Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

kikatko
20. sep 2012

dnes bola prababkina stručková polievka na kyslo a ja som robila pečené zemiaky s 2 druhmi syra a zaliate smotanovým mixom

titkovamiriam
20. sep 2012

@kikatko preco? maso aj jablka som varila v kuchte-maso bolo za 30min jablka za 10-tam som dlho cakala na vychladnutie tak sup hrniec do studenej vody.ja varim v kuchyni maxim 1h. a to ked robim kysnute veci inak sa vsetko vari samo.

natalii6
20. sep 2012

@lencyca dakujeme velmi pekne 😉

nakup
20. sep 2012

@kikatko nenapíšeš recept na strúčkovú polievku od babičky staršie recepty sú naj...

eri28
20. sep 2012

vyprazany syr, varene zemiaky, tatarka a vecera pizza 😉

abriela
20. sep 2012

@natalii6 wau krasna torta a ina - dobry napad.

Baby mam doma karfiol a chcem skusit karfiolove rezne, alebo nieco ine ako trojobal. Nemate nejaky odskusany recept, dobry typ?

kikatko
20. sep 2012

@nakup tak sa jej spýtam- totiž to varila ona ( ja nemam rada prívarky 😝 )

abriela
20. sep 2012

@mamkabeika dakujem. Pozdava sa mi to. Pripomina mi to fasirky.

kikatko
20. sep 2012

@titkovamiriam bo toho tolko stíhaš a ked vidim fotky- tak ja by som v kuchyni aj spávala 😀

titkovamiriam
20. sep 2012

@kikatko ja to mam ako relax,no jasne ze obcas nestiham a obcas sa mi nechce-zajtra napriklad nevarim lebo mi ostane aj omacka a aj lievance zo vcera.spravim len šampionovu polievku 🙂 tak zajtra mix-lebo aj tak ma zasa rozhadzany den aj urady aj praca 😉

mamkabeika
20. sep 2012

My sme dnes mali: paradajkovú polievku s cestovinou a syrom, rybie filé na masle, americké zemiaky, cesnakový dip a k tomu uhorkový šalát 🙂 Mňamka 🙂
Odfotiť som stihla len hlavný chod 😅

A poobede som piekla chlebík. To je môj dnešný výrobok, 1500 gramový nemiesený chlebík 🙂

gelinka75
20. sep 2012

@natalii6 naozaj krasna 🙂

kikatko
20. sep 2012

@titkovamiriam ale aj tak máš moju poklonu že kolko toho stíhaš. ja skor varím za trest- chlap mi slubil že to bude jeho práca( predtým varil ostošest a vymýšlal čo sa dalo, dokonca som si s ním absolvovala objemovku) ale ostalo to na mne 😖 ale bojujem statočne a nikoho som ešte neotrávila. takže už len vymysliet niečo na zajtra čo mi zjedia všetci

karin0401
20. sep 2012

@irsina83 podobne ako faširky 🙂

titkovamiriam
20. sep 2012

@kikatko inak ja mam rada ked mi navari niekto iny alebo ked sa niekam ideme najest 😀 😀 😀 😀

a2303
20. sep 2012

@eva7780 Ako robíš bravčové na horčici? ďakujem

a2303
20. sep 2012

Dnes bol vývar a cestoviny s paradajkovou omáčkou (paradajky,paprika, sójové granule). Zajtra polievka ostala, fašírky, petržlenové zemiačiky a paprikovo-paradajkový šalát. V sobotu neviem.. možno sviečková a domáca (rohlíková) knedľa. V nedeľu bude aj sushi 😵 riasy mám už kúpené 😵

Akú omáčku odporúčate k sushi?

movin
20. sep 2012

@mamkabeika mozem poprosit o receptik na tento krasny chlebik? dakujem

kucminka
20. sep 2012

jablkovo pudingová tortička so šľahačkou,rýchlovečka pre návštevu 😉

movin
20. sep 2012

cesnakova polievka a zajaci paprikas s ryzou

irsina83
20. sep 2012

@mamkabeika jeej aky krasny chlebik, das mi recept??

mamkabeika
20. sep 2012

@irsina83
@movin
Ahojte 🙂
Potrebujeme:
3 šálky hladkej múky (niekto dáva aj profi chlebové múky) Ak chcete celozrnný, môžete dať jednu šálku celozrnnej (špaldovej, pšeničnej, ražnej...) a dve hladkej múky alebo môžete dať všetky tri šálky celozrnnej, ako kto má rád.
v originál recepte je 1/4 ČL sušeného droždia, čo sa mi zdá málo, ja preto dávam 10-15g čerstvého droždia. So sušeným mi to pekne nenakyslo.
1 a 1/2 šálky vody + 2 PL vody (v nich rozmiešať čerstvé kvasnice)
1 a 1/2 -2 ČL soli
rasca alebo chlebové korenie
semiačka na posypanie

Tu je originál recept aj s fotopostupom
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=38386

mamkabeika
20. sep 2012

@irsina83
@movin
Ja som ho robila z dvojitej dávky, preto ho mám podlhovastý, ak robíte jednu dávku, je pekný okrúhly 🙂

Pozor na to, keď budete robiť to cesto, nemôže byť riedke, lebo by dobre nenakyslo 🙂 Takže buď dajte úplne presne rovnaké šálky, alebo radšej trošku menej vody 🙂

lenuss84
20. sep 2012

@rastulka diky!

mysiatkoo
20. sep 2012

@irsina83 jasne ze som kupila take, co vyzeralo OK... spotreba bola udana o 2 dni dlhsie... no nezadarilo sa a blocek uz bol davno v kosi 😠

lenuss84
20. sep 2012

ahojte!babky,nemate niektora recept na mnamkovy pochutkovy šalat?moj drahy ho ma velmi rad kupovany....preto by som ho rada aj doma spravila.vdaka.je v nom vela salamy,preto ho ma rad.

lenuss84
20. sep 2012

@gucz prosim,posli recptik na parizsky šalat.vyzera super.diky!

luciferova
20. sep 2012

ahojte, ma niektora z vas recept na Alpler makkaroni? kedysi ho tu pisala @bambi2 aj som si ho odpisala, varievala som to, chutilo nam a chcela by som ho zajtra spravit a nemozem najst recept. staci postup, suroviny si pamatam. dakujem 🙂

luciferova
20. sep 2012

@veroninna1 dakujem za recept. vyborna bola polievka 🙂