Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

bodka13
24. aug 2012

@adka_pajerska my máme mliečnu fazuľovú polievku,tak daj adresu a dobehnem pre placky alebo prinesiem polievku 😀 😀

adka_pajerska
24. aug 2012

@bodka13 aj moj manzel zboznuje placky k nejakej kyslej alebo mliecnej polievke 🙂

lencyca
24. aug 2012

ahojte,dnes sme bez polievky,granadir aj pre masozravcov so slaninkou 😀 ,uhorkovy salat,ideme prerabat obyvacku,tolko vypratavania,uz aby to bolo hotove 😒

papuka
24. aug 2012

pre inšpiráciu, na krštiny, ja som ju nepiekla iba som si ju navrhla 😀

chovancova27
24. aug 2012

Dneska sa maminka pochlapila🙂 že jahnacie na majoráne s ryžou a hokaido polievka... ten môj malý sa pri mne ale má🙂

danielaj
24. aug 2012

včerajšie zaváranie: výborný cukinovo-cibuľovo-paprikový šalát, lečo a dnešné celozrnné pletenky 😉

danielaj
24. aug 2012

@sisanka papa, užite si peknú dovolenku a oddýchni si od varenia 😉

danielaj
24. aug 2012

@tinuskaha ja slivky nechám rozvariť, potom rozmixujem, pridám ostatné prísady: cukor, kakao, čokoládu, nechám chvíľu prebublať a hotovo, potom sterilizujem 😉

bea1971
24. aug 2012

ryzovy nakyp s visnami a hrozienkami,mnam ,rozvoniavalo to vsade 🙂

lululka555
24. aug 2012

@danielaj ty si ina sikulka 😵

danielaj
24. aug 2012

@lululka555 😅 😅 😀 😀 ale nepreháňaj, ale je pravda, včera som už mala dosť, do pol desitej večer som to robila, horúco ako v pekle, ale mm asistoval, čistil zeleninu, a kuchynský robot všetko pekne pokrájal, ale v takých obrovských hrncoch som to robila, čo mám ešte po nebohej babke, cez dve plynové platne som ich mala 😀

lululka555
24. aug 2012

@danielaj si sikovna a hotovo a je dobre ,ked je na zimu spajza plna a je co vytahovat,zima je dlha a domace je domace,vies co tam mas. 🙂

aduskatt
24. aug 2012

sampinonova polievka s naglickou slaninkou, ratatouille s opecenou klobaskou a hriankou

amdeis
24. aug 2012

@danielaj ja ked tak pozeram a citam co vsetko si ty porobila zacinam mat podozrenie, ze ste velkoplantaznici. 😀 Myslim v dobrom. Mne bolo zle uz len ked som dnes dopoludnia s mojimi kuriatkami piekla mafiny a to som mala zapnutu klimu. Nie to takuto vekoprodukciu ako ty. No klobuk dole. Komu cest tomu cest. 🙂

lussy23
24. aug 2012

ahojte, žienky. My dnes robíme pizzu, som pozvala priateľlky(jedna aj s manželom dojde😀) ak sa podarí, večer hodí maj foto🙂
Zajtra by malo byť zapekané avokádo, keďže ho máme už mäkké a treba minúť
http://varecha.pravda.sk/recepty/zapecene-avoka...
a v nedeľu budeme mať hokaido polievku Jozefa Vajdu(bracho doniesol tekvicu) http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=33190 a patizonové placky.
Na ostatné dni ešte musím vymyslieť.

danielaj
24. aug 2012

@amdeis 😀 😀 no veľkoplantážnici veru nie, ale rajčín a paprík máme každý rok požehnane, toť pýcha mäjho muža, stará sa o ne ako o bábätko a cukiny nám doniesli naši z role, a robila som to až večer okolo 6-tej, aj ke´d bolo horúco, ale nie už tak na nevydržanie a všetko pekne na dvore, máme tam fajn chládok, tak sa dalo v pohode 😀 a ďakujem 😉

lussy23
24. aug 2012

@danielaj šikuľka

danielaj
24. aug 2012

@lussy23 ďakujem pekne 😉

nakup
24. aug 2012

dnes obedík zo včera, hrášková polievka a guláš s domácou knedľou predsa sa vydarila, ale čo zajtra? asi lečky (fliačky) s kapustou na slano a polievka asi tekvicova s opraženým chlebom 😅 a možno bede čas aj na tot
http://varecha.pravda.sk/recepty/karamelove-vet...

