Môžem jesť arašidové maslo?

chtoura_ba
19. jún 2012

Cafte, kamoška mi doniesla z USA moju oblúbenú sladkosť Reeses, je to čokoláda plnená arašidovým maslom. Kým som si uvedomila, že arašídy su silný alergén, tak som trochu z toho zjedla.. ☹ bude to v pohode? môžem to jesť či vôbec ani trochu nie?

anjelicek26
19. jún 2012

@chtoura_ba - preco by si ich nemohla jest? Si tehotna, kojis, alebo coho presne sa obavas?

Alergen je to silny, ale to ked ho das dietatu. Ak ho zjes ty, je to ina kapitola. Dieta moze mat maximalne par vyrazok na tvaricke, aj ked aj to pochybujem. Aj ked je nieco alergen, neznamena, ze tvoje dieta je na to alergicke.

katren
19. jún 2012

preco by si to nemohla jest?????? mas na nieco z toho alergiu????inak nevidim dovod, preco by si nemohla....
a pokial sa pytas preto, ze si tehu.... skus sa pozriet tu 😉
https://www.modrykonik.sk/forum/o-tehotenstve/co-je-v-tehotenstve-dovolene-a-co-by-sa-nemalo/

poleva
19. jún 2012

doteraz si nejedla arašidy ?? no a hned si si dala aj odpoved

jurkovamiluska
19. jún 2012

ja ked som kojila tak som jedla arasidy a maly sa mi troska vyhadzal, ale pocas tehu som ich v poho jedla 🙂

xlucia
19. jún 2012

ked si tehotna tak ich jest mozes, pocas vyhradneho kojenia ich nejedz

ikke
19. jún 2012

kedze je to v kategorii Babatka, predpokladam, ze sa pytas kvoli kojeniu.
ano, mozes, v obdobi kojenia sa uz nemusis v nicom okrem alkoholu obmedzovat, pokial dieta nema konkretnu alergiu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre