Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

lizatko1009
21. sep 2012

akurat robim bryndzaky so slaninkou 😉

papuka
21. sep 2012

@rastulka ale moja starká dávala aj pomleté škvarky, alebo najlepšie mast zo samého dna hrnca alebo nádoby kde bola, teda tak nejak si to pamatám, no vyskúšam to, lebo už som sa bála že to už nik nerobi 😎 a do KN už nechodíme 😒

karin0401
21. sep 2012

zo včera šošovica a urobim narychlo pečienku na cibulke...

karin0401
21. sep 2012

jedia vaše deti pečienku?moj syn vobec nie ma 7rokov....

gucz
21. sep 2012

@pojezdalova http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=42453&use...

@lencyca ono to v podstate je vlastne cesto na osúch http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=12308&use... len som polovicu múky nahradila špaldovou múkou. Tá moja "pizza" je vyššia a viac sa z nej najeme 🙂. A omáčka pod oblohu je takáto http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=29483&use... a na to nahádžem čo nájdem doma, tento raz to boli dva druhy salámy, hrášok a syr

micka12
21. sep 2012

Zo včera máme fazulovú kyslú a dnes som robila ryžu s pečienkou a ktomu kyslá uhorka a na večeru bude žemlovka .

pojezdalova
21. sep 2012

@gucz dakujem :D , cesto na pizzu mam uz svoje osvedcene :D

babulka123
21. sep 2012

a mne sa taaaaak dnes nechce varit ze to snad ani pravda nieje.. tak som na rychlo spravila len halusky s vajcom vecer mame navstevu tak bude slana strudla, sladka strudla a zemiakove placky a vybavene.. k tomu dobre vinko a nohy hore, veget a pohoda... juuuj uz sa tesim

lencyca
21. sep 2012

dnes sosovicova kysla,fasirky s kasou zo vcera,pracliky na nedelnu oslavu 🙂

danielaj
21. sep 2012

@karin0401 ani naša 10 ročná dcéra nemá rada pečienku, mladšia 2,5 ročná zase áno, ale skôr tú z polievky vyvarenú, ako na šťave

lencyca
21. sep 2012

@gucz dakujem,vyskusam 😉

katkas1
21. sep 2012

mako na smotane s haluskami a piekla som ten 3bit

kucminka
21. sep 2012

@babush pozri receptík,takto som to aj ja robila
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=47732

gucz
21. sep 2012

@lencyca hneď by som si také praclíky dala, mňam

u nás dnes pečené kuriatko a k nemu čo kto chce, ryža alebo zemiaky a uhorky alebo broskyňový kompót

gucz
21. sep 2012

@babush aj ja robievam tú jablkovú tortu, mám trošku iný recept ako dala
@kucminka , ale je veľmi podobný. A jabĺčka nestrúham, ale nakrájam na kocky, aby sa úplne nerozvarili, lebo v tej torte sú výborné aj jabĺčkové kúsky, keď zostanú

pepinka25
21. sep 2012

ahojte no dnes na veceru budu pizza rozteky 🙂 nase oblubene mlsanie vecer a zajtra idem robit http://varecha.pravda.sk/recepty/detsky-kolacik... no mnamka 🙂)))

tinuskaha
21. sep 2012

dnes kapustova polievka a vyprazany karfiol zemiaky a uhorkovy salat a teraz idem piect moravske kolace a haburske kysnute rozky z MMB..zajtra ideme na krstiny takze nevarim a ostavame az do nedele takez aj nedela bez varenia 😉

vodnarky
21. sep 2012

my sme mali dnes rajcinkovu polievku so syrom a dusenu rybku na masle a k tomu varene zemiaky a hlavkovy salatik.. 🙂

bobinkask
21. sep 2012

ahojte u nás dnes hríbová polievka a palacinky 3 2 1 s nutelou a ananásom a idem to tu popozerat- dávno som tu nebola a nabrat inšpirácie na nejaké fajne koláčiky lebo sú u nás hody tak aby sme mali čo mlsat 😀

verka18567
21. sep 2012

Ja dnes prvy krat zemlovka.celkom fajn. 😉

titkovamiriam
21. sep 2012

dnešna šapionova polievka,zajtra bude kuracia polievka a dnes som dostala udene kuracie stehna tak ich uvarim a k nim zemiakové pyré,uhorkový šalátik 😉

titkovamiriam
21. sep 2012

@lencyca praclíky perfišnééééé

michalag
21. sep 2012

Pia: kremova brokolicova s opraženým chlebikom
So: dojeda sa polievka + cestoviny s lekvarom+ mak alebo lekvar + granko
Ne: Pečene kura so slaninkou a cesnakom + ryža + zeleninovy šalat

nakup
21. sep 2012

@lenuss84 neviem aký máš šalát na mysli, ja robím parížsky šalát takto 1/2 lyžice octu 2 čl horčie, 1 pl kečup, 1 pl worchester omáčky, túto zmes necháme prevrieť a nakrájame na tenšie pásiky 30 - 40 dkg šalátovej salámy , pridáme 1 1 cibulu, 2 - 3 kusy uhorky pokrájané na drobno, pridáme 3 na tvrdo uvarené vajcia pokrajané na kocky, konzervu kukurice, konzervu hrášku a pridáme vychladenú zmes, podľa chuti osolíme pridáme 1 tatarku premiešame a dáme do chladničky je fajn, alebo pikantný podobný bulharskému je tiež dobrý 1/2 kg salámi na šalát, 1 kečup, 1 dcl olej, 7-8 feferóny, 1 malá fl. šampióny, 1 fl. kapia, 1 cibula na drobno zmiešaša a je fakt dobrý 😉

kikaneu
21. sep 2012

ahojte kočky 🙂 tento týždeň som sa vám nestíhala venovať....takže som varila v nedeľu to morčacie na prírodno na spôsob steakov viac-menej s ryžou, neurobila som všetko, tak som večer zvyšné marinovala (sójová omáčka, trochu oleja, cesnak, korenie na marinády, soľ, čierne korenie) a v pondelok som ho piekla v zapekacej mise ešte s ryžou 🙂 v utorok som k tomu mäsku urobila zemiakovú kašu 😀 v stredu som robila tekvicový prívarok (na štvrtok) a hranolky so syrom 😀 dojedali sme to aj dnes 😀 a dnes som piekla....tak sa idem pochváliť....hoci sa mi nepáči tak ako tá z receptu, ale nie je to zas až také zlé 😀

nakup
21. sep 2012

@karin0401 môj pečienku začal jesť po 10 - tích rokov ale iba kuraciu

titkovamiriam
21. sep 2012

@kikaneu ved je nadhernáááááááá 🙂

danielaj
21. sep 2012

včerajšie sušené žlté mini hruštičkové paradajky, dnes som ich naložila do olivového oleja, byliniek a cesneku, dnešná žemľovka, náš najobľúbenejší rajčinovo-vajíčkový šalát, a konenčne som pred chvíľou dopiekla jablčník 😉 a zajtra ma čakajú ešte tie feferónky, baranie rohy a alma paprika, dnes som už nestíhala 😒

danielaj
21. sep 2012

@gucz ja tiež v jablkovej nepečenej torte krájam jablká na kúsky, máme to tak radšej ako strúhané 😉
@kikaneu wau perfektná, naozaj 😉

titkovamiriam
21. sep 2012

@danielaj tie paradajky to je na vystavu normalne!!!!!!!! a ostatne že mnam mnam-mam este jablka,no zajtra sa tulame po ba a mam krasne vajicka tak zajtra bude vtacie mlieko 😀 😀 😀