Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

mysiatkoo
28. aug 2012

@nakup ako je to teda s tym tukom? By ma to celkom zaujimalo, ked je cenovy rozdiel aj vyse 1E pri dvox maslax, pricom na obox je uvedene 82%tuku...

majusa4444
28. aug 2012

ako sa robia dobre cuketove fasirky? dakujem 🙂

nakup
28. aug 2012

@mysiatkoo kupa si jedno aj druhé maslo a porovnaj tie lacné značky sú napodobeniny ak postoja zmenia svoju maslovú chuť na margarínovú ako je rama veto to ja nemusím.

mysiatkoo
28. aug 2012

@nakup no ja ti nevim karle.... veto a ramu nemozem ani citit, ale pri tom lacnejsom masle som to nikdy nezaznamenala, ze by sa ix xut tomu priblizovala... preto ma zaujimalo na zaklade coho (okrem ceny) dokazem laicky zhodnotit kvalitu masla... a ci sa to da vycitat na etikete, ked sa pise rovnaky udaj o %tuku...ale sxvalne to zajtra vyskusam s tym ze postoja...

lu2112
28. aug 2012

Baby nemate niaky dobry recept na Puncove rezy dakujem 😀

ukana
28. aug 2012

@lu2112 ja som robila tento, bol super 😉
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=16724

lenuss84
28. aug 2012

ahojte!som tu dlho nebola,priznam sa,nebol cas...od septembra otvarame zasa po lete nase MCčko,tak okolo toho som mala kopu roboty...ideme na konci septembtra u nas v dedine robit Uvitanie babatiek do zivota /nikdy sa to u nas v dedine nerobilo/ tak na tom makame teraz dost....
ale,starostlivo mam poznamenane,co som cely ten cas varila,az vam to mozem zhrnut.takze pochvalim sa,ze som piekla aj tu znamu HRNCEKOVU VIANOCKU-bola fenomenalna a piekla som aj PLETENKY posypane sezamom.dievcata,dakujem vam-s kysnutym cestom uz s akamaratim.vdaka vam.nasla som odvahu a skusila som to.diky 🙂 🙂 🙂 🙂.vianocku aj pletenky mam nafotene,fotky isto pridam-aby ste mi verili 🙂
varila som:
1. morcaco-kuraci vyvar s rezancami
2.bravcove kare na šampionoch s ryzou
3. zeleninova polievka /nastruhany petrzlen,mrkva,zeler,cukina/ a zemiaky na kocky
4. faširky z masa z polievky nedelnej /maso,vajce,namoceny rožok,struhanka,ovs.vlocky,struhana cukina,uvarena zelenina z polievky/ a zemiak.kaša
5. držkova polievka /kupovana/ a pridala som do nej zemiaky na kocky
6. slivkove gule z mraziaka /od mamy/ a moje rozkove pirohy z mraziaka plnene dzemom,s maslom a grankom
7. halušky s bryndzou a slaninkou
8. hovadzia polievka s rezancami
9. kuracie prsia v syrovej omacke /Maggi napady/ za pecene s varenymi zemiakmi

Dnes som varila plnenu papriku s knedlou,bude aj na zajtra.

lenuss84
28. aug 2012

moje plany do konca tyzdna:
ŠTV + PIA: špenatova polievka + vyprazana cukina /doniesla mi kamoska,tak musim spotrebovat 🙂 / a varene zemiaky
SOB + NED: kuraci smotanovy perkelt z kridel + kolienka

lussy23
28. aug 2012

@veve39 s tou tekvicou žial neporadím. Dala nám ju mama frajerky môjho brata, nekupovali sme ju.
A tekvicový olej sa chystáme kúpiť, ideme na Safari do Dvur kráľové a tam je i Bioobchod, tak kúpime🙂
@lencyca ja by so mtie najradšej jedla samotné, a tiež vyjedám citrodeka, ja som strašne na kyslé, sladké mi ako správnej cukrárke nechutí😀 Je len pár výnimiek , celkom 5druhov sladkého ,čo zjem.

lenuss84
28. aug 2012

@drobik1 gratulujem k babatku,nech ste zdravi!

nakup
28. aug 2012

@mysiatkoo robím v nemenovnej firme tie etikety a vie ma rozhodiť keď výrobca píše to čo nie je ; ma vie rozhodiť keď mi kamoška povedalá aké super párky kúpila s 85% mäsa, keď šunka obsahuje nanajvýš 75% mäsa ostatok voda a koreniny a nie párky čo obshujú separované mäso, slaninu, kože a dajaký výrez . 🙂

veve39
28. aug 2012

@lussy23 uz je vraj na trhu, aspon v BA, tak popozeram
olej tekvicovy urcite odporucam len par kvapiek, do hotovej polievy - nema sa varit, kedze je lisovany za studena...je velmi specificky, ale vyborny - a veeelmi zdravy 🙂

lu2112
29. aug 2012

@ukana dakujem 😉

luciok
29. aug 2012

@nakup Každý radí čítať etikety, ale v konečnom dôsledku je to asi zbytočné, keď tie etikety aj tak klamú spotrebiteľov...

bluff
29. aug 2012

Zapekany fenikel & syr a quinoa salat so zeleninou. Vyborne to bolo.

abriela
29. aug 2012

@nakup parka s 85% masa su perfektne. Spišske parky zo Spisa maju menej cca 60% ale aj tak mi chutia. 😀 😀 😀
A este len taky mimi dotaz, niekto kto robi etikety vie, co sa deje vo vyrobe 😉
@mysiatkoo Kazdy ma vlastne chute. Ja napriklad od malicka nemam rada domace rezance v polievke a pritom su urcite lepsie. Ked sme z normalneho mlieka doma asi pred 20 rokmi presli na kravske, nespracovane - nadalaj mi mama kupovala normalne, lebo to kvalitnejsie priamo od kravicky mi nechutilo. Cize tak to je mozno aj s inymi vyrobkami.

kalifa28
29. aug 2012

@mysiatkoo inak je to pravda s tými maslami... napr. maslo z Lidlu (80%) ma neskutočne margarínovu chut, preto ho nekupujem... aj maslá z tesca v akcii za cca 1, 20e nekupujem, neviem čím to je, asi naozaj klamu, ked tak kupim farmárske, alebo Rajo, prip. Liptov... stojí síce okolo 2e, ale zas aspon z časti sa dá hovorit o masle a nie o nejakom hnusnom polskom grce!!!!!!!

norcima
29. aug 2012

@kalifa28 inak aj ked sa da roztopit maslo z lidla, tak sa sprava ako margarin, ani nevonia ako napriklad maslo rajo rozpustene, ani sa tak nepripecie pekne. To rajo rozpustene tak vonia, ze keby to nebolo maslo by som ho aj vypila 😀

bluff
29. aug 2012

Este pridam aj foto... ja som nikdy nevedela, ze fenikel je taky mnam 😉

mysiatkoo
29. aug 2012

@bluff tak to je ina mnamka ... thumbs up

lydia22
29. aug 2012

Mame od vcera madarsky gulaš a dorobim kalerabovu polievku.

lululka555
29. aug 2012

ahojte 😉 tak ja neviem vobec co dnes uvarit,mame este trosku kyslej zemiakovej polievky od vcera,idem najskor do obchodu a potom sa rozhodnem,ale asi nieco s tarhonou 🙂 a chcem urobit ten kolacik tvarohovy,co dala vcera @rastulka link 😉

danielaj
29. aug 2012

dobré ránko, včerajší hrnčekový jogurtový koláčik s ovocím (broskyne, trnky, jablká) a s posýpkou 😉

lululka555
29. aug 2012

@danielaj joj hned by som si dala na ranajky ku kavicke 😉

lencyca
29. aug 2012

@rastulka kolacik vyzera uzasne 😉

niky1336
29. aug 2012

slepaciu polievku a kuru na paprike 🙂 nie je nic lepsie

lencyca
29. aug 2012

@lydia22 ahoj,napises mi prosim ako robis ten gulas?dakujem 😉

lencyca
29. aug 2012

@danielaj joj,hned by som si dala 😉

lubka89
29. aug 2012

baby poradte Co dneska kns rychlo uvarit?

lencyca
29. aug 2012

dobre ranko 😉celozrnne rozky uz kysnu, polievku este netusim aka bude,kedze maly mi odmieta zeleninove 😒 robim stale len mliekove,tie moze,uz mi dochadza inspiracia...druhe urobim segedinsky gulas s domacou knedlou a par slivkovych guliek 🙂