Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

vivusika
23. jún 2012

@titkovamiriam u nás vedie tento http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=47678&use... dokonca aj malému chutí 🙂

levandullka
23. jún 2012

U nás dnes na obed zeleninové placky so zemiakovým pyré 🙂

nelinka0401
23. jún 2012

včera som dokončila tortu,dnes oslava,takže nevarím 🙂 budú grilované špeciality.mňam

ukana
23. jún 2012

@titkovamiriam, si mi narobilas tou živánskou chute, zajtra spravím, ja som to vlastne nikdy nerobila ale jedávame to u svokry
my dnes masové gule v cibulovo jablkovej omáčke s tarhonou, strúhaný tvarohový koláč
🙂 🙂 🙂 🙂
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=3837

bobinkask
23. jún 2012

ahojte my dnes zeleninová polievka s opečeným chlebíkom, pohánková sekaná, tekvicový prívarok a zemiaky a idem ešte spravit pečené jablká s nejakou náplnou 🙂 potrebujem zlikvidovat jablčka a nechce sa mi robit koláč a asi k tomu zmrzlinááá 😉

nikykin
23. jún 2012

Ahojte, no my mame fazulovu polievku a palacinky, na veceru bude varena kukurica... 🙂

ukana
23. jún 2012

@bobinkask ja zvyknem nakrajane jablčka obalit v palacinkovom ceste, a vypražit...pocukrujem a papáme....zvyknem nakrajat na kolieska a vyrezat ten stred...ty čím plníš jablká pri pečení? 🙂

titkovamiriam
23. jún 2012

@bobinkask milujem zapečene jablka s orechovou plnkou s hrozienkami 🙂

danielaj
23. jún 2012

pekný dník, my dnes na raňajky dubákovú praženicu, tatino si privstal a doniesol hríbiky k raňajkám, 😉 na obed polievka z čerstvej kapusty, kurací perkelt, halušky, ľadový šalát 😉 k večeru sme pozvaní na grilovačku, tak budú kuracie krídelká, naložené mäsko, ryby, zeleninka atď. 😉

bobinkask
23. jún 2012

@ukana niekedy ich spucujeme len take upečené posypané škoricovým cukrom, medom zmiešaným so sušným ovocím a ovsenými vločkami a podliate pudingom aj dnes spravím asi tiež s tým medom ovocím a ovsenými vločkami takú lahkú verziu a ešte zmrzku ked je tak teplo 🙂
@titkovamiriam a možem poprosit recept na tú orechovú plnku 😉 dakujem 🙂

bzuco
23. jún 2012

ahojte kucháročky
u nás dnes trojaké menu 😅
polievka zeleninová a druhé
1. kurací perkelt s kolienkami
2. bryndzové pirohy
3. slivkové knedle

🙂

titkovamiriam
23. jún 2012

@bobinkask ja robim stale rovnaku ci do orechovnika,osich hniezd a podobne:

250 g mletých orechov
30 g jemnej strúhanky
100 ml mlieka
200 g práškového cukru
za hrst hrozienok všetko dame do hrnca a nechame prejsť varom,stale miesame aby masa neprihorela a po vychladnutí použijeme.Môže sa pridať aj trošku rumu 😀

lululka555
23. jún 2012

dnes grilujeme na chate 😉

katusska1
23. jún 2012

my dnes mame leco 😝

adelaida33
23. jún 2012

dnes vyprážaný syr, americké zemiaky, kečup, čerstvá zelenina, a polievku sme dojedli včerajšiu, vajíčkovú so strúhanou zeleninou a kôprom

lenadka
23. jún 2012

@titkovamiriam @titkovamiriam fu slintám baby, tie fotky sú čistá provokácia 😀 😉 😀

titkovamiriam
23. jún 2012

uz len tie fotky ostali zo zivanskej 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

veve39
23. jún 2012

@danielaj ten kolacik vyzera velmi zaujimavo, taka nevsedna odvazna kombinacia, urcite ho niekedy vyskušam...
priblizne kolko toho maku prosim ta do neho ide ?

