Recepty
ozi
12. jan 2010

Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú :-p

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.
sisanka
11. okt 2012
@nakup dakujem za rady...a aky to je hubovy kolac?nemas nejaky osvedceny recept? 🙂 nasusenych uz mam dost a aj zavarenych 🙂
abriela
11. okt 2012
@lululka555 Marhulovy kolac so zelatinou je podobny ako ten s tvarohom.
Nasla som recept na nete. Na cesto davam dzem, a az tak ovocie. Robim rozne varianty, napr. aj s ciernymi ribezlami.
varecha.pravda.sk/recepty/broskynovy-kolac-podla-mojej-maminy/18130-recept.html
http://varecha.pravda.sk/recepty/marhulove-rezy...
nakup
11. okt 2012
@sisanka http://varecha.pravda.sk/recepty/hubovy-kolac-s... vyzerajú dobre ale ich nemám vyskúšané kedže ja huby nemusím môj mm ich zbožňuje 🙂
nakup
11. okt 2012
My dnes hrachová polievka s opraženým chlebom a so syrom, a pečený pstruh na masle a opekané zemiaky
nakup
11. okt 2012
a tu je foto 🙂
lydia22
11. okt 2012
Dnes rychlovka bryndzova polievka a buchty na pare z obchodu 😃
efci
11. okt 2012
@veve39 ano pri servirovani som dala "ciapocku" kyslej smotany 🙂 mnam to bolo.
tosomja
11. okt 2012
Ahojte, dlho som tu nebola, ale varila som...🙂
Dva dni sme boli u svokry, ešte aj tam som varila - učila som svokru, ako robiť parené buchty 😃 A moju kuraciu polievku 🙂
Dnes som konečne doma. Mali sme kuraciu pečienku a ryžu, na večeru rybu na masle a zemiakovú kašu. Zajtra cestoviny ešte neviem s čím.
veve39
11. okt 2012
@efci vdaka, urcite to vyskusam, radam varim z chudej dusenej hovadziny, no mam pocit, ze stale to iste 🙂 , takuto kombinaciu som este neskusala
efci
11. okt 2012
@veve39 tak porad dake recepty, ja len s hovadzinkou zacinam kedze som doteraz nemala tlakovy hrniec 😉
levandullka
11. okt 2012
U nás dnes taká bábätkovská večera... Strúhané jabĺčka s piškótami a s grepovou šťavou :-N
lenka268
11. okt 2012
Dnes som spravila spenat s vajickom a varenymi zemiakmi a tvarohovo smotanove cestoviny na sladko.
mimka
11. okt 2012
@womankc slubene londynske 😉 CESTO I.: 260 g polohrubej múky, 1 pr.do.peč., 140 g masla, 100 g práš cukru, 4 žĺtky, štipka soli...lekvár. Múku, maslo, cukor, žĺtky, pdp, soĺ...môžme nastrúhať aj citrón spracujeme. Vyvalkáme na plech s papierom, natrieme pikantný lekvár napr ríbezlový. Na 12-15 minút dáme zapiecť. Pripravíme si CESTO II.: 4 bielky, 140 g práš, cukor, 1 vanilkový spolu vyšľaháme a pridáme 140 g orechov. Natrieme na koláč a pečieme ďalších 15 minút do peknej ružovkastej farby 🙂 Ja krájam ešte teplé lebo nepraská.... 😉
veve39
11. okt 2012
hovadzia svieckova, alebo hovadzie na hribikoch - podusim na cibulke hovadzinu, dam cerv.papriku, pridam nakrajanu mrkvu, zeler, zelenu papriku, sampinony, drvenu rascu, zalejem trochou cerveneho vina, dusim pomaly du uplneho makkucka maska - mnam 🙂
zuul
11. okt 2012
tak zajtra polievka mixovana zo sladkych zemiakov + granadir + mrkvovy salat s ananasom
sobota polievka rovnaka + hovadzie v paradajkovej omacke + pyre
nedela hraskova polievka s haluskami + ? co planujete na nedelu? dakujem

@veve39 mnam 😃
vieruna
11. okt 2012
ja som dnes spravila zo zvyskov rizoto. Reku nebudem to vyhadzovat len tak. A normalne sa cele zjedlo 🙂 Strasne vela vyhadzujem jedla :-S niekedy ked vas tak citam, sa strasne hanbim =-)
A nase menu na vikend : sobota brokolicova polievka, nejaka rybka na masle a zemiakova kasa. V nedelu klasicky vyvar a pecena krkovicka s kapustou a zemiakovymi knedlami.
zuul
11. okt 2012
@efci ja odporucam toto, v tlakovom za 40min. je to mlsotka.

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=37328
veroninna1
11. okt 2012
zajtra fazulova polievka a malinova bublanina
lienka2
11. okt 2012
dnes zemiakovo-krupkova polievka, kuracie masko s omackou a ryza 🙂 zajtra dojedame 🙂
lienka2
11. okt 2012
baby cim to je ze ked si doma urobim rezance s makom nikdy nie su take fajne ako tie co nam davali v skolskej jedalni? :-N
lienka2
11. okt 2012
@danielaj teba som sa chcela opytat ci si skusala niekedy ten papagajovy kolac aj s nejakou inou polevou, pripadne bez nej 🙂
irsina83
11. okt 2012
@zuul robim ho taky jemny, malo korenia len tak trosku a trosku natur hovadzieho bujonu a davam aj paradajky aj pretlak... mala ho tak miluje. a varene hovadzie, no ja som si najprv uvarila ako vyvar v polievke a potom sme masko mali s omackou a knedlou x-) budes mat 2v1 😉
abriela
11. okt 2012
@lienka2 suhlasim s tvojim nazorov, v skole boli vzdy lepsie ako tie domace
danielaj
12. okt 2012
@lienka2 jasné, robila som aj s čokoládovou a rumovou polevou, bez nej nie, ale prečo nie, aj bez polevy by bol dobrý 😉
danielaj
12. okt 2012
@katussska24 super, a to viac to teší, že je to v novej vlastnej kuchyni 😉 tak nech sa vám dobre býva v novom 🙂
stanislavao
12. okt 2012
tak a dnes vobec netusim, co mam varit. poradte !!! dik.
lydia22
12. okt 2012
My mame dnes zo včera bryndzovu polievku a šošovicovy privarok so zemiakmi a klobaskou a chcem aj jablkovy kolacik upiecť.
bodka13
12. okt 2012
@danielaj z toho vianočkového cesta (hrnčeková) by som mohla urobiť aj dukátové buchtičky ? či neskúšala si to
gianni
12. okt 2012
dnes sa ide na výlet , tak niečo si dáme v rešte...
ivulik91
12. okt 2012
tak dneska to bude..tekvicovy privarok som zemiakmi a opecenou tocenou klobasou 🙂

Začni písať odpoveď...

Odošli