Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

kathy1
9. sep 2012

@danielaj ahoj mohla by som poprosit recept na cokoladove mesiaciky s citron.polevou a karamelovo-kokosove jeze? My robime len kokosove 😉

kathy1
9. sep 2012

@danielaj a este sa chcem spytat na tie zltkove rezy, do cesta idu bielka alebo sneh z bielok? Dakujem

lussy23
9. sep 2012

@nakup mňam
@mysiatkoo jejo to je krásne

anavila
9. sep 2012

Dnešok dopadol takto...záviny z lístkoveho cesta s domacim kecupom, sunkou a syrom, polievocka kuracia,fajnovy duesny rezen z rúry a kolac a lá čodomdal (piškotove cesto, v nom pudinkg a cucoriedky a na vrchu kysla smotana) pochutili sme si 😀 neviem zmenit poradie fotiek, ale snad si priradite, čo je čo 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

fordikford
9. sep 2012

u nas dnes hovädzia polievka s pečenovymi haluškami kuracie rezne zemiaky s maslom a marhulovy kompot a k tomu makova orechova a jablkova štrudla

adrianai
9. sep 2012

ahojte kočeny, dnes som otvorila šľahačky na tortu - z 5-tich boli 2 nakysnuté - dajú sa ešte nejak využiť? Rozmýšľala som nad francúzskymi zemiakmi, ale neviem....či radšej vyhodiť? Inak máme jedla na týždeň, boli sme na obede u svokruši - rezne+šalát, kačica+lokše, sviečková+knedľa,.....ale ja mäska málo pojem 😅

mimi21mimi
10. sep 2012

Dnes urobím hrachovú kašu z cibuľkou a polievku ešte vymyslím nejakú.

danielaj
10. sep 2012

@kathy1 do tých žĺtkových ide do cesta sneh z bielkov, recept je na predošlej strane 😉 tu sú karamelové ježe, ja odkedy som objavila tento recept robím iba tie, sú také fajné šťavnaté http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=21569&use... a mesiačiky robím tento, je to ešte po mojej babičke ale výborný 😉

Vymiešame 250 g masla alebo Hery, 250 g práškového cukru, citrónovú kôru, 1 vanilkový cukor, pridáme 6 žĺtkov, sneh z bielkov , 250 g polohrubej múky a dve zmäknuté čokolády na varenie. Cesto dáme na plech a upečieme, po upečení polejeme citrónovou polevou : citrónová šťava + práškový cukor), necháme stuhnú´t a potom vykrajujeme mesiačiky. Ja som vykrajovala okrúhlou formičkou, lebo čo mám mesiačikovú, tá je taká menšia 😖

danielaj
10. sep 2012

a inak dobré ránko, ja dnes nevarím, dojedáme zo včera, aj sladkého aj slaného máme až-až 😉

lencyca
10. sep 2012

Dobre ranko,dnes kuracia polievka,zemiakova placka plnena kuracim sote,a ochutnavka calamady,foto zo vcera,akosi som sa sem nedostala...a na zelanie starsieho syna som znova robila mufiny od danielaj,mali velky uspech,Dani dakujem za receptik 🙂

tinuskaha
10. sep 2012

dnes sa dojeda zo vcerajska takze mam den bez varenia,ale idem si nastuhat cukinu a dat do mrazaku a zo sliviek este urobim toto http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=49636 😉

lululka555
10. sep 2012

ahojte my tiež dojedáme zo včera 😉

mita9
10. sep 2012

polievka tato, je vyborna: http://varecha.pravda.sk/recepty/jarna-polievka... a druhe kuracie masko s ananasom nech ma drahy radost..este nejaky rychly kolacik vymysliet

sisanka
10. sep 2012

@lencyca mnaaaaaam, zemiakovu placku s masom velmi lubime, asi znova v najblizsej dobe urobim 😉

luciferova
10. sep 2012

dnes polievka z cervenej sosovice s hraskom a ovsenymi vlockami a ako druhe rizoto zo psenice 🙂

veroninna1
10. sep 2012

slizikova polievka a spanielske vtaciky s ryzou, vsetko zo vcera

veroninna1
10. sep 2012

a dezert bol cokoladovo-kokosovy zakusok

pegggy
10. sep 2012

ahojky my dojedáme zo včera polievku sližikovu a rezne a majonezový šalat, mam už škôlkara a tam majú dnes granadír a kapustovú polievku

efci
10. sep 2012

u nas vcera a dnes fazulova kysla, kuracia pecienka s ryzou a cviklovy salat, zajtra by som chcela halusky kapustove.

Zeny ako sa vari s tlakovym hrncom???? Mam novy prvykrat a chcela by som ho spojazdnit, ani neviem co do neho, chcela by som nejaku hovadzinku, len ja som doteraz hovadzie vobec nevarila, prave kvoli tomu, ze to trebalo dlho a bez kuchty som odmietala. Takze prosim dake tipy a rady ak mate chvilku. Napr. polievka hovadzia, to vsetko tam nahadzat zavriet a nechat varit?? Nebude mutna??? No vdaka za kazdy postreh 🙂

efci
10. sep 2012

@mysiatkoo ten kolac vyzera uzasne, das recept 🙂

fordikford
10. sep 2012

čaute baby dnes nevarim dojedame ale mam prosbu raz tu niekto robil pečenovu pomazanku taku rychlovku napätate sa kto? chcela by som ju spravit a nemožem najst dakujem 🙂

luciferova
10. sep 2012

@efci ked varis hovadziu polievku, tak si das sol, korenie, cibulu, vodu a masko povarit a az ked je makke pridavas ostatnu zeleninu. klasika, ako pri polievke, ktoru varis v normalnom hrnci 🙂

vieruna
10. sep 2012

Ahojte. My tiez dojedame. Zo soboty mame este pecenu fasirku, cukinovy privarok, ktory mi nikto nechcel jest 😠 a zemiaky. A zo vcera kuraci vyvar a napacovane maso s hranolkami.

daniz
10. sep 2012

v sobotu sme mali guláš kotlíkový - bola u nás oslava, robila som cesnakový posúch a cesnakové slimáčiky +m moravské koláče,
v nedeľu kur. polievka + šťavnaté dusené rezne a zemiačky, paradajkový šalát a torta, dnes dojedáme.

mysiatkoo
10. sep 2012

@efci povodne tu davali baby link na tento kolac od niekoho ineho, ale uz ho neviem najst... ale prisady aj postup sa zhoduje s tymto http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=13690

lunana
10. sep 2012

Poraďte mi prosím čo nachystať na oslavu 2. narodenín, bude tam len jedno dieťa a to oslávenkyňa :D ostatní budú dospelí...chcela by som nejaké chuťovky, ale aj niečo sladké....mne už dochádzajú nápady 🙄

daniz
10. sep 2012

@lunana nejaké jednohubky, alebo urob 2 druhy šalátov + bageta, a sladké? Upeč malej niečo, čo má rada. 🙂

luy
10. sep 2012

Dievčatá,skúšala niektorá z vás zmraziť surové papriky a paradajky bez varenia?Chcem si odložit do mrazáku papriku,paradajky do gulášov.Ďakujem.Lečo narobené vo fľaškách mám ,ale chcem aj takto.

natalii6
10. sep 2012

my dnes mame bryndzove halusky a na zajtra spravim gulas a mozno aj pernik alebo muffiny 😉 a vcera som zavarala 10 flasiek leca

danielaj
10. sep 2012

@lencyca Leni, to ma veĺmi teší, že chutili už po druhýkrát 😉