Recepty
ozi
12. jan 2010

Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú :-p

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.
lencyca
4. sep 2012
@bubinko83 bola to hroza,vsetko mi smrdelo,hlavne maso,kolkokrat som ho krajala na 3x,medzitym wc 😃 musela som,lebo kto by za mna uvaril...ale trvalo to do 5mesiaca,potom ok,ale maso mi smrdi doteraz 😉
lencyca
4. sep 2012
@zklimekova moj synacik v skole toho moc nezjedol,tak som mu zrusila obedy v skole,ked mali sladke,nechaval to,skoda penazi ]-( takze varim to co ma rad,co mi zje 🙂
abriela
4. sep 2012
zeleninova polievka, a napriek tomu, ze tam svietila aj zemlovka s jablkami a tvarohom, skoncila som pri zemiakovej kasi a plnenom rezni debrecen (syr a sunka), uhorkovy salat
lencyca
4. sep 2012
dnes kysla zemiakova,dojedli sme posledne zbytky fasirky s hranolkami,calamadou,mozem rozmyslat co zajtra 😉
zoe_a
4. sep 2012
@lenuss84 ahoj, receptik na tie strapate kuracie rezniky je nasledovny: kuracie prsia ja som mala cca 600 g nakrajat na tenke rezance.. 4 vajicka zmiesat s 1 lyzicou horcice a 5 lyzicami solamylu, pridat 1 male sampinony v konzerve a dochutit solou, korenim, vegetou. Pridat kuracie rezance a nechat odstat aspon 12 hodin. Potom tvarovat rezne a vyprazat na rozpalenom oleji. Dobru chut 🙂
danielaj
4. sep 2012
@tulka3 ahoj,prepáč, ale netuším na čo si sa pýtala? myslím koľko toho masla? na ten posledný zákusok makovo-citrónový? ak áno, tak klasika veĺké maslo 250 g alebo nahraď Heliou, prípadne pol masla a pol Helie 😉
@natalii6 ja na feferónky robím nálev ako na uhorky, teda nerobím klasika nálev ale takto

do každého pohára dám pol dl a trištvrte dl octu, ako máte radi, 2 Pl kryštálového cukru a 1 ČL deka, zalejem studenou vodou a sterilizujem na 100 st. a hneď vypnem 😉 a kápiu robím takto

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=42431
tulka3
4. sep 2012
@danielaj Ano, prepac, ten makovy kolac som myslela... Dakujem za odpoved 😉
danielaj
4. sep 2012
@luciferova som písala, že aj ja suším časť celých a časť podrvených, mm má rád tie podrvené, mne je to jedno, čajík je aj tak výborný, či sú celé alebo drvené :-p
@kinka555
@luciferova a namiesto tých jabĺk môžeš dať hocijaké ovocie aj kompótové, je to super rýchly a veĺmi dobrý koláčik 😉
@katulka74 ja robievam veľmi rýchle a mäkučké cesto na pizzu, už som ho tu niekoľkokrát aj písala, aj dnes som robila

1 kg hladkej múky, 1 kyslá smotana, 1 dl oleja, 1 droždie, trocha cukru do kvásku a soľ podľa chuti, 3-5 dl mlieka, koľko prijme múka, urobím si kvások, zmiešam s ostatnými prísadami, cesto netreba necháva´t kysnúť, hneď ho roztiahnem na plech, z tohto množstva ti vyjde aj na 3 plechy a cesto je aj na druhý deń mäkučké a dajú sa z neho robi´t aj napr. osie hniezda, alebo iné kysnuté koláče
danielaj
4. sep 2012
@lencyca Leni, ani Jessi už nechodí tento rok na obedy do školy, vždy mi prišla zo školy domov, priamo od obeda a pýtala ďalší obed doma, a povedala, že varia otrasne, a že ich to nútia učiteľky jes´t a pritom to samé vyhadzujú, a zbytočne vyhodené peniaze, ke´d aj tak varím každý deŃ 😉
danielaj
4. sep 2012
@natalii6 ja som tu už niekoľkokrát písala receptík na môj naj naj perníček, vyskúšaj ten, ale netuším na ktorej strane to bolo, skúsime sa spýta´t @rastulka, pls nemáš poruke receptík na môj-náš perníček, 😉 nechce sa mi ho odpisovať zo zošita :-p
lencyca
4. sep 2012
@danielaj veru ano,nema vyznam vyhadzovat peniaze ]-( mato nechodi od 4 triedy,nebudem zivit cudzie prasiatka 😎
rastulka
4. sep 2012
@danielaj Mysliš ten "naš" 😃
Perniček

30dkg p.cukoru,2 vajička,2PL džemu,1PL kakaa,2 dl oleja,1čl škorice,1 1/2 čl sodabikarbony,40dkg hl.muky,0,5l mlieka,PDP
@natalii6 😉
rastulka
4. sep 2012
Rezy "vtačie mlieko" Mnáááám :-p http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=48119
rastulka
4. sep 2012
@natalii6 PDP nie obyčajny ale do pernika,ja davam aj troška pernikoveho korenia 😉
titkovamiriam
4. sep 2012
@rastulka to je paradny receptík-mnam
rastulka
4. sep 2012
@titkovamiriam 😃 Bože a aky je dobry kolačik :-p zjedla by som cely :-N
kucminka
4. sep 2012
slivkový lekvárik dovarený,mńam 🙂 🙂 🙂
abriela
4. sep 2012
olovrant - babo si vypytalo BEBE puding 🙂
abriela
4. sep 2012
@rastulka mnaaam x-)
nakup
4. sep 2012
@kinka555 vyskúšaj vyvaľkať potrieť rozšľahaným vajíčkom posypať vegetou, sézamom, makom, kmínom... porezať menšie obdĺžniky a dať piecť.
luciferova
4. sep 2012
@mahmulienka co je to pesto gouda? znie mi to syrovo, ale aj pestovo 😃
luciferova
4. sep 2012
zienky teraz je v LIDL azijsky tyzden, lakavo vyzeraju niektore veci v letaku, mate nieco vyskusane a overene, co sa tam oplati kupit a co z toho robit?
natalii6
4. sep 2012
@rastulka @danielaj baby dakujem 😉kedze som nemohla tolko cakat 😉tak som si vigoglila pernik tak uvidim aky je ale ten od vas si idem napisat a nabuduce ho spravim 🙂
@danielaj a ako zistim ze je to 100 st 😃
mahmulienka
4. sep 2012
@luciferova to je normalna gouda (tvrdy syr), do ktoreho je zapracovane zelene alebo cervene pesto, maju to v tych specializovanych syrovych stankoch po kadejakych shopping centrach, ale na tuto konkretnu som dokonca natrafila v hypertescu. je to straaaasne mnam - hlavne ta zelena 😉
gucz
4. sep 2012
cukinovo zemiakový prívarok s kyslou smotankou, navrchu párka a k tomu pečivo. Taká rýchlovečka 🙂 (prívarok som varila v tlakovom hrnci)
gelinka75
4. sep 2012
varim na zajtra rajcinovu polievku a rizoto zo spaldovej tarhone s udenym tofu 😉
sebi123
4. sep 2012
praaave dopečené muffiny x-)
jenie123
4. sep 2012
Baby, potrebovala by som nejaky kolacik alebo zakusok s kyslou smotanou.. mate nieco? Vacsinou robievam smotanovu tortu s piskotami.. ale chcela by som vyskusat nieco ine..
kucminka
4. sep 2012
@jenie123 je dobrý aj pudingový koláč a na vrch idú štyri kyslé smotany,je taký svieži.

Začni písať odpoveď...

Odošli