Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

lenuss84
24. máj 2012

dievcata zajtra odchadzam na vikend.urcite pridem od svokrovcov nabalena jedlom,takze moj jedalnicek na dalsi tyzden pridam az v pondelok 🙂
ale prosim vas o radu /davam vam na to cely vikend 🙂 🙂 🙂 /. poradte a napiste mi,co uvarit z udenej bravc.krkovicky.mam v mraziaku este od velkej noci.a nechcem klasicku uvarenu so zemiak.salatom alebo len zemiakovou kasou.poradte nieco ine,speci,nove. ved viete 🙂 dakujem vopred za tipy.pondelok kuknem.a isto dam na vase rady a ukuchtim.ja uz 3ti tyzden varim tu odtialto od vas obedy.a najlepsou pochvalou je,ze mm ma uz 3tyzdne vzdy po jedle pochvali,ze dobre bolo.to doteraz som pocula malokedy.takze vidim,ze aj on ocenuje,ze skusam nove veci a prestala som sa opakovat,resp.varit to iste stale dokola.... VDAKA VAM

rastulka
24. máj 2012

@danielaj Krasne , aj na facebooku 🙂 Ja robievam nepečenu tortu s piškotkami,ovocim a kyslou smotanou....mnam 🙂

maba
24. máj 2012

@danielaj neboj určite zapší 😉 🙂

danielaj
24. máj 2012

@lenuss84 ja robievam , ale z údeného karé, uvarím si ho, nakrájam na plátky a namáčam do cestíčka ako na zemiakové placky a vyprážam a je to mńam 😉

danielaj
24. máj 2012

@rastulka ďakujem pekne 😉 no ja tiež robím aj s kyslou smotanou, aj s tvarohom, aj so želé navrchu, možností je veľa a vždy sa zje 😉 akurát táto bola pudingová a navrch šľahačka s kyslou smotanou 🙂

lenuss84
24. máj 2012

@danielaj diky.myslis ze to bude OK aj z tej krkovicky?

veronika1417
24. máj 2012

@lenuss84 aj ja vyskusam len ich musim kupit 😀 a najst vhodny plech 🙂

titkovamiriam
24. máj 2012

nečakane dezertík-vanilkový pudng s makovkou a jahodkami

a hura konecne mam doma PC,tak dufam že budem pridavat fotecky z kuchyne 🙂

atiatko
24. máj 2012

@danielaj kuk som Tvoje foto .... že .... mňáááááám ..... no nejako si Ťa asi uložím ☹ 🙂 aby som mala po ruke foto a potom si vypýtam recpetík .... 😉

happy8051
24. máj 2012

nas tohtotyzdnovy jedalnicek:
P: slatova polievka, rezance s tvarohom a smotanou
U: vajickova polievka, kuracie sote s brokolicouz, siroke rezance
S: mrkvova polievka s pismenkami, dusena kysla kapusta, fasirka, varene zemiaky
Š: paradajkova polievka, zapekany karfiol so sunkou a syrom, zemiakova kasa
P: sosovicova polievka s parkom, spenatove lasgne, zekleninovy salat
S: syrova polievka, kuracie rizoto, ladovy salat
N: nedelny vyvar s rezancami, pecene morcacie stehna so slaninou, ryza, pecene zemiaky, salat

gucz
24. máj 2012

U nás dnes k obedu ryža a bravčové mäsko z plecka na kocky s domácim zaváraným UncleBens udusené (nestihla som na obed odfotiť, tak foto zajtra ak nezabudnem) a k večeri sme s dcérkou robili pirohy z rohlíkového cesta s jahodovým džemom a navrchu s makom a cukrom.

