Recepty
ozi
12. jan 2010

Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú :-p

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.
sisanka
28. aug 2012
ahojte kocky...takze dnes hor sa zase varit 😃 od piatku som jedla len gulas, grilovane maso vseho druhu, prazenicu a parky 😃 😃 😃 vcera mi mama dala po ceste domov zemiakovy salat s reznom a tiramisu a dnes som piekla palacinky a mm chce este vyprazanu cuketu tak idem akurat vyprazat a k tomu pecene nove zemiacky 😉
akika722
28. aug 2012
@gabena1 nam rožkova nechuti :-|
@bodka13 moje deti su vždy hladne :-N
bodka13
28. aug 2012
@vevuska1 to vyzerá dobrééé 😉
abriela
28. aug 2012
@irsina83 pikantne malej chuti, tak ako drobcovi v brusku. Len som pozrela foto, posuvam sa z dola a uz som vedela - tak toto je mala Elinka
lencyca
28. aug 2012
@danielaj Timko ju strasne lubi,aj v polievke aj vyprazanu,aj ten nakyp,ten uz zase Matko nemusi 😉
nelinka0401
28. aug 2012
@danielaj hej,už som nad tým dlhšie premýšlala a dnes som teda už ten granadír spravila 😃
danielaj
28. aug 2012
@lenka268 ja robievam takéto slané palacinky, ale horčicu nedávam, nejak nám to tam nechutí, ja potieram kyslou smotanou vymiešanou s troškou vegety a skladám do trojuholníkov a tak obaĺujem, a zemiaky k tomu robievam, tak nám to chutí 😉 aj ke´d celkom postačí šalátik 😉
abriela
28. aug 2012
@bodka13 palacinky na slano?
resp. plneny rozok - cottage, sunka na kusky, kapia (lubovolna plnka) - das do chladnicky. Nareze sa to na kruzky - su to take jednohubky.
drobik1
28. aug 2012
ahojte dlhsi cas som tu nebola kedze uz nas je o jedneho navyse a nestiham nejako pisat... 🙂 ale uz mame dnes presne mesiac a je to nas poklad... 😃 no dnes mame aj my granadir a polievku este od nedele kedze mame doma len drobca zbytok deti je u svokry na prazdninach... 😃
lenka268
28. aug 2012
@danielaj ano ja som tiez nedala horcicu ale kecup, a bolo to dobre, my mame radsej vsade kecup ako horcicu. Urcite to je dobre aj tak ako to robievas ty, urcite skusim 😉 .
danielaj
28. aug 2012
@lenka268 jasné, kečup je výborný, tiež máme radšej ako horčicu 😉
danielaj
28. aug 2012
@drobik1 vitaj späť, ako to letí, že drobček má už mesiac =-)
irsina83
28. aug 2012
@abriela gratulujem k chlapcekoviiii x-) x-) x-) ano moja mala blska, keby si videla ako ju jedla, normalne som nechapala, vo sne by ma nenapadlo,ze 2rocna bude chciet jest pikantnu drzkovu, este aj hucala ked ju dojedla, ze jej je malo...ale uz som sa jej ju bala dat :-N
veve39
28. aug 2012
@mysiatkoo @danielaj veru ani mna neoslovila ta nova reality show...ja take vobec nepozeram, som uplne mimo tychto zanrov, ale mam rada relacie o vareni, tak som myslela, ze snad toto bude show ktora ma zaujme - avsak sklamanie, neskutocne ma rusila ta arogancia a "dolezitost" porotcov...a ked vypluvali jedlo niektorych staziacich ]-( , tak som to prestala pozerat...
danielaj
28. aug 2012
@veve39 presne tie isté pocity som mala aj ja, nás od mala učili, že na jedlo sa nehovorí fuj a oni tam fujkali, nadávali a pľuvali ako nejakí chudáci, otrasné to bolo, ja som tiež myslela, že to bude lepšie, ale teda sklamanie veĺké ]-( a som chcela vidieť tú kočku odtiaľto, že ako dopadne 😉
vivusika
28. aug 2012
u nás bola hrášková polievka s krupicovými haluškami, varené zemiaky s maslom, vyprážaná cuketa, zeleninový šalát 🙂
