Recepty
ozi
12. jan 2010

Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú :-p

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.
womankc
11. okt 2012
@sisanka Ozaj ešte som si spomenula na recept , čo robila moja sestra , nakrájaš malé dupáčiky na také hrubšie kúsky speníš cibuľu nakrájanú na lúčiky / šalotka by bola super/ keď zmekne trošku pridáš dubáčiky osolíč, pridáš mleté č. kor. a tymian porestuješ a podleješ trochou červeného vína / čo ja viem podľa množstva dubákov, ona na takej stredne veľkej panvici mala a dala tak deci - dva/ a dusila na miernom ohni, až kým sa nevydusilo víno , no bolo to vynikajúce k tomu by mohla byť ryža , alebo len tak hrianky zo sendviča ,alebo brusketka dáka
katussska24
11. okt 2012
Mile maminky a nemaminky, túto tému mám veľmi rada, už som tu našla skvelé recepty a inšpirácie 🙂 Dnes som sa vám prišla pochválit, navarila som 1. jedlo v našom novom domčeku, síce v hesle " v jednoduchosti je krása" 🙂 🙂 🙂 - kedže ešte stále sa sťahujeme, ale musím povedať že vlastná kuchyňa a domček dodávajú aj kuchárskemu umeniu a chuti pár bodov naviac 😃 😃 😃
Naše dnešné menu: brokolicová polievka s opečeným chlebom a kuracie na kurkumovo-šampiónovej omáčke s ryžou 🙂
lululka555
11. okt 2012
@katussska24 jej,krasne a musi to byt super pocit varit v novom a svojom domceku x-) x-) x-) ...nas to caka tak o rok na vianoce x-)
womankc
11. okt 2012
@katarinakmp naklep rezne osoľ okoreň obaľ v hladkej múke - na veľký pekáč si nasekaj cibuľu na dno na to ulož tie rezne na ne daj po plátku šunky, či salámy a plátok syra, zalej smotanou a nechaj to tak na 180 až 200 stupňoch prikryté upiecť, nie je to náročné na prípravu naoza a budeš nadmieru spokojná , k tomu ryžu alebo zemiaky, no čo máte radi . Jemne môžeš aj opaprikovať a ten výpek z opekania maska môžeš dať tiež do toho ak ti tuk nevadí
katussska24
11. okt 2012
@lululka555 veru je to krasny pocit. x-) x-) x-) konecne po 2rokoch vlastne byvanie !!! x-) byvame este len 3.den 😉 tak sa ucim....s indukcnou doskou som sa hned a zaraz skamaratila, este doladit detail, ako dokupit naberacku napriklad.....dnes som musela tu polievku naberat hrncekom, lebo som zistila, ze nam chyba naberacka :-N a samozrejme asi 1000dalsich veci 😃
lululka555
11. okt 2012
@katussska24 tak nech sa vam dobre byva a samozrejme aj dobre vari x-)
womankc
11. okt 2012
@katussska24 hehehe, neboj celý život ti niečo bude v kuchyni chýbať , vždy sa nájde niečo čo sa hodí 😉 prajem spokojné bývanie
efci
11. okt 2012
@womankc dakujem za info 😎
katussska24
11. okt 2012
@womankc dakujeeem 😉
veve39
11. okt 2012
@efci zaujal ma ten recept hovadzieho s cerv.fazulou, spomina sa tam aj kysla smotana, davala si aj tu pri servirovani ?
katarinakmp
11. okt 2012
@womankc Dakujem urcite to vyskusam.
womankc
11. okt 2012
womankc
11. okt 2012
@katarinakmp určite budeš spokojná, dovolím si tvrdiť , že varím už veľmi dlho , ale predsa ma tento recept prekvapil svojou chutnosťou, robila ho kamarátka , ktorá veľmi nevarí a bolo to skutočne vynikajúce aj napriek jednoduchosti surovín
katarinakmp
11. okt 2012
@womankc teraz som uz navarena, na zajtra mam v plane brydzove halusky ale v sobotu to urcite vyskusam. Potom dam vediet. Dakujem ti este raz.
moname
11. okt 2012
@womankc ďakujem 🙂
ukana
11. okt 2012
dnes v štýle "čo komora dá"........tarhoňa na sposob rizota s kabanosom, mrazenou mexickou zmesou, príloha cvikla 😉
katarinakmp
11. okt 2012
@katussska24 Ahoj, poznam ten pocit,presne 11.6.2011 sme sa stahovali do noveho, aj ja mam indukcnu dosku a som s nou na 100% spokojna, aj varenie je rychlejsie a cistenie je hrackou.
drobik1
11. okt 2012
ahojte dnes polievka z cervenej sosovice,detom zeleninova s haluskami a druhe restovana kuracia pecienka s cestovinami... 🙂 zajtra polievka zostane a bude zapecena cukina a karfiol zo zemiakmi... 😃
katussska24
11. okt 2012
@katarinakmp presne. prve zovretie vody bol normalne kulturny zazitok 😃 brutalna rychlost 🙂
katarinakmp
11. okt 2012
@katussska24 ano, hlavne ked si das booster, ak mate.
katussska24
11. okt 2012
@katarinakmp presne o tomto som hovorila ! moj najlepsi kamos 😃
katarinakmp
11. okt 2012
no aj moj, len to strasne "zere elektrinu"
irsina83
11. okt 2012
ja som dnes robila hovadzie curry podla tohto receptu : Ingredients
3 tablespoons (45ml) cooking oil
500g (1 lb) rump steak cut into 2.5cm (1 inch) cubes
1 large onion, peeled and finely chopped
1 clove of garlic, peeled and crushed
3 teaspoons (15ml) curry powder
1 teaspoon (5ml) chilli powder
2 cups (1 pint) of boiling water
1 tablespoon (15ml) tomato purée
3 tablespoons (45ml) lemon juice (this is the juice from one lemon)
Method
Heat the oil in a large frying pan or saucepan over a medium heat
Fry the beef, onion and garlic for 5 minutes until the beef is sealed, stirring often
Add the curry and chilli powder, mix well and cook for 3 minutes, stirring all the time
Cover all the contents of the frying pan (or saucepan) with the boiling water (add more water if the contents are not covered)
Add the tomato puree and lemon juice and mix well
Bring it all to the boil, reduce the heat and allow the curry to simmer
Continue to cook for 90 minutes, stirring now and again
Serve hot with rice

A PRIDALA SOM DRVENY KMIN, CURCUMU, ZAZVOR A MLETY KORIANDER
irsina83
11. okt 2012
a moja blska dnes papala : zeleninkovu polievocku s krupkami a pismenkami a baby gulasik, ktory miluje x-)
eva7780
11. okt 2012
dnes pečené jaterničky zo zemiakmi,bude aj na zajtra a zajtra ideme tlačiť kapustu
titkovamiriam
11. okt 2012
@joannas osmahla som cibulu,pridala maso.koreniny a zaliala som to trochu paradajkovou stavou za 10 min hotovo 🙂
nakup
11. okt 2012
@sisanka urob hubový perkelt, hubový koláč, nasuš budú dobré na zimu, zavar
zuul
11. okt 2012
@irsina83 ako robis baby gulasik? v com iny?
a dievcata ku koprovke by som chcela urobit varene hovadzie? ako na to? dakujem.
nakup
11. okt 2012
@katarinakmp co je to indukčná doska ? ešte som o takej nepočula
nakup
11. okt 2012
@katarinakmp po ďalšiom čítaní som pochopila 🙂

Začni písať odpoveď...

Odošli