Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

soniatko
4. sep 2012

@bubinko83 snazila som sa varit vtedy, ked mi zrovna zle nebolo...ale stalo sa mi zoparkrat´, ze som mala na nieco hroznu chut, napr. kuraci vyvar, no pocas varenia mi to zacalo straaaasne smrdiet...ale ja som mala taketo stavy len chvilu...nastastie 😉

katinkaaa7
4. sep 2012

Dnešný obedík šampionový paprikáš s cestovinou http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=34217

vieruna
4. sep 2012

@bubinko83 ja som to zvladla len s torecanovymi cipkami a guajacuranovymi tabletkami. Bez nich som zopar tyzdnov ani nevstala z postele. Drzim palce.

barca25
4. sep 2012

slivkove gulky ...muzovi s makom a detom s grankom 🙂

zklimekova
4. sep 2012

my sme dnes dojedli konečne obed z nedele...a čo zajtra netuším...deti už obed v škole a čo variť pre mňa a malé dieťa čo zje trošku?...no musím porozmýšľať..

beti1
4. sep 2012

paradajková polievka s haluškami a palacinky 🙂

vivusika
4. sep 2012

Fazuľová polievka na kyslo a údená krkovička asi s chlebom 😀

kinka555
4. sep 2012

tak dnes sme mali bravcove rezne na prirodno s hranolkami, zajtra planujem vysmazat syr so zemiacikmi na masielku a s petrzlenom...
dievcata mam vytiahnute listkove cesto, dajte nejaky dobry a hlavne rychly receptik... strudlu nie, tu mi mm nezje 😒

minnie30
4. sep 2012

@kinka555 a na sladko, či na slano? a slano dám kečup, šunku, syr , kukuricu ako pizzu alebo na sladko, ak máš nugetu, sprav si štvorčeky alebo rôzne tvary, šupni malú lyžičku nutely, uzatvor, potri vajíčkom a šup do trúby 😉

kinka555
4. sep 2012

@minnie30 asi skôr na sladko 😅 môzem plnit aj lekvarom? neroztecie sa to?

titkovamiriam
4. sep 2012

Pohankova polievka uvarena a idem palacinkovat. 🙂

Marek mal v skolke sosovicovu polievku a kuracie masko na stave s cestovinami 🙂

luciferova
4. sep 2012

@norcima
@irsina83
@danielaj
@titkovamiriam a ako sa piplete s tymi sipkami kocky? Ja ich normalne cele susim aj cele varim v hrnci na platni a caj mam pekny silny (aj farebne tmavy)

minnie30
4. sep 2012

@kinka555 ja s lekvárom nerobím nič, u nás sa to neje 🙂 myslím, že môžeš, len to dobre uzatvor po krajoch 😉 alebo http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=24783&use...

titkovamiriam
4. sep 2012

@luciferova ja ich narezem,vyberiem to vutro a ususim 🙂,lebo u nas nielen potom vari z nich caj,ale deti ich jedia ako multivitamin!

a robim aj džem:
Na 1 kg očistených šípok treba 250 - 300 g cukru. Prekrojené, očistené umyjeme a rozvaríme s trochou vody.Ked šípky zmäknú, prepasírujeme ich, potom znova povaríme, pridáme cukor a dovárame ako iné marmelády. Nalejeme do fliaš a uzatvárame až druhý deň.

luciferova
4. sep 2012

@kinka555 ja som robila kolac - listkove cesto daj na polovicu, jednu daj na plech, na to poukladat piskoty, navrstvit postruhane jablka (aj bez ovocia je dobry) so skoricou ochutene, naliat puding z 1litra mlieka (2sacky pudingu) a na vrch druhu polovicu listkoveho, poprepichuj a daj piect. Alebo vyvalkaj, napln ovocim, zavri a potri vajkom, daj piect 🙂

kinka555
4. sep 2012

@minnie30 hmmm dakujem, uz mi veru slinky tecu 😅 😀

kinka555
4. sep 2012

@luciferova dakujem pojdem este pozriet ci mam piskoty ale vyzera to dobre 🙂

luciferova
4. sep 2012

@titkovamiriam a preco vyberas vnutro? Robis dzem z toho?

lussy23
4. sep 2012

@rastulka tak to neviem povedať. Iba viem,že je Biblické. Rovnako ako Samuel a Jakub, asi najpopulárnejšie mená. kto vie, či tie mamičky t o vedi🙂

U nás včera patizonové placky a k tomu ten avokádovo - makrelový šalát. Žial som jediná, ktorej tie placky chutia, bratom sú vraj horké ,takže dnes pre bratov vyprážaný patizon.

luciferova
4. sep 2012

@titkovamiriam aha, uz citam pardon 🙂

titkovamiriam
4. sep 2012

@luciferova vnutro vyhadzujem

tin007
4. sep 2012

Zmenila som varenie na dnes, plnena paprika bude az zajtra (masiar otvara neskoro, sa mi nechcelo min 40 min cakat), dnes budu "iba" zapecene zemiaky so sunkou a smotanou, k tomu uhorkovy salat.

minnie30
4. sep 2012

@kinka555 neni zač, ja to robievam často 😉 celkovo rada robím s lístkovým cestom, je to rýchle 😀

nelinka0401
4. sep 2012

dnes skladané zemiaky s čerstvým rajčinovým šalátom a zeleninová polievka

luciferova
4. sep 2012

@titkovamiriam inak to pocujem prvy raz, neni to skoda vyhodit?

My dnes hovadzia polievka z nedele a cuketovy privarok so zemiakmia k tomu maso z polievky pre MM

katulka74
4. sep 2012

Ahojte,viete mi poradit nejaky dobry receptik na pizzu?

titkovamiriam
4. sep 2012

@luciferova chlpky a jadierka?-neviem u nas aj babicka tak robila tak robim aj ja 😉

irsina83
4. sep 2012

@titkovamiriam to som nevedela, tak ked sa vysusia potom ich povyberam, lebo uz som ich dala mamine nech mi ich vysusi s susicke na ovocie...

mahmulienka
4. sep 2012

jej, no konecne sa mi podarila aj foto ukazka 🙂 takze polievka z domacich rajcin (ozajstnych, nepretlakovych 😉 ) s green pesto goudou a pre sasku vo verzii aj s cestovinovymi zvieratkami a hlavne jedlo - zapekana cuketa s kuracimi prsiami, cervenou a zltou paprikou a red pesto goudou a maslove zemiaky

luciferova
4. sep 2012

@titkovamiriam chlpky odstranim, ale sipku neotvaram, tak jadierka ani nevidim. Zaujimave, ze kazdy kraj iny mrav este aj v suseni sipok 😀