Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

sweetlemon
17. sep 2012

@kathy1 tak dam receptik sem, nech si aj ostatne baby pochutia. ja som prave zjedla poslednu a este by som si tusim jedno kocecku dala 🙂

burizony v mars cokolade:
roztopis si na miernom ohni pol salky masla, do toho hodis 4 nakrajane mars tycinky (lepsie je nakrajat na mensie casti, tazsie sa to topi). nechas uplne roztopit - treba stale miesat, aby neprihorelo. do uplne roztopenej cokolady stiahnutej z ohna nasypes 3 salky burizonov a rychlo zamiesas, aby boli vsetky olepene od cokolady. hned zmes vysypes na plech a roztiahnes na plat, ja som urobila cca na 1cm, kludne trosku hrubsie. nechas vychladnut a nakrajas na kocky. mnaam 😵

stastenka42
17. sep 2012

takže my dnes -paradajková so syrom,bravčové karé na bryndzovo-slaninkovej omáčke a ryža 🙂

danielaj
17. sep 2012

@kucminka mňám, krásna 😉

kucminka
17. sep 2012

@danielaj ďakujem,aj dobrá,hádame sa s manželom,kto vyše z nej zjedol 🙂 🙂 🙂

nakup
17. sep 2012

@kucminka ja som tiež robila marlenku a povedala som si nikdy viac pri príprave 6 plátou ☹ ale taká bola úžasná že som ju robila ešte 3 krát, ale ja posledný plat potriem krémom a z cesta ešte pri vykrajovaní obdlžníka ktoré je navyše (franforce) - zbytky upečiem a na vrch postrúham ani omrvinka na zmar pri tej drine 🙂 🙂 🙂

kucminka
17. sep 2012

@nakup ja som ju robila už veľa krát,teraz som ju robila len tak,mala som na ňu chuť,a tak sa mi darilo cesto,to tak býva,že keď to nepotrebujem pre nejakú návštevu,tak sa mi darí.A cesto sa mi gúľalo výborne.Už som došla na systém,že to rýchlo také horúce zmiesiť,rozdeliť,ja pečiem5 plátov,a rýchlo gúľať,ostatné cestá si nechám zakryté na teplom mieste,aby ostali mäkké a potom sa gúľajú jedna radosť.Keď náhodou aj vychladnú,tak to strčím do mikrovlnky,trocha zohriať a potom sa to super vygúľa.

ivia123
17. sep 2012

baby normalne vam zavidim,že vy riešite otazku čo variť?Nechcem zakladať novu temu mam len chuť sa vyrozpravať.Vratili sme sa na určity čas na Slovensko. Vlastne i ba ja z deťmi manžel pride za2 tyždne.Bože to mame za susedov.Maju vysokoškolske vzdelanie,vysoku poziciu v praci a pridu k nam riešiť take veci,že mne sa asi len sniva.Napriklad dnes -ja to nemožem ani napisať,lebo taku blbosť neviem pochopiť.Neviem to akosik preddychať. ☹

irsina83
17. sep 2012

baby mate nejaky dobry recept na nejake kuracie zavitky so susenymi paradajkami???

kucminka
17. sep 2012

@ivia123 napíš tú blbosť,nech sa pobavíme 😉

kucminka
17. sep 2012

@1977 ja to robím presne takto,pre mňa to už nieje ťažké,viem už ako na cesto,ale viem,že veľa kucháriek na to cesto nadáva,vyskúšaj,uvidíš.
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=4463

lizatko1009
18. sep 2012

vcera bolo kuracie s lecom na smotane a pecenou ryzou, dnes planujem zbuchnut pred pracou fasirky, zemiakove pyre a salat zo zeleniny, dufam, ze tie budu na 2 dni a tak nudu nudle.

danielaj
18. sep 2012

@kucminka no to verím, že aj dobrá, veď Marlenka musí byť len dobrá 😉

sisanka
18. sep 2012

@kucminka
@1977
tuto marlenku robim aj ja a fakt to cesto je hrozne ale treba vediet ako nanho...ja som minule vymyslala a urobila som marlenku bez valkania a bol to otras, cesto sa zle rozotieralo a bolo take jemne, ked som tam dala krem tak este viac zvlhlo a nebolo to dobre, cize musim zkonstatovat ze radsej vyvalkam aj 100 tych platov a viem ze vysledny efekt bude stat zato 😉 ....to je len moj postreh ohladom marlenky 🙂

chloe001
18. sep 2012

Fasirky a zemiakovu kasu, salatik. Polievocku mrkvickovu.

nanulik
18. sep 2012

u nás budu lazane, a polievku ešte neviem akú 😅

sisanka
18. sep 2012

ja dnes halusky s dusenou hlavkovou kapustou, polievku neviem aku a urobim ten kolac co som sa chystala nan vcera 😀

rastulka
18. sep 2012

Dobre ranko 🙂
U nas dnes zemiaky na kyslo s pečenou klobasou a chlebom 😝 🙂 no a polievku mame ešte zo včera 🙂

rosannar
18. sep 2012

dneska zapekané cestoviny s klobáskou, párkom a kukuricou a polievka ešte z nedeli - dubáková

luciok
18. sep 2012

Dámy, potrebujem súrne recept resp. postup na sušenie jabĺk. Pomôže niekto?

pami2
18. sep 2012

@katka.m dakujem

mravvcek
18. sep 2012

baby nemate osvedceny fajny receptik na masove gulky v paradajkovej omacke?

michalag
18. sep 2012

u nas dnes kuraci paprikas s cestovinou

zklimekova
18. sep 2012

my dnes ešte nevaríme, dojedáme 🙂...včera som piekla mamke na oslavu do práce punčový zákusok a teraz ešte pizza závin z lístkového cesta...pridám tu aj foto, ale zákusok som včera pokrájaný zabudla odfotiť a už ho doma nemám..tak iba nejaká foto z obrezkov 😅 ..

danielaj
18. sep 2012

ja už mám navarené 😉 robila som cícerovú omáčku so zemiakmi a špaldové palacinky 3:2:1, ešte zostalo aj pár pizza rezňov a zemiakov z nedele 😉

danielaj
18. sep 2012

@luciok ja suším jablká momentálne v sušičke, mám novú, tak skúšam a jablká pomaly a vyjedáme 😉 neviem, aký postup potrebuješ? jablká okrájam, namočím ich do vody s citrónovou šťavou, aby nezhnedli, nakrájam na rovnomerné plátky a dám suši´t na 55-60 stupňov do sušičky, ak by si sušila v rúre, tak treba nechať dvierka pootvorené 😉
@zklimekova mňam 😉

vodnarky
18. sep 2012

my dnes mame hluskovy privarok s vajickom a k tomu zemiakove placky.. 🙂

kibuk
18. sep 2012

ahojte
vcera palacinky a dnes ešte polievka od nedele a francuzke zemiaky 🙂

vivusika
18. sep 2012

deti majú obedy v škole a škôlke, nám spravím pizzu, bude aj na večeru 🙂

luciok
18. sep 2012

@danielaj Jablká som nakrájala a rovnomerne poukladala na plech. Momentálne som rúru zapla asi na 100 - 130 stupňov a dvierka sú pootvorené. Koľko to asi bude trvať kým budú jablká tak akurát usušené??

lenand
18. sep 2012

dnes tekvicova polievkahttp://www.mimibazar.sk/recept.php?id=43881 a potom ešte segedinsky gulaš z parenou knedlou