Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

abriela
11. okt 2012

@lululka555 to maslove cesto je take tazsie. Klasicka piskota sa k tomu urcite hodi.
Ved asi poznas kolac: piskotove cesto, na to dzem, zavarane marhule a zo stavy z marhul a vody sa spravy puding. Je to moj oblubeny akoze zele kolacik - lebo zelatinu az tak neoblubujem. Toto je podobne,len este lespie,lebo hore je krem ole.

womankc
11. okt 2012

šmankote a toto ešte lepšie vyzerá http://varecha.pravda.sk/recepty/zeleninove-lie...

lululka555
11. okt 2012

@abriela ved preto,ze maslove je tazsie,urobim klasicke piskotove cesto cokoladove a bude to nadychanejsie a krem ole mam rada aj ja 🙂
a ten kolac s tymi marhulami nepoznam,ja robim piskota-tvarohovomaslovy krem a ovocna zelatina
ale ak mas cas ,mozes mi napisat ten s marhulami 😉

womankc
11. okt 2012

http://varecha.pravda.sk/recepty/tekvicova-krup... s tým dnes neprestanem 😀
toto ma totálne dostalo

titkovamiriam
11. okt 2012

u nas dnes zapekana rybka,zemiakove pyre a zeleninova polievka.Z obeda bude až vecera,pretože tento tyzden taham nocne 😝 Vcera boli cestoviny a s mletym masom a syrom 🙂

womankc
11. okt 2012

a kde sa nám statila timkovamiriam , jak to , že sem nedala nejaké mňamkové fotečky , až máme nad čím slintať, háá? Musím sa priznať , že najradšej mám , keď sem pridávate dievčence foto menu, lebo to ale velice inšpiruje určite viaceré

amdeis
11. okt 2012

@karin0401 @lencyca mama mi kupila zrolovane a spagatom previazane pliecko v rakusku. Nikdy sa mi maso zo slovenska neupieklo, aby to bola basen na jazyku co sa rozplyva ako masielko. Vzala som tu rolku, osolila, posypala sladkou paprikou a pretlacenym cesnakom (cca 3-4 strucky ale nie male), poliala olejom a dokladne premasirovala to maso. Som to riadne povtierala, podliala vodou, prikryla vekom z pekaca a zabudla nan na take 3hodky na 150°. By som ho piekla aj na nizsom °, ako to zvyknem, ale uz bolo vela hodin a by som to nestihla. Po 3 hodkach som ho odkryla, poliala stavou a na 180-200° rychlo nechala chytit farbicku. Ked ochladlo som ho nakrajala na platky a nechala v stave, aby neuschlo. No gastronomicky orgazmus sme mali. 😀 A aj deti basnili.
Ja nedavam ine korenia, lebo som alergicka a mozem povedat, ze mnohokrat mi viac chuti jedlo kde je menej korenia ako viac, ale spravne vyvazene. Ale zase u nas ide cesnak jak v indii kari. 🙂

erni
11. okt 2012

ja dnes dakujem @sisanka za jej tip na pecenu cviklu, dnes som bola v Tescu a mali akciu tak som hned zobrala a uz sa pecie, cela kuchyna vonia 😵

amdeis
11. okt 2012

@danielaj cesto s pudingom, ovocie, mak a potom lekvar a posypku. Ja ho mam zapisany Kolac a la danielaj 😉 len som si ho trolilinku modifikovala a to, ze davam viac mlieka aby bolo cesto redsie, menej cukru.

womankc
11. okt 2012

toto je už fakt posledný http://varecha.pravda.sk/recepty/hamburske-steh... na dnes

sisanka
11. okt 2012

@erni heeeej, je akcia na cviklu, ze by som zasla? 😀 a nemas za co, ja som to tiez robila prvykrat minule a chystam sa v najblizsej dobe zase 😉

womankc
11. okt 2012

@titkovamiriam už som sa zľakla , že ste na nás zanevrela , až budú denné chceme aj fotečky

amdeis
11. okt 2012

Jaj pecena cvikla moja laska. Vcera som kupila male cviklicky na trhu tak ich upeciem v alobale a na veceru so synom si dame ako prilohu. Druhy syn sa potatil, ten cviklu nemusi. To mi ale pripomina, ze by sme mali kupit cviklovu stavu. Davam to detom do stamperlikov a oni to volaju palenka a vyzunknu to. 🙂

