Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

danielaj
26. jún 2012

@macka23 ďakujem za receptík 😵 máš ich krásne, mňam

danielaj
26. jún 2012

moje včerajšie vtáčie mlieko 😉 ríbezľový sirup a višňovo-jahodový sirup 😉

danielaj
26. jún 2012

@kucminka ja varievam pravidelne každý rok, nie je kyslý, je výborný, ja robím v domácej pekárničke, 1 kg vykôstkovaných višní, 600 g cukru, 1 Gelfix 2:1, višne si rozmixujem, my máme radšej , keď sú tam väčšie kúsky, dám do DP, k tomu primiešam Gelfix a cukor, pustím program Džem a o hodinu a 20 minút mám hotovo, nalejem do pohárikov, uzavriem, dám do deky, kým nevychladne a to je všetko, môžeš aj klasicky v hrnci variť 😉

kikaneu
26. jún 2012

@ibajeho no je 🙂 ak nechceš plastovú, tak táto je nerezová 🙂

titkovamiriam
26. jún 2012

čafte baby!

@danielaj mnaam!!!Ty si moj clovek 😀 ja tiež vsetko zavaram,mrazim, susim 😀 Višnovy džem je mnam je to tip ako ribezlovy -taky super na vianocne pečivo 🙂 🙂 🙂 🙂

ja dnes kalerabkova polievka a zapecene file s novými zemiackami 🙂

tinuskaha
26. jún 2012

dnes hovadzi vyvar spenatove halusky so syrovo smotanovou omackou a rezance s lekvarom

gumimaci
26. jún 2012

kuaracie s brokolicou a karotkou a priloha spaldova tarhona 😵

mimi21mimi
26. jún 2012

Rajčinová polievka s ryžou.
Zemiaky s hráškom na indický spôsob a plnené zapekané šampiňóny.

rastulka
26. jún 2012

@vivusika Je to velmi chutne treba vyskušat 😉 😝

eri28
26. jún 2012

kuracie prsia z broskynou a na vrch syr, zemiakovakasa, mnam

danielaj
26. jún 2012

@titkovamiriam aj ty si môj človek, ja sa teraz len po záhrade motám a všetko, čo sa dá spracúvam, v zime, akoby som našla 😉

rastulka
26. jún 2012

@danielaj Veru veru,stahujeme sa z malinkeho rod.domu (2 male izby) do priestranneho 3 izboveho bytu 😀

danielaj
26. jún 2012

takže ja dnes robím rajčinovú polievku so strúhaným syrom, malá bude mať ešte slepačí vývar z nedele so slížikmi a zeleninkou, neviem, ako by som ju naučila, že rajčinová polievka je mňamka 😒 a čerešňové guľky s rožkového cesta posypané tvarohom, makom, orechami, opraženou strúhankou, kto ako má rád 🙂 a ešte si natrhám v záhrade kôpor a urobím ho takto http://varecha.pravda.sk/recepty/kopor-v-octe-n... ešte som ho takto nerobila, iba do mrazáka som vždy dávala, tak vyskúšam 😉

rastulka
26. jún 2012

@danielaj Ako sa robi taky sirup?Juj tu pekarničku by som za nič nemenila,už aj len koli tym džemom,neuveritelna pomoc 😉

lencyca
26. jún 2012

ahojte,dnes kelova polievka a zeleninove rizoto,chystam sa robit ribezlovy sirup 🙂

ibajeho
26. jún 2012

@kikaneu ano je velmi pekna, len si musim precitat o nej aj nejake recenzie lebo s tou znackou nemameste skusenosti 🙂

kikaneu
26. jún 2012

@ibajeho tak odo mňa máš jednu 🙂 ja som s ňou spokojná 😉

slaviq81
26. jún 2012

U nas dnes bude karfiolova polievocka a sojove rezance s tarhonou 🙂

rastulka
26. jún 2012

U nas dnes dievčata budu mat brokolicovu a mm ma ešte od soboty cicerovu polievku 😉 a ako druhe budu zemiaky na kyslo s klobasou ,vajičkom a chlebom 🙂

chrumka
26. jún 2012

karfiolova polievka, halusky s kyslou kapustou a slaninkou a k tomu bravcove maso na platky 🙂

danielaj
26. jún 2012

@rastulka no konečne moje odskúšané a sľúbeneé recpty na sladké do DP 😉

Mliečny sladký chlebík

230 ml mlieka, 75 g rozpusteného masla alebo Hery, 1 vajce, 500 g hladkej múky, 1 ČL soli, 50 gr práškového cukru, 1,5 ČL sušeného droždia

dať v takomto poradí do DP, program klasik

Mazanec bez vajec - nadýchaný

275 ml mlieka, 100 g rozpusteného masla alebo Hery, 500 g polohrubej múky, 3 PL cukru, 2 Pl vanilkového cukru, 1 ČL soli, 1 ČL sušeného droždia alebo 1/4 kocky čerstvého, hrozienka, mandle, strúhaná čokoláda

Ak je cesto riedke prida´t ešte múku, po zvukovom signále pridať hrozienka, neskôr aj strúhanú čokoládu, až ku koncu miešania, lebo by sa rozpustila a cesto by bolo hnedé. Na záver potrieť vajcom, posypať mandlami. Základný program, veľkosť 2, farba svetlá.

