Recepty
ozi
12. jan 2010

Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú :-p

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.
irsina83
25. aug 2012
Prave som dovarila drzkovuuu, mnaaam, je uplne uzasnaaa, strasne som si pochutila x-) x-)
nakup
25. aug 2012
@irsina83 ako robíš tú držkovú polievku mne sa nikdy nepodarí ale mangel so synom ju zbožňujú x-) daj recept x-)
mysiatkoo
25. aug 2012
@nadhera @kucminka ja uz kupujem rozvalkane listkove cesto 😃 iba rozprestriem na plexu, pokrajam na stvorceky, naplnim (jablka nakrajam na kocky, dam malu lyzicku dzemu a nastruhane orechy na jemno), konce prilozim k sebe a pozliepam...potriem vajkom a peciem cca 15-20min na 200-220... naplnit sa daju fakt hocicim a je to nesmierne vdacny recept, ked dojde necakana navsteva - fakt ryxlovka 😉
irsina83
25. aug 2012
@nakup drzky si umyjem, nakrajam na jemno tie velke kusky,na olej dam nakrajane 2 vacsie cibule asi na 1kg drziek, 3 struciky cesnaku, cele korenie asi5ks, nove korenie asi 4ks, drveny a cely kmin, 2 bobkove listy a mlete cierne korenie a toto vsetko korenie posmazim s cibulou, korenie tak pusti lepsiu chut, ked je cibulka sklovita pridam drzky a posnazim do vtedy kedy pustia stavu, poprasim cervenou paprikou, pridam feferonku ( ja som mala stiplavy barani roh a 2 thajske susene chilli papricky), pridam vodu a 1,5 kocky hovadzieho bujonu . Vrim asi hodinu,este poca varenia pridam sol a cierne korenie podla chuti a necham dovarit uplne az tak,ze sa drzky rozplyvaju na jazyku 😉 potom si spravim zatrepku z muky a vody a zahustim, necham povarit 10 min a ked odstavim tak roztlacim 4 struciky cesnaku a poprasim majorankou. dobru chut 😉 a ty ju ako robievas???
vodnarky
25. aug 2012
@nakup -no u nas to bude,zeleninkovo-kelova polievka a rezne obalene v zemiakovej placke,pecene zemiacky a uhorkovy salat k tomu + cokoladovo-tvarohovy dezert.. 😉 😃
nakup
25. aug 2012
ale toju vyskúšam
nakup
25. aug 2012
Dlho ste sa neozývali tak som vybrala kuracie prsia ale čiernohorský rezeň je fajn aj z kuraciny a posýpaní so syrom díky za radu vodnarky
lussy23
25. aug 2012
@bobinkask
krásne tortičky
maba
26. aug 2012
@lululka555 mňam,tak také ja môžem 😃 :-p 😉
danielaj
26. aug 2012
dobré ránko, včerajšie 4 druhy koláčikov z jedného cesta 😃 škoricovo-orechové osie hniezda, nutelové rožteky a rožteky so slivkovým lekvárom a slané: vegetky s gyros korením-som si vymyslela :-p
betka22betka
26. aug 2012
pekné ráno maminky. nakoľko je sezóna tekvíc, tak ja budem dnes variť krémovú tekvicovú polievku. veľmi jednoduchý recept : tekvicu pokrájam na menšie kocky , povarím + štipka soli. ak je tekvica mäkká, pomixujem a pridám ešte polievkové korenie/ mám takú špeciálnu/ a môžeme podávať. Kto má rád kôpor, môže dať do vody variť s tekvicou. zajtra budem robiť tiež s tekvicou : tekvicu pokrájam na menšie kocky,posolím, počkám,kým pustia trošku šťavy,potom podusím na oleji ,cca 10 minut, ak je tekvica mladá. podávam ju ku mäsu, k cestovinám môžeme polepšiť postrúhaným syrom. ja tekvicu milujem.....teraz mám v záhrade maslovú tekvicu, ktorá je fantastická. na budúci týždeň ešte budem robiť aj tekvicové placky. postup je taký istý, ako pri zemiakových...dobrú chuť
riana12
26. aug 2012
dobre ranko 🙂 včera som bazila po sladkom, tak dnes budú neviem či lekvarove buchty alebo dukatove buchticky alebo aj oboje, ale cesto kysne, tak už nemám veľa času 😃
a chcem ešte spraviť tento koláč http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=49595
nelly3
26. aug 2012
dobre rano 🙂 dneska madarsky gulas + knedlik 😉
luciaq
26. aug 2012
kuracia polievka, pecene morcacie kridlo s ryzou, plnene bravcove rezne sunkou a syrom, k tomu varene zemiaky s petrzlennovou vnnatou a uhorkovy salatik
lululka555
26. aug 2012
ahojte my dnes kuraci vyvar so zeleninou a slizikmi a druhe kuracie prsia zapecene s broskynou a syrom + ryza 🙂
afrika
26. aug 2012
jurací vývar, živánska pochúťka 🙂, puding pre manžela
afrika
26. aug 2012
opravujem na kurací vývar, nie jurací 😃
rosannar
26. aug 2012
dneska, bravčový vývar z rezancami, hrbaté mäsko, zemiaková kaša + uhorkový šalát ... 😉
afrika
26. aug 2012
@rosannar aké je hrbaté mäsko?
nelinka0401
26. aug 2012
ahojte.dnes polievka s kuracích krídel so slížikmi a zeleninou.pečený bôčik a ryžou a zeleninovým šalátom a skúsim bábovku,moju prvú podla @danielaj 🙂
jja
26. aug 2012
@natalii6 prosim ta, daj mi recept na tie rozky..vyzeraju fantastikus🙂
chloe001
26. aug 2012
Lososa so spenatom v listkovom ceste 🙂
bobinkask
26. aug 2012
ahojte u nás dnes zeleninová polievka so slížikmi, hranolky a niečo z kuracieho masa...asi spravím pizza rezne 😉 dávno sme nemali 🙂
riana12
26. aug 2012
takže aktuálny stav, kolacik upeceny, namiesto polevy s kyslou smotanou mám so sladkou na varenie... a mám aj dukatove buchticky aj lekvarove, po plechu z kazdeho... aj sa mi viac cesta podarilo zamiesit, ked som si uliala viac mliecka ako som chcela a neskor, ked už som sa bavila s cestom na kolacik, tak mi ktsnute uz kypelo z misky von... aspoň som dilemu nemala a máme vacsi výber... 😃
ešte trošku neskor asi spravím nejakú polievočku... asi bude bezmasita nedeľa, ale my zas mame mäso takmer kazdy den v týždni, tak dáme mucnu dietu :-N
riana12
26. aug 2012
@bobinkask mnaaam, pizza rezne zbožňujem x-)
danielaj
26. aug 2012
dnes kuracia polievka, včera som namočila do marinády bravčové karé, dnes som len udusila, zostal mi kúsok krkovičky, tak som ju šupla upiecť a ešte aj pár kuracích rezňov v cestíčku som urobila, k tomu ryža, čerstvý kompót zo sliviek a broskýň 😉
sparocka
26. aug 2012
ja som dnes robila kacaciu polievku s rezankami,tortilly s mletym mäskom a paradajkovo cibuľovy salatik 🙂
gelinka75
26. aug 2012
dnes kuraci vyvar so zeleninou a slizami, fasirky pecene v trube, zemiakova kasa a cviklovy salat 🙂
mitka2007
26. aug 2012
Tusim tu zacali ficat akekolvek hniezda,ci slimaky 😃

Začni písať odpoveď...

Odošli