Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

katkas1
21. aug 2012

polievka zo sucheho hrachu a lekvarove buchty na pare s cokoladovym pudingom 🙂

katkas1
21. aug 2012

@bubinko83 nehcam napoly vychladnut a supnem do chladnicky

miriamr
21. aug 2012

@danielaj ďakujeeeeem 😵

bubinko83
21. aug 2012

@bodka13
@katkas1 aj som dala do chladničky a aj tak sa mi pokazia 😒

skoricaxx
21. aug 2012

Ja dnes cuketovy nákyp...

abriela
21. aug 2012

@irsina83 no to ze to bude asi chlapcek pocujem uz treti krat a smejem sa - lebo brali by sme radsej dievcatko. Aj ked pri prvom som chcela skor chlapceka. Je to sice jedno, len chlapcenske meno sa nam bude horsie vyberat.

lululka555
21. aug 2012

dnes kysla cuketova polievka,granatir a uhorkovy salat 😉 😎 🙂

rosannar
21. aug 2012

dneska marinované brav. plece a kuracie stehná vykostené a asi opekané zemiaky... 😉

danielaj
21. aug 2012

ahojte, dnes polievka zo suchého hrachu, hrach som musela rozmixovať 😝 malá mi prestala jesť strukoviny, vypľúva mi to, začali jej vadiť tie šupky, pritom doteraz ich pekne papala, tak som rozmixovala a zjedla v pohode 😀 , druhé máme plnené cukinové lodičky a malé patizóniky, plnila som mletým mäsom s ryžou, k tomu varené zemiaky, domáca tatarka a miešaný šalát, staršia dcérka mi pomáhala urobiť ešte sušienky cookies, chceme ísť zase k vode, tak aby sme mali čo chrumkať, lebo kekse sa nám tam topia 😝

danielaj
21. aug 2012

@kucminka páči sa sľúbený recept na

Šťavnatú kocku

6 vajec, 210 g kryšt. cukru, 210 g polohrubej múky, 2 PL kakaa, 2 dl teplej vody, a 3 PL oleja

Urobíme piškótové cesto, upečieme

Krém: 750 ml mlieka, 1,5 Zlatého klasu, 1 vanilkový cukor, kryšt, cukor podľa chuti, uvaríme puding a do horúceho zamiešame pol masla, alebo Hery, Helie, na upečené cesto natrime tenkú vrstvu krému, na to ukladáme piškóty namáčané v káve s cukrom a rumom a na to zvyšný krém, vrch posypa´t strúhanou čokoládou, grankom alebo čokoládovou ryžou

Ja som teraz robila obmenu: urobila som cesto bez kakaa a krém som urobila z čokoládového pudingu a pridala som trocha nutely, dobrý je aj karamelový, kokosový alebo mandľový puding, dá sa to obmieňať, podľa toho čo máte radi 🙂

nelinka0401
21. aug 2012

no konečne som vás dočítala..kolko ste toho za víkend navarili,čo som tu nebola 😀 😀 dnes len šošovicová polievka.v takom teple sa mi nechce vôbec variť

tinuskaha
21. aug 2012

rezance s tvarohom a kyslou smotanou a hovadzi vyvar s pecenovymi haluskami a este ostalo zopar tvarohovych sisiek zo vcera 🙂

lydia22
21. aug 2012

@danielaj už aj si ho zapisujem do svojho receptára 🙂

karin0401
21. aug 2012

po dlhom rozmyšlani madarsky gulaš 😀

gucz
21. aug 2012

Kurací vývar (na ten som mala chuť ja), pečené kuriatko s ryžou (rozkázali si deti), kurací perkelt s kolienkami (rozkázal si manžel) a na poobedie máme strúhaný tvarohový koláčik. Zajtra nevarím, budeme dojedať 🙂

