nevarila nejak extra a nic extra.. :DD Uz je to omnoho lepsie ale vzdy je co zlepsovat a su veci,kt proste nevarievam casto alebo zas jedla,kt vela x vyjdu a potom raz nie.. Vsak staaava sa.

hilda08
1. dec 2022

Je super, ze priateľ ta pochváli, horsie by bolo, keby ta dokola kritizoval. Ja žijem s mužom 10 rokov a vzdy ked vari je to lepsie. Ale ja varim rychlo, jednoducho…on vari cely den a potrebuje milión ingrediencií a hodinu študuje recept 😀 len skúšaj, skúšaj, skúšaj….moja mama mi vzdy vravela, ked ti v jedle nieco chýba pridaj tam vsetko 😁 a ono to tak vacsinou naozaj je…ja som sa naučila napr do omáčok pridat za lyzicku chrenu ked je bez chuti

deti95060810
1. dec 2022

skús podľa overených receptov a knižiek... Super boli Recepty zo života...

marianarem
1. dec 2022

Varenie je o skusenostiach, musis nad tym proste stravit dostatocne vela casu, aby si ziskala odhad a cit. Postupne odpozorujes, co sa s cim spoji, co sa zrazi, co a ako rychlo zhustne, co sa ako dlho vari, pecie, ako sa tomu postupne meni konzistencia...No a ochutnavanim zistis, ake chute sa k sebe hodia a tiez ako sa chute pocas varenia vyvijaju a spajaju. Potom to uz pojde. Ale naozaj treba vela pokusov, takze nebud na seba prisna. Ja som chytila zaklady varenia tym, ze od detstva ma mama volala k vareniu pomahat. Proste tolkokrat som videla napriklad ako zhustla omacka a s akym mnozstvom muky, ze sa mi to dostalo do oka, takze mozem varit od oka. Podobne s inymi vecami. No a potom roky samostatneho varenia vo svojej domacnosti.

viestta
1. dec 2022

A priateľ tiež nevie variť? Môžte sa učiť spolu. Nezaškodí ani jemu ak sa naučí. A možno v tom nájde aj záľubu.

nika1971
2. dec 2022

vsetko je o praxi...skusaj...obcas nepozeraj na recepty, ale skus si vymysliet nieco sama...a hlavne chutnaj pri vareni