Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

neurologia
14. feb 2010

ja som dnes varit nechela ale plany sa zmenili takze dnes bude mrkvovy privarok s ryzou... 🙂

bzuco
14. feb 2010

hovädzia polievka s rezancami, špenátový prívarok so zemiakmi a volským okom a upiekla som bábovku 🙂
včera sme mali paradajkovú polievku a domácu pizzu - piekol MM 😵

janac1974
14. feb 2010

dnes sme mali kuraci vyvar a bryndzove halusky 🙂 kedze vcera sme mali maso-kuracie rezne
a zemiakovy salat s majonezou,nezdrave,ale chutne 😝
polievka bola hraskova s mrkvickou a krupicovymi haluskami

evitkamalicka
14. feb 2010

obed sme mali zo vcera a vecera bude tortily plnene maskom na mexicky sposob, dusena zeleninka, jogurtovo-paradajkovo-cibulovy dresing a ruzove vinko 🙂

mukky
14. feb 2010

ja som dnes nevarila,ale moja mama,teta a babka,kazdý niečim prispel..len my sme so sestrou a detmi dosli na hotové 😅 boli sme celá rodina najbližšia u babky na obede,mńam,bol super obed..babka bola šťastná že nás má pokope..
mali sme zeleninovu polievku,vyprážané kuracie prsia a vykostené stehná,v struhanke aj v cestíčku,zemiaková kaša,markvovo-ananásový šalát,kyslé uhorky,kto čo chcel...a nepečenu jablkovu tortu so šlahačkou

malému som vlastne varila 😀 ..kukuričné cestoviny s mrazenou zeleninou,červenou šošovicou,kuracím maskom,olivový olej

zuzana76
14. feb 2010

my dnes -hraskovu polievku s mrvenickou a cernohorsky rezen / obaleny v zemiakovom cesticku/ so zemiakovou kasou a ladovym salatom

mukky
14. feb 2010

zuz černohorský milujéééééém 😉
idem vás dočitať čo ste kuchtili..
ja zajtra nevarím,máme na balené a aj plno holubkov od babky../plnené kelové listy s mletým masom/

mukky
14. feb 2010

všetky ste varili ste samé dobroty 😵 😵

lyongirl
15. feb 2010

my sme boli včera u svokrovcov a bola slížikoví polievka a vtáčiky za panenky, rozoto, hranolky a morč. masko na olivách + šalát ľadový, alebo kompót
a doma máme hlivovú polievku a toto: nemôžem to na nete nájsť, ale mám to okopírované...a robila som to ako roládu, lebo nemám formu na mufiny

Plnené košíčky
500 g listkove cesto, 1 vajicko, 100 g sunky, 3-4 trojuholnikove smotanove syry,1 kukurica a 1 sampiony z konzervy, 200 g tvrdeho syra, 2 PL kyslej smotany, 1 vacsia nakladana kapia, 10 oliv, bylinkova sol, 1-2 struciky prelisovaneho cesnaku, muffinova forma, trochu muky na podsypavanie cesta

do misky dame trojuholnikove syry, vajce a rozslahame mixerom

do rozslahanej masy pridame nadrobno nakrajanu sunku, kukuricu, sampinony, kapiu, prelisovany cesnak, 2 PL smotany, ochutime bylinkovou solou, premiesame

cesto rozvalkame na hrubku cca 3mm a vykrajujeme formickou kolieska

maffinovu formu vystelieme vykrojenymi kolieskami

naplnime kosicky a dame piect cca na 200 stupnov asi 15 minut

vyberieme a posypeme struhanym syrom a vlozime spat do rury este na cca 5 minut, kym sa syr rozpusti

trochu masy som si odobrala a nechala bez sunky pre moju vegetarianku. Do tejto masy som rovno primiesala tvrdy syr a tak plnila kosicky. Vrch som zdobila pokrajanymi olivami

upecene

zuziq
15. feb 2010

Slepacia polievka a zivanska s kuracim maskom v remoske. Inak remoska je uuuplne uzasna vec, ked v nej peciem zemiacky alebo masko su ovela chutnejsie ako v rure... 😉

zuzu13
17. feb 2010

karfiolova polievka, dolky 😀

tanaba
17. feb 2010

my sme mali zeleninovu polievku s halustickami a zeleninove sufle, kedze malemu idu dolne stolicky, nech sa naje....

lyongirl tie kosicky musia byt chutne

ale inspirovala si ma, zajtra urobim spenatovu strudlu a mam este cottige,tak ho tam malemu smrnknem

wighy
17. feb 2010

kolozvarsku kapustu 🙂

zuziq
17. feb 2010

wighy mnaaam toto by som mohla kazdy den 😀

ja dnes robim masko na smotane a zemiakove knedlicky

nicky77
17. feb 2010

Keďže je dnes pôst, tak sme varili kyslú šošovicovú polievku, rybu a zemiakové pyré.

mukky
17. feb 2010

ahojky,ja práve robím domácu jaternicu pečenu v rure,k tomu varené zemiaky s maslom a petržlenovou vňaťkou,ako prílohu budeme mať kyslu kapustu,mňam,strasne dlho som také jedlo nemala a vzdy som jaternicu len piekla na oleji tak uvidím aká bude 😵
čakám manžela,šiel kupiť kyslu kapaustu 😀 lepšie ako tatárska 😝 ...sme to dnes poňali zdravšie 😀

drobcovi idem variť zemiačky s cuketou,kuracím maskom,petrž.vńatkou,olivovy olej

zuzu13
17. feb 2010

wighy, kolozvarsku maju chlapi od vcera... 🙂

lucky222
17. feb 2010

ja dnes varim zeleninovu polievku (karfiol, zemiaky, mrkva, hrasok) a druhe tvarohove knedliky (tvaroh, vajicko, stipka soli, struhanka, krupica, kusok masla) s omackou z lesneho ovocia (mrazene lesne ovocie, cucoriedky v pohari, 1 lyz. gustinu); poliate maslom, posypane cukrom a struhankou - je to mnamka 😉