Včera sme boli doobeda mimo domu, tak som potom robila obed narýchlo. Uvarila som ryžu a vypražila kuracie nugetky z lídlu http://lidl.sk/cps/rde/xchg/SID-22223B26-DAF2B7... a môžem ich ako rýchlu pomoc v kuchyni odporučiť, sú super, deťom aj nám moc chutili

amdeis
21. aug 2012

U nas dnes hraskovy krem a tvarohove rezence so slaninkou. Zajtra detto. Vcera som piekla domace rozky, dnes asi nie. Som chora a tak aj ked navarim ci napeciem tak je to bez chuti.

amdeis
21. aug 2012

@mysiatkoo dakujem 🙂

jankalac
21. aug 2012

@nelinka0401 my mame tiez sosovicovu polievku , urobila som rychlu babovku, a pobede budu mozno cestovinky s tuniakom 😉 ......... tiez sa mi nechce nic v tomto teple vyvarat

soniatko
21. aug 2012

struckova polievka zo vcera a vysmazana cuketa, zemiaky a rozmyslam, ze k tomu este spravim rajcinovo-cibulovo-redkovkovy salat... 😉

nelinka0401
21. aug 2012

@jankalac ani mne a predsa som zamiesila na osie hniezda 😀 😀 no čo ked malý spí..nudím sa 🙂

nelinka0401
21. aug 2012

@gucz mňaam.ten koláčik by som mohla jesť denne.strašne dobrý je 😉

miskadusko
21. aug 2012

@gucz ten koláčik vyzerá strašne jedlo. nedáš recept ? 😉

zklimekova
21. aug 2012

dnes špenátová polievka a dojedáme špagety od včera 🙂

gucz
21. aug 2012

@miskadusko Strúhaný tvarohový koláč
400g hl.múky, 150g práškového cukru, 250g tuku na pečenie (hera, tesco... to je jedno), 1/2 balíčka prášku do pečiva, 1 žĺtok, 1 vanilínový cukor, 3PL kakaa
Plnka: 700-900g tvarohu (ja som dala tri kocky), 250g práškového cukru (môže sa dať aj 300-350g kto má rád sladké), 1 balíček vanilínového cukru, 1PL zemiakového škrobu (Solamyl) 3 vajcia a bielko čo nám zostalo z čokoládového cesta.

Cesto zamiesime a dáme do chladničky odpočinúť. Plnku zamiešame (mal by sa z bielkov spraviť sneh, ale ja som nerobila, zamiešala som to všetko naraz). Potom na vymastený a múkou vysypaný plech (ja som nemastila ani nevysýpala) nastrúhame polovicu kakaového cesta na strúhadle na jablká, na to rozotrieme plnku, na to nastrúhame druhú polovicu cesta a dáme piecť na 35-40 minút na 180stupňov

miriamr
21. aug 2012

špenátová polievka , rezance s tvarohom a koláčik http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=49087, určite ho vyskúšajte!! 😀

lencyca
21. aug 2012

@nelinka0401 to sme na to rovnako,tiez sa mi nic nechce vyvarat,aj mna napadla sosovicova polievka, viem ze tu mi maly zje,zatial 😉

lencyca
21. aug 2012

dnes tiez sosovicova polievka,dojeme cukinove fasirky s kasou,kyslou uhorkou,nic sa mi veru nechce v tomto teple 😒

lencyca
21. aug 2012

@miriamr kolacik vyzera uzasne,chute si mi narobila 😀

danielaj
21. aug 2012

no baby, vidím, že viacerým sa nám tu nechce, ale musíme 😀 ja už mám zbalené, čakáme na mm, kým príde z práce a malá sa zobudí a smer Zelená voda 😉 dúfam, že dnešné jedlo zostane aj na zajtra, lebo zajtra doobeda mám na pláne robi´t rajčinovo-paprikovú pomazánku a cukinový šalát do pohárov, zas mám vagón cukiny, rajčín a papriky 😝

mimi21mimi
21. aug 2012

Ja som dnes urobila horko-tazko spenatovu polievku a privarok z bielej fazulky, nechce sa mi v tom teple nic...