Recepty
ozi
12. jan 2010

Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú :-p

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.
garonka
4. okt 2012
my dnes sme mali fantasticky obed veľka vďaka @irsina83 za inšpiráciu, malemu mäsko veľmi chutilo dvakrat som mu naložila x-)
garonka
4. okt 2012
kuracie mäsko so zeleninou a ryža, chcela som tarhoňu ale sa mi potvora nevydarila :-N
atiatko
4. okt 2012
Ahojte babenky ..... tak ja dnes robím skôr na večeru ako na obed :-| 🙂 plnenú cuketku a zemiaky, no a k tomu kapustový šalátik ... mňam .... 🙂 🙂 🙂 a PROSIÍÍÍÍÍM všetky šikovné kucháročky o nejaký dobrý osvedčený recept na mňamku z diviny ....... dostali sme ju od svokry, a keďže ja také mäso nerobievam, skúsim Vašu pomoc .... už vopred ĎAKUJEM !!!
danielaj
4. okt 2012
fotečky: včerajšie francúzske zemiaky inak, spolu s grilovanou paprikou boli perfektné, pár bedlí, čo sme našli na prechádzke, výborná karamelová omáčka na cestoviny, dnešné šúlance, ovocie nachystané na pečený čaj, , porcia šúlancov s orechami a karamelovou omáčkou, pečený čaj už v pohárikoch 😉
danielaj
4. okt 2012
@lululka555 krásne 🙂
lululka555
4. okt 2012
@danielaj dakujem 🙂
prosim si recept na karamelovu omacku,vyzera dobre 😉 teda vsetko vyzera super,aj ten peceny caj.
danielaj
4. okt 2012
@lululka555 páči sa, robila som podľa tohto receptu http://varecha.pravda.sk/recepty/karamelova-vod... , ale to bola ozaj iba taká voda riedka, tak som to zahustila trochou Solamylu a parádne to bolo, deti sa len zalizovali a ja s nimi 😃
mimi21mimi
4. okt 2012
@lyongirl Ja som taku polievku varila zrovna tento tyzden, lusky so zemiakmi, rasca, sol.. a zahustene zasmazkou s cervenou paprikou....ale ked mam pravdu povedat, nechutila mi nejako extra....
amadora
4. okt 2012
dnes som robila ryžový nákyp na prianie môjho mužíčka a keď sa spapá chystám sa na guláš a keď sa spapá ten tak francúzske zemiaky 😃
lyongirl
4. okt 2012
@mimi21mimi no ja som myslela, že osmahnem cibuľku dám na ňu čer. papriku, lusky, zemiaky, zalejem, osolím a tak ...čiže dosť podobne, ale akosi si ma odradila...
a čo teda vyčarujem z luskov bez mlieka, smotany, hmmm. poradí niekto prosím?
janka3a
4. okt 2012
zapekane zemiaky s cuketou, parkami, klobaskou, cibulou a tym, co da kuchyna....ale chystam sa potom na plnenu papriku, ci lokse...podla toho, na co dostanem chut...
joannas
4. okt 2012
@danielaj čo je v tich flašah lečo ?
lululka555
4. okt 2012
@atiatko ahoj ja tiez moc divinu nerobim,ale moja svokra ju pacuje 24 hodin predtym v deku,alebo zelku ( v tom co sa zavara ) a vode ,ono to mäsko potom moc necitit divinou...a mozes urobit napr.svieckovu
nelinka0401
4. okt 2012
@danielaj mňam asi k vám prídem na obed 🙂
ozaj,toľko vás tu čítam,že som ani nenapísala,čo som dnes varila.Deti majú ešte zeleninovú polievku a robila som zajaca na Kalifornský spôsob a k tomu pyré zo zemiakov a ako príloha nejaká zelenina 😉
danielaj
4. okt 2012
@joannas nie, píšem, že pečený ovocný čaj 😉
@lyongirl ja robievam z lúskov niečo podobné ako karfiolový mozoček, uvarené lúsky dám na panvicu s tročkou oleja, na to vyejem rozmiešané osolené vajíčka, niečo ako praženica, a nám to chutí 😉
danielaj
4. okt 2012
@nelinka0401 veď dobehni, ešte zostalo 🙂
atiatko
4. okt 2012
@lululka555 ĎAKUJEM za prvý tip .... poznačila som si 🙂
irsina83
4. okt 2012
@garonka to som strasne rada, velmi pekna foto 🙂
zklimekova
4. okt 2012
dnes sme dojedli paradajkovú polievku a spravila som špagety s maskovou omáčkou a syrom 🙂
joannas
4. okt 2012
@danielaj ale nikde nepišeš ako vizera ten čaj tak ja som mislela že to je lečo :-p s čocho je ten pečeny čaj ? :-o
lyongirl
4. okt 2012
@danielaj to je mňam, to robím aj ja, ale malý má zas hnusný atopák a ideme nanovo na dietu, aj ja/lebo ho kojím/, aj on, takže žiadne mlieko, vajce, ani alergény. Doobeda som si vytiahla lusky a teraz neviem čo s nimi, sú už rozmrazené a chcela som niečo uvariť malému, pozerám recepty na nete a asi si uvarím z nich iba ja toto, ma to zaujalo:
http://varecha.pravda.sk/recepty/fazulove-struk...

ale ďakujem za nápad 🙂
irsina83
4. okt 2012
@lyongirl ja davam struky do zeleninovych polievok ale aj do pohankovych fasirok...
bobinkask
4. okt 2012
ahojte my dnes dojedáme ešte kapustnicu a druhé gulky z kuracieho masa v rajčinovej omáčke s cestovinou
snu
4. okt 2012
ahojte, takze ja dnes toto.,, som z nej nesvoja ]-(
lyongirl
4. okt 2012
@irsina83 vďaka za tip, zeleninovú sme mali teraz, tak to som chuť variť nemala a fašírky by boli fajn, keby som ľúbila pohánku 😃 a do fašírky ide asi aj vajce, že?
bobinkask
4. okt 2012
@lyongirl ja robievam tiež luskovú polievku bez mlieka-smotany muž nemože mlieko :-|
cibulku podusím na masle pridám lusky trošku podusím zalejem vodou pridám nakrájané zemiaky osolím dám do toho bobkový list asi 2 stručiky cesnaku a povarím ked je už všetko uvarené dam do toho zátrepku z múky rozmiešanej vo vode a nechám prejst varom odstavím a do hotovej pridám kopor a ocot podla chuti mužovi chutí- ved čo už má robit 😞 ale poviem pravdu viac mi chutí tá mlieková verzia
irsina83
4. okt 2012
@lyongirl sice ano, mas pravdu, aj vajce tam ide... ale vies co ma napadlo, urobit strukovu kremovu, len skruky, zemiaky, nejak vegetka a rozmixovat a bez mlieka 😉
lyongirl
4. okt 2012
@irsina83 to je fajn nápad, musím si to poznačiť 😉 , lebo už som ich urobila na ten spôsob, ako som dala link a spapali sme s drobcom s chlebom, chutilo nám 🙂
bobinkask
4. okt 2012
mitka2007
4. okt 2012
@bobinkask jeezis,zlata si dakuujem...

Začni písať odpoveď...

Odošli