Predtym som varila brokolicovu polievku (brokolicu rozvarit s bujonom, pridat smotanu na varenie, rozmixovat) a druhe cestoviny penne s lososom a syrovou omackou - lososa nakrajat na kusky, opiect na olivovom oleji, zaliat 1 sladkou smotanou, vytlacit 1 bambino, dochutit citronom a cervenou paprikou) na koniec posypat struhanym syrom.

Inak zvyknem varit polievky: rajcinovu, vajickou, brynzdovu, polievku z baby karotky, slepaciu, karfiolovu - ine ma teraz nenapadaju 🙂 Hlavne jedla robievam: kuracich hadikov (prsia na pasiky, vyklepat, vyvalat v zmesi "kura gril", trojobal, vyprazit) s hranolkami, kuracie sote, kura v kari omacke so smotanou, klasicke vyprazane kuracie rezne, bravcovu panenku s korenim chilli a sipky - to je novinka - vyyyborneee, hovadzi tatarsky biftek, losos peceny v alobale s citronom, vyprazane krevety v syrovom cesticku, cestoviny so syrovou omackou, cestoviny s roztopenym lekvarom a posypane struhanym pernikom, palacinky plnene bananom, mandarinkami so slahackou, parene buchty, dukatove buchticky, lokse so slivkovym dzemom, vyprazany karfiol, kuracie pecienky so zemiakovou kasou, langose s kecupom a syrom, francuzske zemiaky, zemlovka, gulas s knedlou - viac ma momentalne nic nenapada.
No a ak sa mi nechce varit, tak: kupim 3rozne natierky, natriem na chlebiky a oblozim uhorkou, rajcinou atd, chlieb vo vajci, grecky salat, sardinkovu pomazanku, kupene gorfi so slahackou, cokoladou a ovocim atd atd. Dufam, ze som niekoho inspirovala 😀 Vy ste mna inspirovali, dakujeeeem 🙂

henikav1
17. feb 2010

na obed bol zapekany karfiol so sunkou a syrovou omackou a k tomu v rure pecene zemiaky
a na veceru bude grilovane kuriatko, ze s cim este neviem, budeme hlasovat 😀

neurologia
17. feb 2010

my sme mali na obed...opat privarok ale hrachovy.... 😀 s takymi malickymi parockami ktore su obalene slaninkou....mnam

lyongirl
17. feb 2010

tak my máme rybku zo včera a dnes som varila zeleninovú polievku takú diétnu/mrkva, petržlen, hrášok, zemiak a vločky, len uvarené vo vode/, lebo syn je chorý a stále vracia hlieny, tak nech mu nezaťažuje žalúdok a zatiaľ nechcel ani polievku

tanaba - bolo to chutné aj ako roláda, už som si zaobstarala formu na mufiny a budem to robiť túto nedeľu na oslavvčera som robila ešte na oslavu nakladaný hermelín, ešte som to nikdy nerobila, ani nejedla, tak som zvedavá, aké to bude...

lyongirl
17. feb 2010

a ešte by ma zaujímala tá špenátová štrudla, lebo mala som recept na nejakú špenátovú roládu, ale už ho nemám, že či to nie je náhodou to isté 😉

zuziq
18. feb 2010

dnes to bude frankfurtska polievka a sulance s makom 😵

evitkamalicka
18. feb 2010

brokolicova polievka, palacinky

zuzkaprofant
18. feb 2010

ja som varila ryzoto kuracie ja varim iba jedno jedlo lebo druhe sa u nas velmi nezje bud polievocka alebo druhe sa vari 😀

lyongirl
18. feb 2010

sorry Zuzi, ale to tvoje ryzoto mi skoro oči vypichlo 😀 😀 😀 RIZOTO

trogir
18. feb 2010

lucky 222
To je fajn, ze pises aj recept a postup.
Mna to teda v kuchyni nebavi, ale varit musim. Este pre malu to robim s radostou, ked vidim, ako jej chuti a pekne rastie, ale pre tych dospelych chlapov doma sa mi fakt nechce. Najlepsie rychlo nejaky polotovar, alebo mrazena pizza, alebo uz navarim na dva dni. Obcas mam chut urobit im nieco dobre, ale pri tom tempe pri malej je to otrocina.

Ked robite niektora nieco nie bezne, dajte aj recept, mozno sa tu najdu aj take ako ja, ktore pol zivota varechu poznali len z videnia a teraz dobre padne aj podrobna inspiracia.

janac1974
18. feb 2010

dnes sme mali cicerovu polievku,druhe kuracie pecienky s hraskom a zemiakovu kasu.

mnaaam sulance s makom...asi zajtra urobim...

milocka29
18. feb 2010

my sme vcera mali pecenu rybu na zelenine kedze zacal pôst a dnes brokolicova polievka a pirohy s lekvarom a tvarohom.

lydia22
19. feb 2010

Paradajkova polievka a zapekane cestoviny