sisanka
11. okt 2012

ja som dnes robila bravcove na hubach..a v nasledujucich dnoch budeme mat same huby asi 😀 mm chytilo zbieranie tak nestihame spotrebovavat a mraziak uz je plny 😀 dajte nejake tipy na jedla z hub...a vecer idem piect znova skoricove motyle 😉

amdeis
11. okt 2012

@sisanka neviem ake mas huby, ale z klobucikov suchohribov sme my robievali perkelt, hlivu (velke kusy) som zvykla uvarit, tuhe nozky odrezat a posusit na korenie, a tie velke casti vyprazit v trojobale.

mata71
11. okt 2012

cesnakova polievka s rezancami a bravcova krkovicka,zemiaky,cibula nasypane do jedneho sačku zo zmesou upečené a hotovo,,,,,a ešte uhorkovy šalat s cesnakom,,ide zima tak trošku posilnit...................a kupila som vencčeky ku kave.

sisanka
11. okt 2012

@amdeis dakujem za tip...toto su hlavne hriby prave, ci dubove, ci smrekove...neviem ako sa presne volaju - my ich volame pravaky 😀 ale myslim ze v kazdej casti SR ich volaju inak 😉

titkovamiriam
11. okt 2012

@womankc jasne budem sa snazit 🙂

womankc
11. okt 2012

@sisanka trošku slepo závidím, milujeme huby a tento rok tu skoro vôbec nerástli a teraz , keď zase rastú tak je mm stále preč, tak nemáme kedy zájsť, stále dačo do toho vbehne, júj ale by som polozila po hore, no a ešte som zabudla dodať , že sa nám tu celé leto túlali až tri medvede a tak sa všetci báli do hory, mm sa smial, že takú prázdnu horu ešte nezažil

sisanka
11. okt 2012

@womankc dakujem za tipy...no ved my sme cele leto chodili do hory a marne sme hladali huby a tak si to teraz uzivame 😉 uz sme boli 3krat a zajtra pojdeme asi znova 😀

efci
11. okt 2012

u nas sme dnes dojedali toto http://www.apetitonline.cz/recepty/4462-dusene-... Ja som to robila v kuchte a fakt velka mnamka, odporucam 🙂 A na najblizsie dni: pia-sob spagety s pestom, prsciutom a mozarellou, v sobotu aj palacinky, nedela paradajkova polievka so syrom, pecene kridla, kasa, kompot prip. cviklovy salat, pon-uto polievka stale paradajkova, gratinovany losos so zemiakmi, str-stvr kuracie prsia s lecom a kyslou smotanou na ozdobenie, prilohu a polievku este rozmyslim 😎

Ako sa robia palacinky s celozrnnou mukou? To iste len miesto bielej dam celozrnnu, ci aj dake ine finty treba, aby to bolo mnam???

katarinakmp
11. okt 2012

ahoj baby, prosim,, rychlo poradte co navarit na veceru, volaco rychle a z brav.kare. Dakujem. 🙂

danielaj
11. okt 2012

@abriela dnes si varila, to čo ja včera 😉

zklimekova
11. okt 2012

tak ja som dnes na varenie lenivá..mali sme polievku špenátovú od včera..a ja som si ešte spravila párky s chlebíkom 😀 ...,ale aby sa náhodou rúra nesťažovala , že si ju nevšímam...tak teraz pečiem korpus na tortu .. 😉

lencyca
11. okt 2012

@amdeis aj u nas ide hodne cesnek,šupnem ho kde sa da 😀

joannas
11. okt 2012

@titkovamiriam ahoj,ako si robila to mlete meso s cestovinou ? 🙂

womankc
11. okt 2012

@efci ja som robila z celozrnnej múky a veru nechutili nikomu a aj sa mi to nerobilo dobre, druhé som potom skombinovala aj s bielou múkou , ale veru nesplnilo to moje očakávania, ani tie im nechutili a moja dcéra zahlásila, že " maminka , vieš čo nesnaž sa ty radšej racionálne palacinky robiť prosím ťa" hehehehe
ale niekto tu isto má skúsenosti pozitívnejšie

katkas1
11. okt 2012

@natal12 dakujem