Recepty
ozi
12. jan 2010

Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú :-p

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.
szmonik
27. sep 2012
@lencyca Ako si robila tú cukinovú polievku???
szmonik
27. sep 2012
@abriela Dakujem, urcite si vyskusam!!!! 🙂
titkovamiriam
27. sep 2012
dnesne menu-sosovicova,cestoviny,zemiakove pagace 🙂
soniatko
27. sep 2012
ahojte...trosku som vas par dni zanedbavala...minuly tyzden sa nam v pondelok nadranom narodila zdrava krasna dcerka Anetka...
odkedy sme sa vratili s porodnice som varila zemlovku s jablkami a slivkami, parky v cesticku+varene zemiaky a perkelt z kuracich prs +cestovina, len neviem co v ktory den, lebo teraz akosi nemam pojem o case...😃
milenka74
27. sep 2012
@soniatko gratulujem k dcerke 🙂 🙂 🙂
nakup
27. sep 2012
@soniatko Pripájam sa a blahoželám.
fordikford
27. sep 2012
gratulujem k dcerke 🙂 🙂 🙂 nech je zdrava a štastna nech citi lasku ako ju lubite
danielaj
27. sep 2012
@lululka555 nie kyslú, na varenie som dala a pretláčala som cez také ploché sitko, aj halušky tadiaľ pretláčam 😉
@lienka2 no ja mám naguľky také super rýchle cesto, múkučké, už som ho tu viackrát písala, vymiešam si asi 400 g polohrubej múky, 2 PL kopcovité masti, štipku soli a teplú vodu, podľa potreby, aby sa ti s cestom dobre robilo a nebolo lepkavé, ja si to dám do kuchynského robota a potom si len odtŕham kúsky cesta a balím ovocie podľa chuti - čerešne, slivky, marhule, broskyne, jahody, teraz som dala kúsky okrájaných jabĺk, múžeš cesto aj vyvaľkať, ako si zvyknutá, ja len otrhnem kúsok, roztlačím na placku a zabalím, s cestom sa super robí, je ako plastelína a mäkučké, potom normálne vyvarím v slanej vode a posypem podľa chuti 😉
@lencyca Leni super, že si ich vyskúšala, my ich máme radšej ako tie klasické, odkedy som ich vyskúšala 😉
danielaj
27. sep 2012
@soniatko jééj, gratulujem k dcérke a prajem obom veľa zdravíčka 😉
ivi163
27. sep 2012
@daniz ako dlho si to piekla? Dava sa tam olej a korenie ?
iinuska
27. sep 2012
leco
dzankamizu
27. sep 2012
my sme dnes mali vyprazane bedle so zemiakovou kasou 🙂
abriela
27. sep 2012
@soniatko pripajam sa ku gratulantom a prajem vela zdravia. A ako to zvladol toj mm? Pisala si ako pripravujes jedlo, ako reaguje, preto sa pytam.
abriela
27. sep 2012
@zuzu_la tak ako napisala @zklimekova - nedavam cukor. Raz som dala a plnka bola az hnusne sladka. Sice ja nedavam ani stuzovac, uvidis aka bude slahacka, ked ju uvaris a vychladne. Obcas ju mam poriadne hustu aj pred vyslahanim, preto bez stuzovaca.
ibajeho
27. sep 2012
@soniatko blahozelam k dcerke a zaroven ta obdivujem ze pri nej dokazes aj nieco navarit 😉
zklimekova
27. sep 2012
@abriela ja ak dávam tak 1ks vanilk. c. na 3-4 šľahačky..tak potom až taká sladká nie je 🙂...a stužovač a jeho počet tiež podľa hustoty...ale vačšinou aspoň jeden dám 🙂
nanulik
27. sep 2012
špenátová polievka a granadír, už uvarené na zajtra
nanulik
27. sep 2012
@soniatko aj ja grtulujem a veru krásne meno ste vybrali 🙂
anavila
27. sep 2012
@danielaj prepanajana super obed, ale povedz, ako dlho si stala pri peci a ako dlho si potom umyvala riad po tom všetkom? 😃 😃 😃 😃 😃
tosomja
27. sep 2012
@limoncino aj podľa mňa je to kuracie mäso, prsia 🙂
tosomja
27. sep 2012
dnes sme mali cestoviny (vrtulky) so zeleninou, omáčkou zo syra a smotany a ananásom - bola som prekvapená, ako Vikinka vyberala ananás - veľmi jej chutil a to som myslela, že mi viac zostane.
Zajtra zapekané plnené šampiňony, šošovicový prívarok s volským okom. A nejakú polievku pre prípad, že Vikinka bude vymýšľať 🙂

Baby?...nemáte nejaký overený super recept na orechový koláč, alebo rožky...hocičo, čo nie je pracné, ale suprovéééé.
limoncino
27. sep 2012
@tosomja určite nie 😉 potom dám recept 😃
amdeis
27. sep 2012
Dievcata poradite mi prosim recept na dobry sosovicovy privarok? Taky jemnucko kyselkavy. Taky dobry mavali v diveste na laurinskej, kym este existovala s platko udeneho. Dakujem.
danielaj
28. sep 2012
@anavila o 10tej som už mala navarené a začala som o 8-mej 😉 riadu nebolo zas až toľko 🙂
danielaj
28. sep 2012
dobré ránko, dnes dojeme krémovú cviklovo-zemiakovú polievku s domácim vyprážaným "hráškom" a idem robiť cukinové placky a k tomu kuracie soté 😉
tinuskaha
28. sep 2012
dnes tekvicova polievka a losos, zemiaky
mimi21mimi
28. sep 2012
cukinové placky a zeleninový vývar
lencyca
28. sep 2012
@szmonik ahoj,nakrajala som si cukinu na kocky,aj zemiaky-množstvo kolko chceš,zalejem vodou,dam bobk.list,4gulky nového korenia,sol,varíš domakka,potom rozmixuješ,pridas smotanu na varenie,prevaríš,ja davam sušený kopor 😉
rastulka
28. sep 2012
Ahojte! Včera som nevarila,jedli sme čo bolo v chladničke :-S Staršia dcerka chytila škaredu črevnu chripku,museli ju hospitalizovat lebo už bola moc dehidratovana 😞 tak sa mi kuchtit vobec nechcelo :-S Dnes bude http://varecha.pravda.sk/recepty/vonava-polievk... a kuracie rizoto zo slovenskej ryže
lencyca
28. sep 2012
@zuzu_la ahoj link na zemiaky je na str.1536,pisala ho danielaj-digysa 😉

Začni písať odpoveď...

Odošli