Chlieb s musli pre deti

250 ml mlieka, 25 g masla, 1 ČL soli, 1-2 PL medu, 420 g hladkej múky, 30 g kokosu, 1 ČL sušeného droždia, 50 g čokoládových alebo ovocných musli, 30 g zmes sušeného ovocia

Všetko okrem musli a ovocia dáme do DP, program sladký chlieb, veĺkos´t malá, farba svetlá. Po zvukovom signále dáme musli a ovocie, po upečení vyklopiť a v utierke necha´t vychladnúť.

Banánový chlebík

1/8 l smotany na šľahanie, 1/8 l mlieka, 1 ČL soli, 3 malé roztlačené banány, 250 g hladkej múky, 250 g celozrnnej múky, 3/4balíčka sušeného droždia

Program klasik

Božský perník

2 šálky mlieka, 1 šálka oleja, 1 vajce, 2 PL kaka, 1 škoricový cukor, 1 šálka cukru, 3 šálky hladkej múky, 1 prášok do perníka, 1 prášok do pečiva, 1 čokoládový puding, 1 PL džemu, Pl rumu

Program cesto, nechať 20 minút miešať, potom program pečenie 1 hodinu a 10 minút, ale skúšať, aby bola svetlá kôrka.

Rýchly jablčný chlebík

110 g rozpusteného masla, 3 rozšľahané vajcia, 1 šálka najemno nastrúhaných jabĺk, 310 g hladkej múky, 1 PL prášku do pečiva, 1/2 ČL sódy bikarbóny, 1/4 ČL soli, 1 ČL škorice, 1/2 šálky cukru

Maslo, vajcia, jablká zmiešať, dať do DP, prisypať ostatné suroviny, premiešať, program sladký chlieb, skúšať niekedy treba ešte 10 minút dopekať, aj keď skončí program, vtedy pustiť a 10 minút program pečenie

Tvarohová buchta

200 g rozpustenej Hery, 1 tvaroh, 3 žĺtky, 250 g polohrubej múky, 250 g cukru, 1 prášok do pečiva, vanilkový cukor, hrozienka, citrónová kôra, sneh z 3 bielkov

Najskôr dáme tejuté prísady, premiešať s programom cesto, potom sypké prísady a po chvíly sneh, pečieme 1 hod a 15 minút, môžeme prida´t orechy, čokoládu, kokos.

Nadýchaná vianočka

47 dkg hladkej múky, 6 dkg rozpusteného masla, 4 dkg oleja, 2 dkg čerstvého droždia, 2 žĺtky, 2 dl vlažného mlieka, 8 dkg cukrru, pol ČL soli, citrónová kôra, 10 dkg hrozienok, mandle, orechy, rum

Dať do DP, program sladký chlebík, stredná farba kôrky

danielaj
26. jún 2012

@rastulka joj veru pekárničku by som za nič na svete nedala, ale sirup som robila normálne v hrnci, prepasírovala som si ríbezle, pekne cez sitko 😝 aby som tam mala aj tú dužinu, na 1 liter šťavy som dala 600 g cukru, dala som do hrnca a 15 minút povarila, naliala do fliaš a dala do deky

to isté aj s višňami som urobila, len som nepasírovala, ale vykôstkované rozmixovala 😉

mia117
26. jún 2012

Ja sa dnes chystam na hovadzi vyvar a bryndzove halusky so slaninou 🙂

danielaj
26. jún 2012

@sandy84 sľúbené recepty na chlebíky,ktoré mám vyskúšané

Pizza chlebík - je úžasný

250 ml vody, 1 PL pizza korenia, 1 vajce, 1 ČL soli, 2 PL oleja, 400 g hladkej múky,150 g nahrubo nastrúhaného tvrdého syra, 1/4 kocky čerstvého alebo 1 ČL sušeného droždia

Všetko da´t v tomto poradí do DP, program klasik.

Chlebík s acidkom

200 ml mlieka, 150 ml acidka, 1 a pol ČL soli, 1 PL octu, 2 PL olivového oleja, 250 g hladkej múky, 100 g grahamovej múky, 100 g špaldovej múky, 50 g ražnej múky, 1 ČL cukru, 1 a pol ČL sušeného droždia

Semienka: slnečnica, vločky, majoránka, oregano, bazalka - podľa cuti, bylinky nemusia byť

Dať do DP, program cesto, potom program pečenie, namiesto acidka sa dá použiť aj pivo.

Cesnakový chlieb

1 šálka = 200 ml

1 šálka vlažnej vody, 1 PL oleja, 3 a pol šálky múky T650, 2 ČL soli, 1 a pol ČL cukru, 1 balenie sušeného droždia alebo polovicu kocky čerstvého, 4 strúčiky roztlačeného cesnaku

Dáme do DP, program klasik, stredný, vysoký

Keď budem ma´t viac času, pridám ďalšie 😉

rastulka
26. jún 2012

@danielaj DAKUJEM! 😀 😀 😀 Asi hned začnem s vianočkou,mame od včera čerstvy malinovy džemik....mnaaamka 😲 😲 😲

vivusika
26. jún 2012

od včera kuracie rizoto a polievku uvarím kyslú z fazuľkových luskov 🙂

katkas1
26. jún 2012

@bobinkask dakujem

lenka268
26. jún 2012

Dnes robim a uz mam hotovu rajcinovu polievku s malymi haluskami a este budem robit zeleninovo masovo rizoto so syrom.

lenka268
26. jún 2012

Jaj a este dnes asi vyskusam to vtacie mlieko , ste ma inspirovali 😉 este som to nerobila ale nie je to nic tazke takze skusim.

elka74
26. jún 2012

kalerábová polevka a zapekané rizoto