• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Arašidové máslo. Na čo všetko sa dá použiť?

15. augusta 2016 
moja oblubena desiata/olovrant - na kolieska nakrajane jablcko, potrete tenkou vrstvou arasidoveho masla. mnam :sweat_smile:
2. aug 2011 o 22:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Na youtube som čekoval video kde ukazovali ako sa vyraba ar.maslo nezabudli dodat že je sladke a su dva druhy jedno sladke a druhe s otrochu večšim množstvom soli.Hm kupil som teda maslo v lidli jemnu variantu ochutnal som ho a bolo až nechutne slané.
Da sa niekde kupit aj ta sladka verzia :D či ne :D
10. aug 2011 o 13:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@omg - presne takú skúsenosť mám aj ja. ochuttnala som. A vyzera lo to, že mi to bude chutiť, no potom taká slaná chuť, ble
11. aug 2011 o 11:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte :wink: som veľmi rada že tu sú taketo rady arašídove maslo my velmi nechuty ale snažim sa ho konzumovať :slight_smile: zatial som ho skúsila samotné ale nechutnalo my potom som ho dala na rožok a chleba ale na rožku to bola hrôza a na chlebe ako tak chcela by som nejake odpovede alebo niečo dakujem som rada . ! :grinning:
13. júl 2012 o 22:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja milujem tu slanu chut s cokoladou, v USA dostat bezne kupit cokoladove akoby suhajdy plnene arasidovym maslom: http://www.chow.com/recipes/11056-peanut-butta-cups
20. sep 2012 o 14:42  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
V našej rodine ani nám nechutí, ale myslím, ze preto, že je to prislaďované maslo a kupili sme ho v lidli, kde asi nemaju na všetko dobrú kvalitu. Jedla som ho niekedy dávno a veľmi mi chutilo, tak som ho túžila kúpiť, ale nesplňalo takú chuť. Viete poradiť aj recepty aby chutilo to maslo? Chutí to asi ako cukor zmiesany s arasidami, nechutí mi ani na hrianky som skúšala.
12. júl 2013 o 08:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ale tiež v Jednote u nás som kupovala taku pochúťku arašidovu, myslim že to bolo s čokoládou a to bolo dobré, chutilo mi.
12. júl 2013 o 08:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@veron19 práveže to z LIDLA je jedno z najkvalitnejšich, čo sa týka bežne predávaných ar. masiel, dôležité je napr., aby v ňom neboli pridané stužené tuky, je však pravda, že na slano ho nepoužívame, ale napr. s obyčajným lekvárom alebo s medom na chlieb je mňam, na to napr. banán nakrájať
6. aug 2013 o 08:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (5)
Tak teda, rozhodla som sa skúsiť aj ja arašidové maslo, kúpila som ho v kauflande, majú ho v oddelení kde je nutela, nugeta a pod. Skúsila by som ho na chlebe, ale ten veľmi nejeme. Po prvotnom ochutnaní na lyžičke celkom chutilo, tak som skúsila ten banán. Banán na kolieska a na to arašidové maslo. No teda, nič moc. Dala som na to ešte aj med. Výsledok super :slight_smile: Asi to budú moje raňajky po rannom cvičení :slight_smile:
@jaron pozrela som sa na tú knižku od Bukovského, čo si tu dal link ešte dávnejšie, ja mám od neho Návod na prežitie pre muža :slight_smile: Chcem si kúpiť všetky :slight_smile: A super recepty máš, určite vyskúšam
6. aug 2013 o 09:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@kailinne skúšali sme to maslo už všelijako, aj dať s cestovinami (roztopené) a pod., ale predsa len s tým chlebom, pečivom, vaflami a pod. sa nám najviac osvedčilo :slight_smile:

prípadne ešte niečo takéto, ale to je už dezert:
http://www.zivotazdravie.sk/recepty-z-klubov-zdravia/bannov-dezert/

domáca kvalitná nutela - na to je ako stvorené - arašidové maslo + kakao (my dávame carob) + trochu mlieka (dávame sójové) + sladidlo (vanilkový cukor, med a pod.) - všetko rozmixovať - je to kvalitná nutela, či nugeta alebo tak nejako, nie iba nejaká napodobnenina z obchodu (namiesto orechov maslo a pod.)