tosomja
24. aug 2012

Granadír a k tomu kapustový šalát (červená kapusta, kápiová paprika, nálev z octu, oleja, horčice, rasce, soli, cukru)
Na večeru krupica so škoricou a grankom

bobinkask
24. aug 2012

ahojte aj u nás bol dnes granadír s rajčinovým šalátom a zeleninová polievka s cestovinou, večer ideme pozriet koníky a na perfektnú pizzu 😝 😝 😝
tento týžden som tu moc nebola ale varili sme 😀
v pondelok: kuracia polievka a pečené kura s uhorkovo-cukinovým šalátom,
utorok: špenátová polievka a tvarohové rezance,
streda: špenátová polievka a rožková pizza,
štvrtok: bez polievky - deti si rozkázali len americké pečené zemiaky na to kyslá smotana a kečup- deti to volajú delikatesa 😀 velmi im to takto chutí a pre tatina hovadzí steak a ešte som piekla tortičku na svadbu a jednu roládu na meniny pre mojho synčeka vášnivého hubára len pokial som si doniesla foták že ho odfotím zopár dubáčikov skončilo v brušku 😀

bobinkask
24. aug 2012

@papuka krásna tortička 😵

mitka2007
24. aug 2012

Tááááák,smotanova torticka s borskynami a piskotami sa mi uz pekne chladi v chladnicke....Este tak pockat do zajtra ach jaj 🙂 😉

maba
24. aug 2012

Ahojte baby.Včera špagety bolognese,"mäsková" polievka (z tekvicového "vnútra") -deti vôbec nespoznali,že nieje mäsková.. 😀 . Dnes sme mali kyslú fazuľovú polievku, opekané zemiačky,cuketové i morčacie rezníky a uhorkový šalát.
Zajtra konečne oslavujem moje meniny i narodky s celou rodinkou (keďže sme už konečne všetci "komplet" ).Takže bude guláš na záhrade,akurát marinujem krídelká,rebierka a stehná ,klobásky,pripravujem cesnakovo syrovú natierku (ktorú si všetci vždy vyžiadajú 😀 ) ,orechový koláčik so žĺtkovou polevou,kopec zeleninky ,melón atď..... 😀 😝

soniatko
24. aug 2012

dnes dojedame zo vcera kuracie sote s ryzou
so: spenat, zemiaky, volske oko, MM bez spenatu, on ho nemusi
ne: polievka zo svabky na sladko, kysnute kolace

mamkabeika
24. aug 2012

Dnes sme dojedali kel a piekla som túto bábovku, lebo nám zostal kefír, je super nadýchaná, vnútri nie je suchá vďaka tomu kefíru a okraje sú chrumkavé 😵 Namiesto kakaa som dala do cesta kúsky horkej čokolády.

http://www.varilamysicka.cz/zdrave-recepty/kefi...

natalii6
24. aug 2012

my sme mali kuraci stroganov a idem spravit tie osie hniezda aj ked v tomto teple je to asi zla volba 😀 ale zajtra pride navsteva

eri28
24. aug 2012

bryndzove halusky, mnaaaaam 😀

natalii6
24. aug 2012

osie hniezda su uz hotove 😉 len dako tej plnky podla toho receptu bolo malo ale nejako som si pomohla 😀 a zajtra spravit tie chorvatske rozky co robila danielaj 🙂 esteze vas tu dievcata mam a mozem sem chodit na inspiracie 🙂

natalii6
24. aug 2012

@eri28 juj take fajne by som si dala hned 😀