Mám 19 rokov a neviem variť

13. máj 2022

Hanbím sa za to, ale je to tak. Snažím sa naučiť sa, ale stále niečo dokazím. :( Minule som úplne spálila pizzu, že sme ju museli vyhodiť. Ani by to nebolo také zle, kebyže mi to okolie nedá tak vyžrať. Furt mi musia pripomínať, že som neschopná, keď neviem variť a že všetko len dokazím. Ja sa fakt snažím, ale som nemehlo, tak to proste nejde tak rýchlo... Cítim sa zle, to je asi jediný dôvod tejto diskusie. Necítim sa byť zatiaľ plnohodnotnou ženou. Ako dlho vám trvalo naučiť sa variť?

otvorena
13. máj 2022

Ale veď môžeš zapnúť YouTube ,videá a variť podľa toho hm
Neviem ako dlho ,skúšala som varila a ide to už pár rokov..a niekedy sa mi tiež nepodarí.noa🤷

marymart
13. máj 2022

Okolie si nevšímaj...len im odpovedz, či oni vedia všetko na 100%
Vieš niekedy to je ťažké, keď ťa ku tomu rodina nevedie, nemáš sa od koho naučiť variť.. ja som s mojou mamou varila od mala, pomáhala jej, ale tiež sa mi stane, že navarim nejakú grcku 😄🙈 fakt to len chce skúšať.. kúp si knihu, pozri nejaké videá.. chce to len cvik a bude to lepšie a lepšie 🙂

viestta
13. máj 2022

Okiu oznam, že učený z neba nikto nespadol, len hlupákov ako oni odtiaľ vyhadzovali lopatami

kitycat
13. máj 2022

A ake okolie ti to dava vyzrat?

Ja mam 30 a tiez neviem varit. Robila som ano aj take tie klasiky ako su rezne, aj svieckova sa mi podarila a nejake ragu masove...ale polievky? To viem len kapustnicu.

Privarky? Maso v omacke? Gulas? Neviem to ...ak by to bolo treba zavola mame, po telefone navarime...nastastie mam chlapa, ktory uvari rad a stacia mu tie 3 jedla co zvladam :D

Ked bude dieta a cas, budem sa aj vareniu prikrmov ucit a zlepsovat.

Kazdy vie aspon nieco uvarit 🙂

autor
13. máj 2022

No ja som nejak nemala o to predtým záujem, čo ľutujem, tak som to začala skúšať len nedávno. Asi pár mesiacov dozadu... Predtým som len maximálne pomáhala, ale neskúšala som sama.

melanta
13. máj 2022

Ja som v 19 vedela len čaj uvariť. Ako tínedžerka som sa odmietala učiť variť. Asi do 25 rokov som nevarila vôbec, ale že vôbec. Potom som začala, sama. Dnes moja mama aj svokra povedia, že varím lepšie ako oni. Moja rada. 1. Svoju hodnotu nemeraj kuchárskymi zručnosťami. Tie ti dobrý život nezabezpečia. 2. Nevar ľuďom, ktorí ťa hejtujú.

autor
13. máj 2022

@kitycat Rodina a priateľ

uprimnazienka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
melanta
13. máj 2022

A priateľ je mega dobrý kuchár keď ťa kritizuje?

kacena4
13. máj 2022

ahojko mam deti v tvojom veku a tiez sa mi casto stane ne pokazim jedlo. nic si z toho nerob musis sa naucit odosobnit sa od narazok na teba inak to nepojde ja to vzdy vezmem z humorom, ak treba vyhodim jedlo ak nie snazim sa "opravit" dcera sa tiez prave uci varit rozne jedla. a niekedy to ide inokedy nie. skor by som si pohovorila s okolim ktore ma s tvojim varenim problem ze nikto uceny z neba nespadol tak nech neripu ale radsej ta podporuju v tvojej snahe. drzim palceky

kitycat
13. máj 2022

Ak tvoj priatel vie len krtitizovat a nevie ta podporit je to smutne. On varit vie? Nech ta nauci... ale uprimne, chlap, co zenu kritizuje a ocakava od nej vsetko na zlatom podnose nie je vhodny partner do buducnosti...pozor na jeho chovanie

A rodicia? Nech ta priucia, hadam ze s nimi este byvas tak nech sa aj oni trochu snazia...nei kazdy ma tuzbu varit od 8 rokov

autor
13. máj 2022

@melanta Nie, jeho názor je, že muž nemusí vedieť až tak variť... 😕Vie navariť asi len dve jedlá

sima338
13. máj 2022

No tak ti poviem :D - Ja mám 33, jedno dieťa a varím veľmi priemerne, viem len základy, keď treba niečo zložitejšie - videá, kuchárske knižky...nikoho do toho nič, ani bývaly manžel ani partneri predtým mi to nikdy nevyčítali...keď chce osobnú kuchárku, nech hľadá inde

uprimnazienka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
13. máj 2022

Aj budúca svokra mi dáva dosť pocítiť, že neviem variť. Pýtali sa ma, že ako chcem variť pre deti, keď budeme mať. Noo tak podľa mňa kým budem mať deti už snáď budem vedieť aspoň niečo...

autor
13. máj 2022

Pýtala*

viestta
13. máj 2022

Máš 19, kým budeš mat deti, tak to sú ešte roky. Určite si rozmysli, či zrovna ten chlap, ktorý ti takto podryva sebavedomie je ideálny kandidát na otca tvojich deti. V devätnástich máš na všetko kolu času. Aj na učenie sa variť, aj na sobáš a aj na deti. Užívaj si, že si mladá a neskac po hlave tam, kde ta nedocenia a zhodila aj kvoli priblblej pizze

