Recepty
ozi
12. jan 2010

Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú :-p

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.
abriela
24. aug 2012
@mamkabeika nechcem utocit, ale mne to podla obr. babovecka pripomina moje kolace, ked som nevedela ako piect v novej rure. Vzdy boli vsetky cesta nedopecene. Z vonku chrumkave, vnutri mekke.
Ale raz som sa nastvala spravila som pernikovy kolac 2x a druhy pokus vysiel. Reakcia brata - nepodarok je lepsi, lebo nieje suchy. 😉
abriela
24. aug 2012
@bobinkask ten kmen je uzasny, ukladam si.
nakup
24. aug 2012
aj mne sa ta bábovka zdala čudne upečená skôr nedopečená ale asi to tak ma biť. prepáč
🙂
natalii6
24. aug 2012
nedalo mi a pozrela som si ten recept na babovku a vyzerala ze to vnutro je nedopecene ako moj posledny kolac aj ked som ho popichala sparatkom a nic sa nelepilo stred bol nedopeceny 😃
mamkabeika
24. aug 2012
@abriela
@nakup
Ja by som moc neriešila fotku na tom recepte 😉 , hlavné sú ingrediencie, ktoré sú super. To, že autorka zrejme bábovku krátko piekla ma nezaujíma. 🙂 Hádam viete piecť bábovku =-)

Ak nie, treba ju piecť na teplote od 150° do 180 ° (záleží od trúby), a to 45 - 60 min. zase to záleží od trúby, od typu formy či druhu cesta 😉
Vďaka tomu kefíru to môžete aj v trúbe zabudnúť a piecť aj 30 min. dlhšie a bábovka nie je ako suchár, ale je stále hebká 😉 Inak by som to tu nedávala, keby to bolo mliazgavé :-p

Priložím fotku tej mojej bábovky, aj keď zostalo len takto málinko 🙂
abriela
24. aug 2012
@mamkabeika tvoja vyzera inak, tak lahko a oproti autorkinej je veru krasne upecena. Aj ked ja netvrdim, ze babovka autorky bola zla. Ako som napisala, brat kt. jediny ochutnal moj nepodarok, podareny pernik siel rodicom, zhodnotil, ze je to lepsie nedopecene.
abriela
24. aug 2012
@natalii6 ja som kupila novu ruru a nie a nie prist na to ako upiect cesto. Piekla som pri 165C asi 40-45 minut, teraz peciem na 175-180C 30 minut a s nedopecenim nemam problem
nakup
24. aug 2012
mamkabeika ale prvé foto z receptu bolo negustiózne ale tvojá fajn
mamkabeika
24. aug 2012
@nakup Ja by som povedala, že aj na mojom je tá čokoláda dosť divoká :-p Ale nechcelo sa mi to večer o deviatej lámať na ešte menšie kusy 😎
elise
24. aug 2012
špenátová polievka od včera a syrovošunkový špiz zo zemiakmi a včera sme mali dukátove buchtičky (s lupačkou, makovkou)
pegggy
24. aug 2012
ahojte
tak u nás v poslednej dobe pečené stehná ryža, kuracia polievka, kurací špíz a pyré, mleté rezne v cestíčku a pyré, šošovicová polievka, špagety, pangasius na masle a zemiaky s petržlenovou vňaťkou.
Receptíky čo dávate ukladám a ak ma chytí chuť a hlavne budem mať čas pri mojich krpcoch tak vyskúšam, posledné dni som rada, že spravím ako tak niečo na obed.
evabb35
24. aug 2012
tekvicová polievka a granatiersky pochod.
Hľadám nejaký dobrý recept na dobrý jablkový koláč...
zdraviezprirody
24. aug 2012
@evabb35
http://varecha.pravda.sk/recepty/babkin-jablkov...
Najlepší jablkový koláč aký som jedla 🙂 Doporučujem!
nakup
24. aug 2012
mamkabeika veď tvoja aj s nepolámanou čokoládou na menšie kúsky je fajn nedočítala si ?
nakup
24. aug 2012
@evabb35 ja robím obrátený jablkový koláč, na plech alobal ostrúhané jablká so škoricou a cukrom na to piškótové cesto dáš zapiecť a po vybratí preklopíš alobal dáš dole na vrch je najlepšie skaramelizované salko ktoré s plechovkou varíš vo vode 2 hodiny po vychladení vymiešaš s maslom a natrieš vrch, alebo na vrch iba čokoládová poleva
mamkabeika
24. aug 2012
@nakup Dočítala, ale keď môj mm videl tú fotku, zasmial sa, že čo som to tam dala :-N
mysiatkoo
24. aug 2012
dnesna ryxlovka na zajtrajsi vylet...listkove satocky s jablkami, lekvarom a orechami...a slana verzia s klobaskou a nivou
mariankas
24. aug 2012
@nakup Naša verzia je navrch vanilkový puding, píše sa aj s maslom, ale niekedy robím len ten puding, je to dobrota!!!
mariankas
24. aug 2012
@zdraviezprirody Práve tento som robila dnes večer, ešte mi tu rozvoniava!
danielaj
25. aug 2012
@bobinkask krásne tortičky, šikula 😉
luciaq
25. aug 2012
dnes sme bez krpca, tak vyprazany syr a ja pre mna vyprazane tofu, opekane zemiaky a jogurtovy dresing
natalii6
25. aug 2012
chorvatske rozteky sa uz pecu 😉 len dufam ze sa mi neprichytia na ten peciac papier ako vcerajsie osie hniezda ]-( a po obede sa ide na Vajnorske dozinky uz sa tesim na burciacik 😃 a loksicku 😃
lydia22
25. aug 2012
@mysiatkoo krásne sa ti podarili
anka772
25. aug 2012
@petrisorka Ďakujem za recept, určite vyskúšam.. 🙂
nelinka0401
25. aug 2012
ahojte.dnes syr s hranolkami a tatarskou.mňam 😃 😃
nadhera
25. aug 2012
decka prazdninuju u babky , takze dnes len leco /domaca zelenina/ so zemiackami a na zajtra polievka z duziny tekvice /sta kuracia/, kuracie stehna na certovskej omacke a mam recept na jablckovy kolac do okruhlej formy .

http://receptyakeber.blogspot.sk/2012/07/kuraci...

http://varecha.pravda.sk/recepty/vonavy-jablkov...
nadhera
25. aug 2012
@mysiatkoo poprosim receptik na rychlovku z listkoveho cesta 😃

kde sa oplati kupovat listkove cesto ? v poslednej dobe dako casto cesto nakupujem. 😉
natalii6
25. aug 2012
moje vcerajsie a dnesne vytvory 😉
tin007
25. aug 2012
Dnes budu zemiakovo-cuketove placky so zeleninovym salatom a urobim aj zeleninovu polievku, z tej ostane na zajtra. Zajtra este neviem co bude, mozno pouzijem hotove torteliny plnene spenatom a syrom z obchodu 😉
lululka555
25. aug 2012
u nas dnes domace tortilly a kuracia pecienka + zelenina 🙂

Začni písať odpoveď...

Odošli