bobinkask
24. máj 2012

ahojte u nás dnes kapustová polievka s rajčinami, kuracie prsia na šampionoch, tarhona a miešaný šalát ( ladový šalát, rajčinky, avokádo)
@danielaj tie koláčiky vyzerajú super mnam ale najviac ma zaujal zákusok čierna ruža možem poprosit aj receptík dakujem 🙂

danielaj
24. máj 2012

😵 @lenuss84 ak nie je veľmi mastná a prerastená, tak by sa to podĺa mňa dalo aj z krkovičky 😉 aj keď z karé je učite lepšie

lencyca
24. máj 2012

@lululka555 mnam,hned by som si dala,možem poprosit recept? 🙂

danielaj
24. máj 2012

@bobinkask jaj zakúsok čierna ruža je mňáááám, už som na FB pridala aj recept, v komentoch hneď pod fotkou, určite vyskúšaj 😉

danielaj
24. máj 2012

mm mi práve doniesol konečne bazu, tak idem namočiť a zajtra bude sirup, sa teším 😉

bobinkask
24. máj 2012

@danielaj idem kuknút - určite vyskúšam dakujem 😉

lencyca
24. máj 2012

@danielaj dani,neprovokuj 😀

danielaj
24. máj 2012

@lencyca 😀 😀 😀 jáj , ty chudneš 😅

lencyca
24. máj 2012

@danielaj snažím sa,ty mi robíš velké chute,ale aspon sa očkom pokochám 😀

veronika66
24. máj 2012

my sme mali dnes fantastický obedík 🙂 Paradajková polievočka a hlavné jedlo bol omáčka s fazuľových luskov a varené zemiaky 🙂 🙂 a môjmu drahému som urobil lososa na bylinkovom masle 🙂 a ešte aj tvarohovú štrúdľu som upiekla mňaaaam

lucikatn
24. máj 2012

@lululka555 ahoj, áno presne tak ako fazuľovú len teraz som nedala cesnak a bolo to dobré aj bez neho 😉

veve39
24. máj 2012

@danielaj ako ta najdem na FB ? rada si pozriem tvoje recepty, super inspiracie 🙂...ja tak vo velkom nevarim a nevypekam, sme v tyzdni len same dve s malinkou, ona ma este k tomu dietu...ale cez vikend ked tu mame aj tata rada vyvaram a vypekam 🙂

lussy23
24. máj 2012

@lenuss84 a sú medzi tými známimi aj cukrári? alebo som jediná cukrárka, ktorá nemá rada sladké? 😀 Inak ja som jedla zákusky, a na sladkostiach som bola závislá, ale ako náhle som nastúpila na strednú mi to prestalo chutiť. @ukana čokoládu si dám raz za čas aj ja a ešte vianočné alebo tortové oblátky a pelendreky, ale nič iné. Zákusky a torty pečiem rada(veď som aj cukrárka 🙂 ), ale vždy to zjedia naši a brat vždy donesie aj kamarátom. Akurát, keď robím veterníky, zjem ich ja desať, ale iba tie korpusy. U nás sladké jedlá idú, naši ich majú radi. Ja zjem akurát tak palacinky(ale špenátové mám radšej 😀 ). @kralicica - ďakujem za radu. Ja som ho aj mala tie dva dni na okne, ale asi potrebovalo ešte viac dní.🙂

abriela
24. máj 2012

@danielaj Dani, ziadam ta na FB o priatelstvo - Gabriela

anavila
24. máj 2012

zajtra smotanova polievka zo strukovej fazule a langoše...zas pojdu kalorie do astronomických čísel 😒 😒 😒 ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

petjka
24. máj 2012

dnes to bola kolozvarska kapusta

lenuss84
24. máj 2012

@danielaj nieje mastna.takze isto vyskusam.

viki75
24. máj 2012

a ja mile dievcence som si prichystala dne skysnute cesto, ze urobim ceske buchty. s makom a slivkovym lekvarom. tak som zabila 2 hodiny pripravou, pekne krasne vyukladala buchticky na pekac a potom ked som si dala predhriat ruru, tak som zistila, ze rura mi nepecie!!! 😢 😢 😢 ten ventilator isiel, ale spirala nie, takze rura nehriala. ruru mam vyse 2 rokov - takze po zaruke uz, tak co by sa nepokazila, ze?!!
tak moje ceske buchty skoncili v smetnom kosi 😖 😠 😠