Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

mimi21mimi
22. sep 2012

My ma polievku zo vcera - sojovy gulas a zeleninovy nakyp so zemiakovym pyre.

vivusika
22. sep 2012

hrášková polievka s krupicovými haluškami, špagety s omáčkou a chystám sa ešte na krémeš z BB keksov a čokoládovou polevou 🙂

levandullka
22. sep 2012

U nás dnes celozrnné cestoviny s tuniakom a so syrom a zrejme aj pórová polievka 🙂

nelinka0401
22. sep 2012

nemáte niektorá recept na tie 3,2,1 palacinky????

nelly3
22. sep 2012

@mysiatkoo
mne ostala cerstva cvikla, prosim ta ako si robila tu pecenu cviklu? dikes 😉

yyyyanula
22. sep 2012

@nelinka0401 Aj ja sa dnes chystám na palacinky. Nemám síce recept - 3,2,1, ale tieto sú fakt dobré a nemusíš mastiť panvicu:
100 g hl. múky
250 ml mlieka
2 vajcia
2 lyžice oleja
Ja to robím z dvojnásobnej dávky, u nás sa po palacinkách zľahne zem 🙂

yyyyanula
22. sep 2012

@nelinka0401 A dokonca som doma našla aj 3,2,1:
3 dcl mlieka
2 dcl vody
1 dcl oleja
2 vajcia
20 dg hl. múka
soľ
Ale podľa mňa tam ide veľa oleja...

nelinka0401
22. sep 2012

@yyyyanula dakujéém.už aj ich robím 🙂 hádam budú deckám chutiť

irsina83
22. sep 2012

ja nevarim, dojedame co nam moja mamina priniesla - fazulova sladka, granadir a zemlovku a po obede ideme k mojej babicke a ta mi uvarila vyborny perkelt z kuriatka a halusky, uz sa neviem dockat 🙂 🙂

yyyyanula
22. sep 2012

@nelinka0401 Nie je za čo 🙂)) A teraz ktoré? Tie 3,2,1 či tie "moje"? 🙂

nelinka0401
22. sep 2012

@yyyyanula no robím tie 3 2 1 palacinky a malá mi ich hned vyjedá.no neviem,či aj niečo ostane 🙂

flowerska
22. sep 2012

dnes bolonske spagety podla mojho receptu, cesnakova polievka a dezert trasena torta))

mia258
22. sep 2012

Sladko-kysla polievka s ananasom, grilovana mozzarella so zemiakmi a 2 druhy dipu.
Rano vzal muz strasiu na "vylet", doteraz sa nevratili, stihla som spravit uz aj kolaciky a tortu 😀

janulienka77
22. sep 2012

sosovicova polievka a langose.

ibajeho
22. sep 2012

@mia258 ako prosim ta robis tu polievku sladkokyslu??? Dakujem

mamkabeika
22. sep 2012

Polievka zo zeleného hrášku s opečeným chlebíkom a dusená krkovička na zeleninke a americké zemiaky. Pôvodne mala byť tarhoňa, ale keďže vo štvrtok mali tie zemiaky taký úspech, urobím ich aj dnes 😀

mia258
22. sep 2012

@ibajeho tych receptov je vela, kazdemu chuti ine spracovanie, ja ju robim takto:

2 mrkvy, polovicu cervenej kapie a 250g shiitake huby (mozes dat aj hlivu, judasovo ucho, mozno aj sampinony) si nakrajam na tenke pasiky. Pripravim si "vyvar" zo zeleninoveho bujonu a ked zacne vriet, vysypem donho zeleninu a huby. Pokrajam si 1 balicek tofu na kocky, 3-4 chilli papricky (ked varis aj detom, tak si ich pridaj az do svojho taniera) a 1 por. Necham chvilu povriet, pridam 150g munga, konzervu bambusovych vyhonkov, ochutim solou, korenim, sojovou omackou a octom.
Solamyl si rozrobim vo vode, pridam ho do polievky na zahustenie. Rozslaham vajicko, vlejem ho do polievky. Pockam kym trosku prevrie, pridam na kusocky nakrajany ananas a niekedy (podla chuti) pridam aj nalev z ananasu.
Uz len kym vsetko zmakne a mozeme podavat 🙂

natal12
22. sep 2012

zeny :D ako robite zemlovku ??? 🙂 nejaky super receptik odkusany 😝

abriela
22. sep 2012

francuzka polievka od @danielaj a zemiakove placky

katushka16
22. sep 2012

ahojte,my dnes vývar z hovädzích kostí a čínu s opekanými zemiakmi🙂

ewkaewka
22. sep 2012

Ahojte, môžte mi poradiť, ako urobiť "nadýchanú" kakaovú piškótu?, vždy ked pridám kakao, tak je taká tuhá, a cesto mi ani veľmi nevyrastie, klasika svetlá sa mi podarí len toto nie..kde robím chybu? 😅 dikes...

helencek
22. sep 2012

Dnes som varila ryžu,plnené kuracie stehná,zeleninovú oblohu.

gelinka75
22. sep 2012

@ewkaewka treba odobrat z muky tolko kolko das kakao 😉 a pridavaj kakao spolu s mukou, tak je to lepsie

lululka555
22. sep 2012

ahojte 🙂 dnes jablkovo - tvarohová žemlovka 😉

nikak23
22. sep 2012

Tak u nas dnes bola kalerabova polievka s haluskami z ovsenych vlociek, pecena tekvica hokaido, kuracie kridelka a varene zemiaky ( nas maly si dal sice knedlu, ale povodne boli navarene zemiaky🙂)🙂, salat z toho aku zeleninu chladnicka dala🙂

zklimekova
22. sep 2012

@lucikatn , @danielaj chutia trochu inak ako kúpené, ale sú super 🙂 mojim chalanom veľmi chutili, a vraj sú lepšie ako kúpené 🙂...na začiatku kým to poriadne nestuhne sa tiež dajú otočiť sušienky a plnku zlízať :D..

Oreo sušienky
cesto :
300g hladká múka
180g Maslo (Hera)
100g práškový cukor
5PL kakaa
2ČLprášok do pečiva
1vajce
plnka:
250g tvaroh
100g sušené mlieko
1vanilkový cukor
práškový cukor podľa chuti

- zo surovín som vypracovala cesto, dala som ho asi na hodinku do chladničky, potom som ho rozvaľkala a vykrajovala krúžky ...spolu mi vyšlo 36 hotových sušienok
- tvaroh som použila jemný, keď sa do tvarohu pridá sušené mlieko, tak trochu to zriedne, ale keď sa sušienky naplnia, a dajú do chladničky tak to postupne super stuhne

zklimekova
22. sep 2012

dnes na obed bola špenátová polievka od včera, zemiaková kaša, fašírka s vajíčkom , uhorkový šalát

bubo1104
22. sep 2012

dnes špagety so špagetkou a syrom . A upiekla som slivkový koláč s posípkou . Večer bude rybacia pomazánka

mysiatkoo
22. sep 2012

@nelly3 surovu som osupala, nakrajala na kolieska a poliala troxou olivoveho oleja... piekla som to cca 40min na 175...odhadom

nelly3
22. sep 2012

@mysiatkoo
dakujem