bobinkask
23. jún 2012

@titkovamiriam dakujem niekedy vyskúšam 🙂 už sa mi pečú 😉 to je vona milujem vonu pečených jabl 🙂

veve39
23. jún 2012

@abriela ja som uz 2x robila tento, recept som mala z tejto temy
http://varecha.pravda.sk/recepty/krehky-rebarbo...
jednoduchy, vyborny....

danielaj
23. jún 2012

@veve39 vyskúšaj, naozaj nevšedná kombinácia to je, ale je výborný, tuším nám viac chutí ako ten pôvodný recept 😉 mak len na posypanie, koľko máš toľko dáš, odhadom asi 1 hrsť maku 😉

danielaj
23. jún 2012

@titkovamiriam Mńa, že rebarborový kompót, som ho roky rokúce nejedla ☹ sama si pestuješ rebarboru? kde si zohnala sadenicu? ja márne zháňam už pár orkov sadenicu, nikto tu u nás v okolí to nepestuje, popozerala som všetky záhradkárstva na okolí aj na nete a nič ☹ poraď, ak vieš, veľmi po nej túžim 😉

danielaj
23. jún 2012

@nelinka0401 super tortička 🙂 ja som robila podobnú staršej dcére minulý rok k narodeninám, myslím s tými trubičkami, dala som ich tam večer pred oslavou, ešte som previazala mašľou a do rána trubičky od krému zmäkli a poohýbali sa mi, tak som ich musela vyhodiť a nanovo dávať čerstvé, eštže som mala vtedy nakúpené do zásoby, inak by bola torta bez trubičiek ☹ možno aj preto sa mi to stalo, že som dávala dlhé tie trubičky, neviem 😒 tebe sa to nestalo? aha na fotke to je vidieť, ako boli ohnuté, a to som ich tam popritláčala 😒 na druhej foto je už opravená, ale aj tak to nebolo ono ☹

katka512
23. jún 2012

Kockyy poradte nejaky dobry kolac z ceresni 😎 dakujeeem

danielaj
23. jún 2012

@katka512 bublaninu, alebo ten, čo som dávala foto a recept dnes ráno 😉

lenka268
23. jún 2012

@bobinkask neni zac, je aj chutny ale ak mozem poradit, tiez to tak nabuduce urobim, tie cukriky som dala ja do este dost vreleho pudingu a dost sa mi ich roztopilo, takze tam aj pisu ze sa to ma dat to este tepleho ale ja to dam do chladnejsieho pudingu nabuduce, nech mi ostatnu vcelku. Neroztopili sa teda vsetky ale mohlo by ich tam byt viacej keby som to nedala do takeho vreleho. inak to chuti ako gumene cukriky takze je to dobre 😉

nelinka0401
23. jún 2012

@danielaj super je s tou mašlou.aj ja som chcela dať len som doma žiadnu nenašla 😀 trubičky stále držia rovnako.mala som také menšie trubičky z kauflandu.stále sú tvrdé.ale možno preto sa ohli,že si dala viac krému.ja som len tak jemno popretierala tortu len aby sa trubičky prichytili

danielaj
23. jún 2012

@nelinka0401 veď aj ja som dala máličko krému, myslím, že to bolo tým, že boli dlhé, ja som chcela menšie, ale torta bola vysoká 😉

lizatko1009
23. jún 2012

dnes sosovicova mliecna polievka a kuracie maso a sampinovona omacka s ryzou a vcera bola ala restika kuracie steaky zabalene v nom prosciutto susene paradajky, rukola, anglicka zelenina.

lizatko1009
23. jún 2012

@mamkabeika ja prave to iste, aj ked som sa chcela premoct, ale nedalo sa, lebo keby ma raz naplo nelapila by som po dychu a naplo ma uz pri zastriekani do hrdla a to mi chceli dat este injekciu dormicum dost silnu, bola by som po nej ako opita, ale aj tak nedam, skusim lieky co mi dal lekar, zmenim stravu a uvidime, pripadne potom odporucil v celkovej anesteze, ja som ani tu injekciu nedala pichnut.