Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

afrika
2. sep 2012

@mravvcek cesto zo zemiakov, naplníš ho mletým mäskom, urobíš malinké guličky a dáš povariť, upražíš kooopec cibuľky, udusíš kapustičku a na tanieri na guličky dáš cibuľku a vedľa kapustu. je to vynikajúce

danielaj
2. sep 2012

@ibajeho no veru, ja vstávam skoro, ale nie že by som musela, ja som ranné vtáča, už od školy vstávam skoro, nerada spávam dlho 😉 ja krevety robievam úplne jednoducho, také nám chutia najviac 🙂

500 g mrazených kreviet (lepšie sú väčšie), asi 4-5 strúčikov cesnaku, olivový olej, 1-2 chilli papričky alebo papriky, čierne mleté korenie, bylinková soľ, trochu masla, citrón

Krevety najprv na pár minút vložíme do teplej vody (5-10 min) a úptpm dáme osušiť na papierovú utierku. Rozohrejeme si olivový olej, opečieme na ňom na plátky nasekaný cesnak a chilli papričky alebo papriky. Keď cesnak zozlatovie pridáme krevety, osolíme a okoreníme podľa chuti a dusíme cca 10 min. Krevety pustia vlastnú šťavu, netreba podlievať. Pokvapkáme citrónovou šťavou a pridáme plátok masla. Podávam s čerstvo upečenými bagetkami ktoré namáčame do šťavy.

mariankas
2. sep 2012

@mariankas http://www.akosatorobi.sk/video/1516/lasagne-re...

ja som robila podľa tohto, najviac sa podobal môjmu pôvodnému, ktorý som ale stratila 😒 . Akurát som vždy váhala, či tie cestoviny uvariť, lebo sa to robí dosť zle, no neuvarené sa mojim stravníkom zdali také tuhšie, tak ich aspoň trochu sparím vždy 😉

danielaj
2. sep 2012

ja už mám skoro navarené 😝 u nás dnes slepačia polievka, pečená krkovička na plátky so zeleninou (rajčiny, papriky, cukina), pečené kuriatko s plnkou, ryža, miešaný šalát (rajčiny, paprika, cibuľka, uhorky), a náš obľúbený makový zákusok s citrónovým krémom a polevou 🙂

katkas1
2. sep 2012

kuraci vyvar a mlete syrove rezne so zemiakovou aksou a kompotom a ideme poobede k svokrovcom a tam bude hovadzie na divoko s knedlikom 🙂

vivusika
2. sep 2012

u nás dnes bez polievky, a varím zemiačky, špenátový prívarok, volské oko a opečený párok - tatko je v práci, takže varím podľa detí 🙂

afrika
2. sep 2012

@vivusika už som dlho nemala špenátik. si mi ho pripomenula, takže cez týždeň ho spácham 😉

afrika
2. sep 2012

@danielaj to si kedy stihla navariť? 🙂

danielaj
2. sep 2012

@afrika no veď o 7mej som postavila na polievku, kuriatko som práve vytiahla z rúry, aj ryžu som práve odstavila, ešte sa dopeká tá krkovička a šalátik idem spraviť, koláčik som robila včera večer 🙂

ibajeho
2. sep 2012

@danielaj jejda znie to bozsky , ale my nejedavame papriku ani cili papricky nemam. Mozem pouzit nieco ine??? 😢

danielaj
2. sep 2012

@ibajeho tak nedavaj, stačí ten cesnak, ja ich mám rada takto jednoducho 🙂

ibajeho
2. sep 2012

@danielaj ale mam paradajku alebo cukinu, to sa vsak k tomu asi nehodi co? 😅

danielaj
2. sep 2012

@ibajeho ee, to by som nedávala, 😖 raz som skúšala rajčinu,ale nechtilo nám to, ale možno tebe bude 😀

ibajeho
2. sep 2012

Tak skusim len s cesnakom. A kolko tej citronovej stavy asik? Mam odstavit cely citron alebo len polovicku?

mysiatkoo
2. sep 2012

vikendove mnamky... rozky su z celozrnej - boli skvele, overena vianocka tiez zmizla len taky fukot, grilovana hovadzina a klobasky so zeleninovymi salatmi...a dnes sa ide na francuzaky

titkovamiriam
2. sep 2012

@mysiatkoo paradna fotecka,dufam ze rozluckovaprazdninova grilovacka vecer vide aj nam 🙂

libka1
2. sep 2012

@mysiatkoo mnaaaaaaaaaaam, oku lahodiace 😵
u nas fazulova strukova polievka, grilovany losos, varene zemiaky, miesany salat
jablkova strudla - skoricova a piskotova

lucka1987
2. sep 2012

filety v trojobale, zemiakova kasa. a kuraci vyvar s masovymi haluskami 😉

gelinka75
2. sep 2012

madarsky gulas s celozrnnou spaldovou knedlou, krupicovo-pudingovy kremes 🙂

bubo1104
2. sep 2012

dnes dojedáme zo včera fazuľovú polievku a kuracie + ryža . Dopiekla som len klasické šišky s džemom .

gelinka75
2. sep 2012

baby tie co peciete tie vianocky jedna rada, skuste kazdy kusok, ktory zapletate, predtym trocha premiesit, budete to mat potom cele pekne hladke, je to krajsie aj po upeceni 😉

lenka268
2. sep 2012

Ahojte ja dnes taku klasiku, polievku kuraciu so slizikmi a bravcove rezne + zemiakova kasa. Malemu robim kuracie rezne, tie ma radsej. Pekny den. 🙂

mahmulienka
2. sep 2012

taaakze mrkvova polievocka, rizoto s hokaido, hraskom a kuskami pecenych kuracich stehien a ako dezert jednoducha jablkova sarlotka so slahackou 🙂 uz sa neviem dockat 12-tej hodiny 🙂

nelinka0401
2. sep 2012

@glukacova dakujem.to bola moja druhá torta.poťah robím so sušeného mlieka ale aj s marschmellow cukríkov.tento bol so sušeného mlieka.a farby kupujem v tescu.tie práškové tam majú.tie tekuté nemôžem nikde nájsť

lydia22
2. sep 2012

U nas dnes polievka zo sladkej kapusty,rybie file,zemiaky,kompot alebo kysle uhorky,a poobede idem piecť kysnute buchty plnene nutelou a slivkovym lekvárom.

nelinka0401
2. sep 2012

aj ja už mám navarené.teraz som Vás dočítala,tak pridám aj moje menu 😉 kuracia polievka so slížikmi a zeleninou,fašírky s pečenými zemiakmi a zeleninovým šalátom a ako zákusok zostala torta zo včera 🙂

janaal
2. sep 2012

Zeleninova polievka s kuriatkami,grilovany sumec s horcicovou omackou a zemiakmi 🙂

luliu
2. sep 2012

@danielaj ahoj, prosím o recept na makovy kolacik s citronovou polevou 🙂 Dakujem

vodnarky
2. sep 2012

Dnes mame ''klasiku''...kuraciu polievocku so slizikmi,svieckovu s knedlou a ako dezert mame tu nepecenu piskotovu tortu s mandarinkami..🙂

kikaneu
2. sep 2012

tak dnes už takmer hotovo.....kurací vývar s rezancami je hotový a v rúre sa ešte dopeká krkovička so zemiakmi a cibuľou 🙂 a k tomu rizotu zo slovenskej ryže.....prvý deň bolo fakt skvelé, ale keďže nám ostalo aj na ďalší deň, tak sme ho jedli a už to nebolo ono 😒 my ostaneme verní tomu ryžovému rizotu 🙂