lencyca
28. aug 2012
@pami2 dakujem,paci sa recept,je to troska zdlhave,ale su vyborne 😉 spaldove rozky-bagetky...do misy si das 35dkg hlad.muky+15 dkg spaldovej muky+ 1 1/2 CL soli,premiesas,do stredu urobis jamku na kvasok-1dl vlaz.mlieka+1CL cukru+1/2kvasnic,nechas vykysnut,potom pridas 1 vajce,1,5dl vody,50gr rozpusteneho palmarinu(hery),nasypes kolko chces lanovych semienok,slnecnicovych,vsetko spolu dobre vymiesas,nechas kysnut 1 1/2hodiny,na pomucenej doske potom cesto pokrajas na viac kuskov,kazdy kusok rozvalkas do trojuholnika"a robis rozky,das ich na plech s papierom na pecenie,nechas este 1hodku podkysnut,potom ich potries vodou,posypes sezamom(cim chces)das piect do vyhriatej rury 180c-asi 12 minut do zlatista,ked zacnu hnednut,vyberiem...dobru chut,mozes spravit aj celozrnne-miesto spaldovej das celozrnnu muku,idem ich aj dnes robit,synacik si rozkazal 😃
veve39
28. aug 2012
@danielaj ved to, ta neucta k jedlu a aj k snazeniu sutaziacich ma iritovala..show za kazdu cenu, 5 minut medialnej slavy porotcov, ktoru si znacne uzivaju...hold, nie som cielovym divakom reality show, myslela som, ze toto bude vynimka - no nekona sa 🙂
abriela
28. aug 2012
@irsina83 dakujem. Zlate to dieta ked chce papkat. Aj ked z toho co tu davas, mamka jej aj dobre vyvara.
natalii6
28. aug 2012
@nakup ahoj minule som sa ta pytala co je to smetol ale si mi nenapisala tak som si nasla na nete 😉 tak teraz mam otazku ze kde je ho dostat kupit kedze ja som dneska bola v 3 obchodoch a nic take tam nemali..alebo sa da ten smetol nahradit niecim inim? dakujem
natalii6
28. aug 2012
dievcata neuverite ale dneska som konecne zavarila to leco co ho uz tyzden robim 😃 teraz sa v rure sterilizuje dufam ze sa podarilo 😉 idem este robit paradajkovu pomazanku od @titkovamiriam a hadam este spravim kapiu 😉 a mozem sa ist vydavat 😃
amdeis
28. aug 2012
Takze dnes boli u nas len spagety s paradajkovou omackou s masom, kukuricou a hubami. Uz sa ma kuriatka zacali pytat, ze preco sme nemali dva dni polievku. x-) No chora som. Upiekla som korpus na kokosove jeze a chladi sa mi uvarena rybacina, budem robit domacu tresku.
ela2710
28. aug 2012
My sme dnes varili franfurtsku polievku - ale s bratislavskymi parkami, lebo tie frankfurtske nam minule ktovieako nechutili a fasirky so zemiakovou kasou 🙂 na veceru mi moja laska slubila palacinky, tak sa uz neviem dockat 😎
evabb35
28. aug 2012
Polievka fazuľová kyslá a kysnuté dolky s marhuľovým lekvárom a čerstvými černicami.
nakup
28. aug 2012
@natalii6 ja som písala ale dajak sa to neuverejnilo prepáč že som ťa prehnala, smetol bol kedy si keďže recept je po mojej mame a neuvedomila som si to náhrada je palmarín 😉
titkovamiriam
28. aug 2012
dnešne kuracie stehna a ryza
vyvar so zeleninou a slizikmi
slivky do mrazaku
slivkovo jablkovy posuch
včerajsie zavarane 8ks dnes bude 16
pecene slivky/musela som babke volat recept na nete nieje-dam ho ked dokoncim/
a z toho bude ,,povidla,,5h miesanie dnes cca5 zajtra 😉
a som hotová :-p :-p :-p :-p
nakup
28. aug 2012
@titkovamiriam to kurčiatko pečené by som si dala, rezancovú polievku ešte mám :-N
lucka1987
28. aug 2012
gulasovu polievku .. 😉
vivusika
28. aug 2012
@titkovamiriam šikovnica 🙂

Začni písať odpoveď...

Odošli