Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

atiatko
9. okt 2012

@zklimekova mňam .... ak chutila tak dobre ako vyzerala, tak sa hladošom ani nečudujem 😉 môžem poprosiť o recept na cesto ? ĎAKUJEM 🙂

zklimekova
9. okt 2012

@atiatko
@majinka31
@glukacova
ďakujem, recept robím to len tak z hlavy, ale na jednu pizzu vychádza tak ...na kvások: 3dcl mlieka , 1čl cukru, 1/2balíčka droždia,
- múka hladká špecial tak 400g,na každých 200g dávam jednu PL olivového oleja, soľ

atiatko
9. okt 2012

@zklimekova ďakujem ďakujem ďakujem ..... zapíšem si do múdreho zošítka receptov a určite odskúšam ... a ešte otázka : je to množstvo na klasika plech na pečenie ? A ten predpokladám treba aj vymazať cerou (olejom) a posypať múkou, že ? 🙂

zklimekova
9. okt 2012

@atiatko áno tak na plech , buď ho vymastím olejom, alebo pod to dám papier na pečenie 🙂 ....a ak robím viac ako jednu tak si to množstvo múky redukujem podľa toho či chcem hrubšie alebo tenšie cesto, niekedy dávam na dve 800 a niekedy iba 600 g múky🙂...to už len taký dodatok 🙂

atiatko
9. okt 2012

@zklimekova ďakujem ... 🙂

majinka31
9. okt 2012

Ja neviem robit kysnute cesto nejako sa tohío bojim ☹ raz sa to snad naucim

levandullka
9. okt 2012

@lululka555 Je úžasná, však? 🙂

babush
9. okt 2012

dnes sme este dojedali zemiakovu polievku na kyslo a pecene bravcove pliecko spikovane slaninkou a cesnakom. My s malou s ryzou a salatikom a tatikovi s knedlou a kapustou 🙂 kolacik bol jednoduchy salkovy navrchu s rozvarenymi jablckami a zlatym klasom
a zajtra trochu odlahcime: cesnakova polievka a spenat s vajickom a zemiakmi

lunana
9. okt 2012

Poraďte mi prosím čo uvariť na sobotu, máme mať brigádu, príde k nám asi 9 chlapov a ten môj nechce guláš a nič iné ma nenapadá 😠

miskap2111
9. okt 2012

@lunana knedlo-vepřo-zelo alebo segedínsky guláš.

tanitta
9. okt 2012

na zajtra bravcove kocky s baby mrkvou a cuketou + ryza ... smazene vajicka s dubakmi(rychlovka na pockanie)

luciferova
9. okt 2012

@lunana ja som parkrat navarila toto a chutilo im. das do rury a nestaras sa, nestojis pri sporaku hodinu, mas to naraz teple, staci len spravit ryzu http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=960

luciferova
9. okt 2012

@nikuska265 strapacky s kyslou kapustou alebo http://www.nanicmama.sme.sk/hlavne-jedla/zapeka... alebo http://www.receptiky.sk/bravcove-zavitky-s-kysl... alebo skus jednoducho - kuracie maso (stehna) pecene na kyslej kapuste so zemiakmi (zemiaky predvarit alebo pripravovat zvlast, lebo v kyslej kapuste sa neurobia)
polievky: kapustnicu alebo http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=32693 alebo ja lubim aj sutolicu http://www.rozhlas.sk/Sutelica-(Fazulova-poliev...

vivusika
9. okt 2012

@majinka31 ja som sa ho vždy bála, ale odkedy sme kúpili pekárničku, tak vypekám a varím z kysnutého cesta jedna radosť 🙂

luciferova
9. okt 2012

@majinka31 aj mne sa zo zaciatku nedarilo, ale zaklad je mat akurat teple mlieko - ani studene, ani horuce, take vlazne. pridas lyzicku cukru, polames drozdie (vyber si ho predtym z chladnicky) a cakas 🙂

majinka31
9. okt 2012

@luciferova a ked je hotové nezlepší sa na prsty?

luciferova
9. okt 2012

@majinka31 ak sa ti cesto lepi na prsty, pridaj muku 😉 pisala som recept na kvasok do kysnuteho cesta. dalsie veci uz zalezia na recepte...

akika722
9. okt 2012

dnes-teeeeeeeeeeeeeda včera 😀 bola živanska a dnes bude kuracia polievka a tarhoňové rizoto..a znovu budem dufať že ostane na 2 dni.. /ale asi možem snivať pri tych chladošoch 😖 😀 /

kibuk
10. okt 2012

dnes mame chilli con carne s cestovinou 🙂

womankc
10. okt 2012

@mimka no ona ale chce 8O rezov a 80 drobného , tak ale tých drobných jej urobím viac a dám to tak rovnako a hotovo
😅 a ďakujem veľmi za radu, a máš ich nádherné

womankc
10. okt 2012

@nikuska265 ja mám rada prekladané mäsko s kapustou a zemiakmi zaliate smotanou, jednoduché a veľmi chutné jedlo a môžeš použiť aj kurča ale to ja zvyknem dať na vrch , keď dávam bravčové , to prekladám do stredu

womankc
10. okt 2012

@lunana urob zapekané bravčové plátky prekladané cibuľou , klobásko a slaninkou, niečo ako živánka , naskladáš si na pekáč a upečieš v rúre, k tomu zemiaky a nejakú čalamádu , či uhorky a hutné jedlo pre chlapov a nie moc prácne máš na stole, ja som sa čosi navarila pre majstrov hehehe

mimka
10. okt 2012

@womankc dakujem 🙂 kedy ich budes robit? tesim sa na vysledok... a mozno najdem nejaky novy dobry recept u teba 😉

salma22
10. okt 2012

hov gulas ...alebo vyprazane sampiony

womankc
10. okt 2012

@mimka no na dva razy chce takto napiecť , v novembri 11 a 17 , tak to bude makačka, neviem , či som sa mala dať takto ukecať, 😅 , potom dám foto možno a teda Vám napíšem denníček , ako som prvý krát piekla véééééľa koláčov 😎

womankc
10. okt 2012

@mimka už si aj nadiktovala druhy - linecké kolieska, oreo sušienky, žĺtkové rezy, punčové rezy, rafaelo guľky, zliepané oriešky, griláž , opitý izidor, biskupský chlebík a šuhajdy a podľa toho koľko výjde tých rezov, poprípade dorobím ešte jeden druh , možno tie sanqvikové rezy?

natal12
10. okt 2012

@danielaj prosim ta kde najdem recept na muffiny vyskusam tvoj 🙂

womankc
10. okt 2012

@mimka mimka a na tej fotke , to máš aké druhy tých rezov, vyzerajú krásne
a do krémov dávaš maslo alebo tuk? , myslela som, že dám do plniek maslo , nech sú také domácke , chutnejšie

womankc
10. okt 2012

@danielaj no tak som včera robila ten koláčik papagájový , ale ja som ti mala také riedke to cesto, moc sa mi nevydaril , dala som síce miesto šľahačky mlieko, ale to snáď až taký prehrešok nebude, nevedela som či tie vajíčka vymiešať celé spolu so všetkým, alebo vyšľahať s cukrom na penu, alebo vyšľahať osve žĺtky aj bielky, ja som urobila ten posledný spôsob, ty to prosím ako robíš , v tom tvojom recepte v postupe to nebolo, čo som pokašľala?
No ale deckám to chutilo velice, tak zas taká tragédia to nebola

luciferova
10. okt 2012

@womankc urcite daj maslo, nie tuk, budu ta chvalit 😉