Recepty
ozi
12. jan 2010

Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú :-p

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.
danielaj
19. sep 2012
@katia7 páči sa recept na posúch, robievam ho často, je výborný, mäkučký aj na druhý deń, ak zostane 😉 http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=33304
danielaj
19. sep 2012
@abriela 😃 😃 😃 to nebola klasika klobása, ale teľacia hrubá párka 😉 či aj tú by si jedla každý deň :-p
@natalii6 tak držím palce, a verím, že sa podarí, si šikulka 😉
danielaj
19. sep 2012
@joannas ja som naposledy asi pred mesiacom robila takto http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=42431 😉 zostal mi nálev, mala som ho v chladničke a dneska mi prišiel vhod 😉
nakup
19. sep 2012
Dnes paradajková polievka s cestovinou a so syrom, karé na šampionoch s ryžou prišla som o pol piatej večer z roboty tak rýchlovka
abriela
19. sep 2012
@danielaj no neviem, jem obycajne parky, kde je mozno pol na pol maso/muka a je to pre mna neskutocne chutne 🙂
nakup
19. sep 2012
chrumka
19. sep 2012
jaaaaj, tak zajtra bude obedik 🙂 prave sa dovarila sosovicova polievka a zajtra sa uz len uvaria rezance s tvarohom 🙂 mnam 🙂
lululka555
19. sep 2012
palacinky s nutelou a horúcimi malinami,boli vynikajúce 🙂
gelinka75
19. sep 2012
varila som na zajtra zemiakovy privarok s vajcom a pernik s ribezlami 🙂
irsina83
19. sep 2012
@abriela no veru, ta klobasa zaujala aj mna ale ja milujem aj privarky .... jaaaj ja by som jedla take nemasove teraz...ale dala by som si aj jaternicky a tie si aj spravim asi cez vikend 😉
irsina83
19. sep 2012
@nakup mozno tato plnka sa im bude pacit, lebo zajacik ozaj nema vela maska... uvidis je vybornaaa, recept mam od kamosky z vychodu a je fakt uzasnyyy x-) x-) x-)
ibajeho
19. sep 2012
@titkovamiriam mirka ako robis tu francuzsku polievku? Dik
adel22
19. sep 2012
Dámy, ktoré máte rady sladké:

Recept na Oblíž prst

Cesto:
3 vajcia
1/3 hrnčeka práškového cukru
2-3 lyžice kakaa
2/3 hrnčeka polohr. múky
¼ balíčka kypr. prášku
3 lyžice studenej vody
Plnka:
1 1/3 hrnčeka mlieka
1 bal. Zlatý klas
3 žĺtky
3/5 kocky masla
¾ hrnčeka práškového cukru
Sneh:
3 bielky
¾ hrnčeka pr. cukru
Postup:
Žĺtky vymiešame s cukrom, pridáme vodu, múku (ja som robila aj z hladkej), kakao spolu s pr. do pečiva. Cesto by malo byť také tuhé, zjemní ho až sneh z bielkov! Upečieme vo vymastnej, hrubou múkou vysypanej okrúhlej forme.
Do mlieka (ja dávam tak niečo nad 400ml, aby to bolo husté) zavaríme v mlieku rozmiešaný Zlatý klas spolu so žĺtkami a uvaríme kašu. Necháme ju vychladnúť.
Maslo rozmixujeme spolu s cukrom a postupne pridávame vychladenú kašu.
Plnku potom natrieme na vychladený korpus.
Bielky s cukrom vyšľaháme nad parou na tuhý sneh a natrieme na korpus (čím viacej bielkov, tým koláč lepšie vyzerá!)
Dobrú chuť 
ibajeho
19. sep 2012
@titkovamiriam a namiesto toho pliecka v tej jednej mozem co pouzit? Najradsej nieco kuracie by som dala 😉
titkovamiriam
19. sep 2012
@ibajeho jasne a mozes to aj zomliet a spravit masove knedlicky to sa da hociako 😉
a2303
19. sep 2012
Kurací vývar sa mi na zajtra už varí x-) chcela som k tomu cestoviny s paradajkovou omáčkou (so sojovými granulami) ale asi spravím prívarok s klobáskou x-) ste mi spravili chute 😃
fordikford
19. sep 2012
@rastulka poprosim recept na tie plnene langoše vyzeraju chutne :-p
fordikford
19. sep 2012
už som ich našla 😃 na zajtra dojeme gulašovu a vypražany karfiol zemiakova kaša a paradajkovy šalat :-p
rosannar
19. sep 2012
@elka74 dakujem za super tip, už je to všetko v chladnicke, krkovičku som piekla v celku prvýkrát a je perfektná, kapusta mala tiež premieru ale si myslím že sa mi to všetko vydarilo....ešte raz dakujeeem a zajtra pridám foto 🙂
rastulka
19. sep 2012
@luy Ano,vynikajuca rychlovečka 😉 http://varecha.pravda.sk/recepty/babkin-jablkov... 🙂
rastulka
19. sep 2012
@dadulka271 Dakujem,ale asi Ti neporadim :-x varil mm,je to tipicky chlapsky pikantny gulaš 😉 Ked vari sa mi zda,že to robi ako ja,ale predsa to je vždy INE 🙂 😉
pegggy
19. sep 2012
ahojte
zas po čase...
mali sme morčacie na šťave s ryžou, zeleninová polievka s pangasiusom, varený údený jazyk s chlebom, pečené kolená / z oslavy/, dnes šošovicová polievka s vajcom a langoše.
Piekla som falošný tvarožník dobrý, šťavnatý, rýchly koláčik a dnes som ešte robila ruskú zmrzlinu a tá je super, osvedčila sa tak budem robievať.
luciferova
19. sep 2012
Mate niekto recept na hokaido polievku? Daku fajnu overenu. Vdaka 🙂
luciferova
19. sep 2012
@pegggy falosny tvaroznik co znamena, ze tam nie je tvaroh?
pegggy
19. sep 2012
@luciferova ano bez tvarohu.
150 g masla, 150 g kryštálového cukru, 4 vajcia, 150 g polohrubej múky, 30 g hrozienok /ja som dala viac/ a dala som aj vanilkový cukor.Žltky s cukrom vyšlahať dopenista, pridať maslo, preosiatu múku zľahka primiešať, vyšlahať bielka zľahka primiešať, vyliať na plech a posypať hrozienkami./hrozienka obáram/.
31majka12
19. sep 2012
zajtra budu slivkove gule
danielaj
20. sep 2012
dobré ránko, dnes varím francúzsku polievku a cuketové špízy so syrom + zemiaky a dojeme ešte kelový prívarok a zostalo aj trocha cesnakového posúchu a poobede by to chcelo nejaký jablkový koláčik, asi urobím ten tvoj včerajší @rastulka 😉
tinuskaha
20. sep 2012
dnes sa mi varit nechce neviem ci to bude pocasim 😎 mm je v praci tak len cestoviny s tuniakovou omackou 😉

Začni písať odpoveď...

Odošli