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzanaete
13. máj 2022

Prosim, nenechaj sa zdeptat a odradit od varenia. Postupne sa naucis. Najprv si osvoj par jednoduchsich receptov a postupne pridavaj. Nemusis byt skvela kucharka, aby si bola skvela mama. Priatelovi povedz, ze sa mozete ucit spolu. Snad sa nezasekol v dobe kamennej.

suve99
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
thereisabear
13. máj 2022

Tak dobrú pizzu ani ja neupečiem a to už mám čosi odvarené. Tiež to nie je žiadna sláva, viem pár zložitejších jedál čo varím dookola (manželovi to tak vyhovuje) a veľa jednoduchých jedál, čo robím sebe a dieťaťu.
Začni niečím jednoduchým, napr. cestoviny, pečené kuracie stehná, nejaký šalát, krémové polievky a pod.

melanta
13. máj 2022

Takže tvoj priateľ je typický tupoň. Variť má žena. Predpokladám, že všetky domáce činnosti má robiť žena. Si mladá, premýšľaj. Nezaves si na krk na celý život muža s takýmto nastavením. Pozoruj a vyhodnocuj. A nemaj s ním deti, kým nebudeš vedieť, že o domácnosť sa staráte obaja rovnocenne, nie iba ty. Chlap, ktorý ťa ľúbi a váži si ťa, sa takto rozhodne nespráva.

roja01
13. máj 2022

Opytaj sa priatela, ci on vie varit alebo upratovat. Az bude dieta, najma az opat nastupis do roboty, ci bude skor upratovat alebo varit. Ulohy budu rozdelene.
"Nova doba", uz ho na to pripravuj.

lindous
13. máj 2022

Priateľa s jeho názorom, že do kuchyne patrí žena a on nemusí by som kopla do zadku ... seriózne mi takéto zmýšľanie vie zdvihnúť tlak ...

Ja som mala šťastie, že som vyrastala s babkou a odmalička som sa jej motala okolo zástery, inak neviem kde by som sa to naučila, proste učený nikto z neba nespadol ... a aj tak sa stane, že sem tam niečo pokazím a stále sú jedlá, ktoré ani keby som sa na hlavu postavila, nedochutím tak ako mama a nechám si ich od nej nabaliť ...

Ak sa to chceš naučiť, tak by si to v prvom prípade mala robiť sama pre seba, pre mňa je varenie super relax, možno by si k tomu mala pristupovať takto a skúsiť si z toho spraviť koníček a nie byť v strese, že určite sa to pokazí a byť pod tlakom, že kto ti čo na to povie alebo že kvôli tomu nie si plnohodnotná žena, lebo to je nezmysel ... začni jednoduchými jedlami, lebo spraviť dobrú pizzu od základu nie je len tak a chce to nejakú skúsenosť...pozri nejaké videjká a skúšaj, drž sa chutí, ktoré poznáš, nekombinuj zbytočne zo začiatku a keď varíš ochutnávaj a venuj tomu pozornosť, cvik robí majstra, ale hlavne s kľudom a preto, že TY chceš, nie pre to kto čo povie a ak sa aj niečo nepodarí neber to ako tragédiu ....

mirro
13. máj 2022

Skúšaj, cvik robí majstra. Ja som čo to v tvojom veku vedela uvariť, ale najviac a vlastne všetko,som sa naučila práve pri deťoch.

mirro
13. máj 2022

A ešte, každej jednej sa čas odčasu niečo nepodarí, a sme tu...

katkaseiner
13. máj 2022

ja ti tak poviem, tiez som sa do varenie nehrnula... kym som uz doma nebyvala, chodila som v robote na obedy, cez vikend u nasich... ale bum, mala som 23 rokov a nasla som si frajera.... a teda poviem ti, hned ma zaujalo varenie, ved ta potvora laska ide naozaj cez zaludok. Cize kazdy vikend ked som isla domov, mamina mala zakazane varit, len nakupila suroviny podla toho co som si zmyslela a ja som normalne navarila 3 chody a este nieco sladke a oni chudaci to potom tyzden jedli. Kedze moj bol vtedy v zahranici, videli sme sa neskutocne malo ale tym ze som planovala sa za nim stahovat, bola som motivovana a kazdy vikend som si nieco rozhodla ze sa naucim...
Ver mi, ked sa namotivujes, naucis sa tiez. Teraz mam 40 a varim takmer vsetko... este stale su ale jedla ktore nevarim/nepeciem a ani sa mi do nich nechce... ale tak vacsinu uz dam.
Drzim palce, zvladnes to... mozno nebudu prve recepty ako od babicky, ale to vobec nevadi. Moj muz sa pri mne naucil menej solit (ale to ja som az extrem ako malo solim). Ked sme isli k jeho rodicom na obed, proste vsetko nam prislo strasne presolene...

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
birika
13. máj 2022

najvyssi cas zacat sa ucit 🙂

dankanka
13. máj 2022

Ono to nikomu nejde hned..treba len skusat a varit a varit, pozerat videa, citat aj komentare pod receptom v diskusii..uvidis to, pojde to..kazdy sa tak uci varit, na vlastnych chybach.

cymone
13. máj 2022

Ja mám 26 a neviem variť a čo ?.😂