Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

cenculinka
18. sep 2012

ja som varila rizoto, no a keďže som sa začítala do MK, tak som najskôr pripálila cibuľu, vyhodila som ju a spravila novú a dala som dusiť mäsko, bola som v tom, že sa dusí pomaličky a ja mám čas čítať veľmi zaujímavé veci na fóre a pripálila som aj to mäso 😀 😀 😀 nuž ale keďže som veľmi šikovná, tak som to ešte zachránila 😀 😀 😀

nakup
18. sep 2012

Ahojte mi dojedáme ešte z nedele kuraciu polievku ale dnes urobím do nej aj opekaný chlebík, pretlačím cesnak a postrúham syr obmena mm je nachladený, a knedlik červenu kapustu a pečené bravčové stehno, ja v malom neviem variť ale ako pre armádu 😀

nakup
18. sep 2012

Poradte nejaký recept na zajaca mám ho celého a neviem málo mäska 🙂
ďakujem každá rada ma poteši!

irsina83
18. sep 2012

@nakup plnka do zajaca :
- na cibuľke opražím pečienku ,srdiečko alebo nejaké mäso ,podusím a nechám vychladnuť
- rožky nakrájať pridať k nim nakrájané uhorky,kapiu,vagetu ,može byť aj kukurica ,petržlen a udusenú pečienku s cibuľkou,do toho pridať vajíčka a premiešať kým sa to nespája dohromady
- prísady dávam od oka ale ak dáš viac rohlíkov tak viac vajíčka aj všetkého, na 6 rožkov dávam cca3 vajíčka ak su malé tak 4,potrieť zajaca cesnakom a slaninou a napchať plnku do neho .....🙂 podlat vodou a piect pod alobalom asi 1,5 hodiny na 200 stupnov a potom dopiect odokryte do zlatista... 😉 je vybornyyy 😉

bubo1104
18. sep 2012

polievka zo včera slepačia , druhé pizza : šunkovo - syrová bola 1 a slaninkovo - klobáskovo - syrová 2 .

titkovamiriam
18. sep 2012

a dnešný neskorý obed alebo skora večera 😀
@kaara1980 mlieko z mliekomatu prevarim ochladim na,,ruku,,pridam biely jogurt a obcas dám ked mám susene mlieko,zaflaskujem a dam do teplej rury na 50st-8h.alebo ked sa bude kurit na radiator a hotovo

mamkabeika
18. sep 2012

Ja som dnes robila gratinované zemiaky so smotanou, tvrdým syrom a oravskou slaninkou, k tomu paradajkový šalát so šalotkou, uhorkový šalát a reďkovky. Polievku sme dojedali zo včera 🙂

nakup
18. sep 2012

@irsina83 super recept keď moji plnku nechcúúú ale aj tak vyskúšam veď plnku si oddelia ale určite dá dobrú chuť do zajaca keď je suchý, ďakujem

rastulka
18. sep 2012

Naša večera 🙂 plnene langoše a jablkove pité 😝

levandullka
18. sep 2012

U nas to bol dnes grilovany losos s dusenou zelenou fazulkou a zeleninovym salatikom 🙂

flowerfairy
18. sep 2012

@lizatko1009 ja som sa tiez pustila na prvykrat do Tomasa a ked ti mozem poradit, urob radsej mensieho, lebo ja som robila velkeho, tym padom nebolo dost marcipanu, bol tenky, trhal sa, no proste des. Na druhy krat som uz robila radsej normalnu tortu a vlacik len navrch. Ale skusene tortickarky ti poradia, robia tu uzasne veci🙂

milenka74
18. sep 2012

@lizatko1009 ja ked som robila prveho tomasa z marcipanu tak som len potiahla klasicku tortu marcipanom,na to som vymodelovala z odrezkov tunel a pred tunel som dala tomasa ale plastoveho...som kupila casopis o masinke tomasovi a tie male vlaciky som tam dala 😀

ukana
18. sep 2012

dnes rýchla večerA - karfiolová polievka mliečna 🙂

abriela
18. sep 2012

@sisanka pamatam si ako is pisala o marlenke bez valkania, ze to neslo. Ale ved to zvladne aj chlap. Ja ked som ju robila prvykrat, bola som nadsena a v jednej sukromke sme ju vyskusali pomaly vsetky a kazdy povedal, ze je super.
Ja by som jej dala este jednu sancu 😉.

nanulik
18. sep 2012

tak polievku som urobila teraz večer mrkvovu krémovu, premiera tak dufam že bude krpcovi chutiť, a ešte som robila tuniakovu nátierku, tiež premiera a ta malému chutila tak bude na ranajky 🙂

sisanka
18. sep 2012

@abriela no ani tak neslo o to ze sa mi to cesto zle rozotieralo ale aj ta vysledna chut...ta klasicka je v tom dobre ze tie platy navlhnu z plnky a ta bez valkania bola mokra aj bez plnky tak preto mi, aj celej rodine, chuti viac ta klasicka 😉

abriela
18. sep 2012

@sisanka ja napr.medove rezy nemam rada, ale toto mu chuti a pacilo sa mi, ze po 3 hodinach to bolo uz jedle. Ale kazdy ma rad nieco ine, takze to chapem.

miskap2111
18. sep 2012

@titkovamiriam môžem sa spýtať, kde kupuješ mlieko z mliekomatu? Ja som z BA a už dlhšie sa chystám také mlieko kúpiť, len v lete som nemala odvahu- bála som sa, či sa pri varení nezrazí..

lenuss84
18. sep 2012

ahojte.my sme boli na vikend u svokrovcov,na hodoch.mnam bola pecena klobaska 🙂 svokra napiekla kolace,boli sme si s mm trsnut na zabave.super bolo!
svokrusa varila: sobota-fazulova polievka nakyslo + pecene jelita domace a zemiaky
nedela: kuracia polievka s rezancami + bravc.rezne klasicke a zemiak.kasa

nabalila ma aj domov,takze vcera sme dojedali.
dnes sme mali: este kuraciu polievku rezancovu + som urobila len halusky /voda,muka,vajce/ s vajickom a k tomu kysle mlieko
zajtra mam v plane: vajickova polievka s nastruhanou mrkvou,petrzlenom,zelerom + pecene kuracie stehna a ryza

od nedele mam malu choru,ma horucku vzdy rano a vecer.oddnes uz nasadene aj ATB.takze sa liecime.ma zapalene mandle. takze moje tohtotyzdnove varenie je zatial len take rychlovkove.malej nechuti jest,je viac menej na mlieku.som rada ked do nej dostanem par lyzic polievky na obed a na olovrant ako-tak jogurt.vecera uz je pobiednejsia,kedze sa jej na vecer vzdy pohorsi.ale snad uz zajtra bude lepsie.
na dalsie dni mam zatial naplanovane len:
stvrtok: dojeme vajickovu polievku + palacinky s dzemom a slahackou a grankom
piatok: špenatova polievka + kupovane tortily masove s kecupom a struhanym syrom
sobota : dojeme špenatovu polievku + ?????
nedela: hovadzia polievka s rezancami + chcem prvy krat vyskusat lenive spanielske vtaciky,co uz sa tu o nich davnejsie rozpravalo 🙂 🙂 🙂

titkovamiriam
18. sep 2012

@miskap2111 v ivanke pri dunaji mame mliekomat,nikdy sa mi nezrazilo ani v tej najvacsej horucave ked som ho niesla domov 😉

miskap2111
18. sep 2012

@titkovamiriam vďaka za info. Do Ivanky asi po neho nepojdem, ale snáď aj z iného automatu v BA bude ok.. Ja by som chcela skúsiť vyrobiť z neho domáci syr (so syridlom).. Nemáš náhodou skúsenosť?

titkovamiriam
18. sep 2012

@miskap2111 na syr treba vela mlieka z 10l spravis cca 1,5-2kg ,tak to som len skusila a nerobim-ja najcastejsie jogurty,kysle mlieko a tvaroh

miskap2111
18. sep 2012

@titkovamiriam super! Mňa ten syr strašne láka, tak snáď to aj ja vyskúšam.. Ale domáci tvaroh je tiež faj. Používaš nejakú ušľachtilú kultúru, alebo mlieko necháš prirodzene skysnúť?

titkovamiriam
18. sep 2012

@miskap2111 prirodzene ,to je najlepsie a tu mas jeden z netovych receptov na syr:
http://hobby.idnes.cz/jednoduchy-recept-na-doma...

miskap2111
18. sep 2012

@nakup ja som robila zajaca cez víkend. Len som ho dala na pekáč, osolila, potrela trochou cesnaku, dala som na neho čerstvý tymián, rozmarín, obložila čerstvými šampiónmi a celými zemiačkami, prikryla alobalom a piekla cca hodinku a 20 minút, potom som alobal odokryla a ešte ho trochu zapiecť, ale len tak jemnúčko, aby nevyschol. Bol senzačný.

lenuss84
18. sep 2012

a dievcata,akurat som si odpisala recept na cokoladovy pudingos-chystam sa nan uz dlhsiu dobu,tak ho spravim teraz v sobotu ako mnamku na vikend 🙂

lenuss84
18. sep 2012

@rastulka prosim posli recept na plnene langose.diky.vyzeraju super.

a2303
18. sep 2012

@rastulka Prosím recept na tie plnené lángoše 😵 vyzerajú skvele!

tosomja
18. sep 2012

Kelová polievka, bolonské zapekané cestoviny.
Zajtra tvarohové gule s jahodami, špenát a zemiaková kaša.

danielaj
19. sep 2012

@kaara1980 ja robievam tento http://varecha.pravda.sk/recepty/domaci-jogurt/..., robila som aj tento, je trocha drahší na suroviny http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=24883 😉