tiež sa dá robiť krém napr. pridaním jablka a rozmixovaním - tým to získa takú ľahšie prehltateľnú formu :slight_smile:, čo tiež mnohým môže byť vhodné
6. aug 2013 o 10:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Oh to je krásny dezert, to určite vyskúšam, keď dokúpim sójové mlieko, lebo nám už došlo. A ten carob sa dá kúpiť v BIO potravinách? Našla by som ho aj v supermarkete? Inak, pekná stránka :slight_smile:
6. aug 2013 o 17:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
susienky s arasidovym maslom a s dzemom.. :dizzy_face: zbohom stihla postava... :angry: :sweat_smile:
6. aug 2013 o 17:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@jaron ja mám najradšej z lídla,vyskušala som rozné a aj to zloženie je fajn ,ved my vieme ,že nie všetko čo sa tvári.. :slight_smile:
a ja kupujem s kuskami arašidov ,mám ho radšej než hladké maslo
6. aug 2013 o 18:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@zazvorka87 daj si to k raňajkam, nie na večeru, do večera vybeháš... :slight_smile:
6. aug 2013 o 18:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@zazvorka87 aj športovci si dávaju arašidové maslo,koktejl s ovocím vymixuju,daju si jednu polievkovu lyžicu
,energia,áno kalorické,lenže aj zdravé :wink:
ja si radšej dám maslo arašidové,hrozienká atd než nejaký keks čo má podobnu kal.hodnotu,no nič iné.,okrem chuti to neobsahuje .:slight_smile:
6. aug 2013 o 18:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@jaron
@barcelona94901 arasidove maslo proste milujem ale davam si bacha kedy jem a kolko mne chuti na rozne sposoby :grinning:
6. aug 2013 o 18:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@barcelona94901
aspoň niečo k tomu zdraviu... :slight_smile:

Konzumácia orechov a arašidového masla a relatívne riziko diabetes 2. typu u žien
(priemerne hodnoty vplyvu orechov a arašidového masla spolu)
6. aug 2013 o 19:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
Nie, ze by som chcel robit reklamu, ale najlepsiu cenu arasidoveho masla, dokonca aj spominane arasidove maslo s karobom, mozes najst na http://mojprotein.sk/33/orechove-maslo. Deti v nasom okoli su zvyknute na nieco sladsie, takze zrovna ako sladkost si to nedavaju, ale perfektne sa daju orechove masla pouzit do ranajkovych cerealii, ovsenych vlociek, ako plnka do kolacov a keksov...
5. máj 2014 o 12:19  •  snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@livetothemax

Od nich som bral dlho ale teraz som presedlal na tohoto vyrobcu a fakt musim odporucit :slight_smile:

http://www.poctivepotraviny.sk/stano-bio-arasidove-maslo
1. júl 2014 o 10:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nemam chut
6. júl 2014 o 22:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Jaaa ho úplne zbožňujem aj samotné :hearts:
9. júl 2014 o 17:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak ja som tiež dnes kúpila po prvýkrát arašidové maslo a skúsila som ho len tak samotné, no myslela som, že to ani neprehltnem, ale ako odporúča @jaron (veľmi mu ďakujem) pridala som mlieko, cukor, med, kakao a je to úplné božské :slight_smile: je z toho niečo medzi nugetou a nutellou :slight_smile:
8. apr 2015 o 15:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@weronika171717 dnes sme mali práve "náhodou" arašidové maslo na raňajky - na starú klasiku:
celozrnný opečený toast, ar. maslo, lekvár alebo med (raz tak a raz tak) a banán, hrušku, pomaranč.
8. apr 2015 o 15:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jaron no ešte mám jedno celé arašidové maslo, tak niekedy aj toto vyskúšam, ďakujem :slight_smile:
8. apr 2015 o 16:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@weronika171717 šťavnaté ovocie môže zlepšiť konzumáciu, ak by náhodou bol s tým problém (pomaranče, hrušky...)
8. apr 2015 o 20:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
9. apr 2015 o 18:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj, arašidové maslo je super, ja ho napríklad jedávam aj samostatné :slight_smile:

Z receptov sú super napríklad tieto.Určite ich vyskúšaj budú it chutiť :slight_smile:
http://najrecept.sk/2013/11/brownie-s-arasidovym-kremom/
http://najrecept.sk/2014/07/fotorecept-bananovy-chlebik-s-arasidovym-maslom/
http://najrecept.sk/2014/04/arasidove-susienky/
10. apr 2015 o 18:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@drobec89 dnes som ich piekla ....prvá dávka podľa receptu v elektrickej.rúre mi úplne zhorela :unamused: .....takže nie 12-15 min. ale len 8 minút a sú skvelééééé :wink:
12. apr 2015 o 00:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok