Recepty
ozi
12. jan 2010

Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú :-p

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.
wighy
29. aug 2012
prave som dorobila chorvatske pecivo, krasne to tu vonia, vyslo 14 rozkov jedna velka bageta z polovicnej davky
mimi21mimi
29. aug 2012
Spagety s porom, mladou cibulkou a bielym jogurtom. polievka zo vcera.
katushka16
29. aug 2012
my dnes špenátová polievka a šišky s domácim slivkovým džemom🙂
lenka268
29. aug 2012
Tak pridavam foto, dnes, brokolicova mliecna a kuracie prsia s tatarkou
@gucz takze prvykrat uspech, ozaj nam to chutilo, skus, ja som tam dala aj slaninku aj sunku
babush
29. aug 2012
dnes: polievocka z korenovej zeleniny a spagety na slaninke s rajcinami, cuketami a parmezanom. A lenivy dezert - sypany jablkovy kolac 😉
papuka
29. aug 2012
@titkovamiriam ahoj, mohla by si mi prosím poradit? chcela by som urobit jablčkovú výživu pre malého, máme kopu kopu jabĺk cca 10 jabloní 🙂 robila som s pudingom ale pre malinké bábo ešte nie, lebo pri prvom sme s bývalým bývali v meste 😎
abriela
29. aug 2012
@papuka Mirka ti urcite napise.
Ja robim vyzivu tak, ze umyjem, ocistim jablka. Dam do hrnca s troskou vody varit, ked su mekke, hodim do mixera, rozmixujem. Podla chuti pridaj trosku cukru. Teple dam do poharov a klasicky sterilizujem. Robila som aj nastruhane jablcka na struhadle, ale tam som nedavala ani stipku cukru a sterilizovala som ich asi 10-15 minut.
lenka268
29. aug 2012
no a teraz to foto nejak mi to blbne :-|
zklimekova
29. aug 2012
dnes guláš..a babka nám priniesla slivkový koláč s posýpkou ..mňam....a ešte včerajšia jabĺčková štrúdľa 🙂
sesilia
29. aug 2012
@titkovamiriam a ako prosim robis tie susene jablka a vydrzia aj cez zimu? dakujem
abriela
29. aug 2012
@sesilia jasne ze jablcka vydrzia 🙂
My sice robime tak, ze ich narezem na tenke platky.
sesilia
29. aug 2012
@abriela a ako presne sa to robi, aby mi to nesplesnivelo? dakujem
abriela
29. aug 2012
@sesilia jablcka musia byt suche a skladujem ich v platenych sackoch. Zatail nikdy nesplesniveli. Susime aj hrusky, slivky. Predtym sme susili v rure, teraz mame doma susicku.
sydney07
29. aug 2012
@zklimekova tá štrúdla vyzerá fantasticky, hneď by som si dala 😉
lencyca
29. aug 2012
@nanulik on mi papal aj aj,ale teraz zeleninove vylucil :-| jedine v kuracej polievke ju zje,mozno sa to zase otoci 😉
lencyca
29. aug 2012
@pami2 ako sa mi podari cesto zozdelit,minule bolo 9,dnes 11rozkov 😉
lencyca
29. aug 2012
@lydia22 dakujem 🙂
lencyca
29. aug 2012
nakoniec som urobila kremovu brokolicovu s opek.chlebom,a z "par "slivkovych guliek,bolo 54 😃 segedin si uvarim navecer a budem mat zajtra pokoj 😉
titkovamiriam
29. aug 2012
@papuka ja jablka umyjem,osupem,rorvarim,pomixujem a zasterilizujem-vobec nesladim az ked ich pouzivam a potom bud cukrom,medom ...
@sesilia samozrejme že vydržia celú zimu 🙂
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=43887
danielaj
29. aug 2012
ahojte, práve sme dorazili z výletíku, boli sme nakoniec v jaskyni Driny v Smolenickom krase, bolo super, krásne počasie, obedík sme mali tam, ale poviem vám žiadna sláva, pekný penzión, len biedna obsluha, na jedlo sme strašne dlho čakali, nakoniec mne doniesli porciu úplne vlažnú, malej sme objednali detskú porciu, kuracie soté so zeleninkou a ryžu, ešte som sa pýtala, či to nie je pikantné a totálne ostré to bolo, čo mal môj muž čo robiť, čo on miluje štipľavé, jedlá totálne bez zeleninovej oblohy, o sa mi ešte nikdy nestalo, všade bola zeleninová obloha v cene a tu ju nemali ani mimo ceny ]-( čašníčky od veci, stále chodili a pýtali sa vy ste si objednali toto? nie neobjednali, tak kto si to objdenal, totálne neschopné, nemali označené stoly, len otravovali ľúdí tým, že kto si to objednal, to som ešte nezažila ]-( no ale teda pretrpeli sme to :-| a na večeru budeme mať zeleninovú polievku, vyprážaného pangasia, zemiaky, zeleninový šalát, babka navarila :-p
abriela
29. aug 2012
Obed - sampionova polievka, spagety s mortadellou, syr (zas navarene na dva dni - varit pre jedneho sa veru neda).
Vecera - krupica s kokosom, posypana s grankom a skoricou
minnie30
29. aug 2012
@gucz Rena, ak sa nemýlim 😉 vyzerá ti to super, aj ja to varím, ale z hovädzieho mäsa a s ryžou alebo tarhoňou
irsina83
29. aug 2012
baby dnes som spravila cuketove fasirky a zemiakovu kasu, prisiel brat so svagrinou, nechali mi 3 kusky, ze ake vynikajuce, ze take este nejedli a tak som dorabala este jednu davku :-N ale vazne su uzasneeee x-) x-) x-)
nakup
29. aug 2012
@irsina83 to sú tie fašírky so šunkou a syrom?
rastulka
29. aug 2012
@abriela Ako robiš tu krupicu s kokosom? :-N
abriela
29. aug 2012
@rastulka klasicka krupica, jedine od draheho mam, ze davam krupicu uz do studeneho mlieka a pred dovarenim tam nasypem aj kokos. Nakoniec pridam cukor.
Inak som aj zabudla, ze na krupicu sa dava aj maslo. Ja sice nedavam, pretoze od malicka som nejako maslo nejedla a vzdy som sa na mamu hnevala, ze mi ho tam dava.
kucminka
29. aug 2012
včera sme maľovali kuchyňu,a dnes upratovali,tak svokra poslala plnenú papriku s knedľou,palacinky a polievku slepačiu som včera varila ja.A že svokry sú zlé 🙂 🙂 🙂
natalii6
29. aug 2012
@rastulka prosim ta na ten gulickovy kolac si pouzila aky tvaroh? lebo ja som ho teraz robila z hrudkoveho tvarohu a z neho mi to cesto vobec nevystupilo tak hore ako mas ty na fotke :-| ale chutovo je dobry len to hnede cesto je vysie nez to z tvarohu 😃
papuka
29. aug 2012
@abriela aj ja tak robievam, že dávam krupicu už do studeného mlieka 😉
natalii6
29. aug 2012
u nas sa dneska nevarilo muz objednal pizzu ale vlastne trosku som varila zeniaky a spenat pre deti 😃 a piekla som tne tvarohovo gulickovy kolac co dala rastulka len sa mi az tak nepodaril ako jej ]-( a este robim syrove slimaciky od nakup ale mala som snimi problemy lebo to cesto som mala take skor ako krem ale po pridani viacej muky sa to uz podobala na cesto ...no proste sa mi dneska dako nedari ]-(

Začni písať odpoveď...

Odošli