Recepty
ozi
12. jan 2010

Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú :-p

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.
fordikford
15. okt 2012
@megika1 poprosim recept vyzera užasne dnes polievka zo včera zemiakova kaša a vypražane šampiony nestiham robim mrkvovy džus ,jablčny mušt a ešte aby som sa nenudila falošny ananas 🙂
desiree76
15. okt 2012
My dnes máme pečeného zajaca na leče, ryžu a zajačiu zeleninovú polievočku s hráškom. Ešte mi chýba cviklový šalát, ale už nestihnem ísť do obchodu. Škoda. Ale aj tak to bude mňam
megika1
15. okt 2012
@slavka1307 myslím,že najhodnotnejší je z čerstvého ovocia,alebo mrazeného....na vareche.sk nájdeš presné pomery rady 🙂))
fomarik
15. okt 2012
Kedže my máme nedelu dnes, tak máme kurací paprikáš s haluškami, cesnaková polievka.
megika1
15. okt 2012
@fordikford na chlebík chceš recept ? V miske zmiešaš 1 kg hladkej T650 múky s 600 ml vlažnou vodou,3 menšie čaj.lyžičky soli ,1 polievková lyžica cukru a octu,pridávam aj mletú rascu a asi tri postrúhané varené zemiaky,kocka droždia,poctivo vymiesim na hmotu,ktorá sa nelepí na vandlik,prikryjem potr.fóliou a si 2 x počas 1,5 hod.kysnutia premiesim rukou.Dám na pekáč,tesne pred vložením do rúry namočím koniec varešky a urobím dierku,jemne pomajšľujem chlebík studenou vodou,prežehnám a pečiem na 200 st. asi 40 min,dá sa aj dlhšie ale ja nechcem vysušený po vybratí znova potriem studenou vodou a šupnem na 3 min.do vypnutej rúry a potom chladne na drevenom denku :o)))
daniz
15. okt 2012
My v sobotu mm pečený bôčik, zemiaky, deti rybku v alobale so syrom, kelová polievka, v nedeľu polievka zo soboty a kuracie stehná na sójovej omáčke + ryža a sypaný jablkový koláč. Dnes urobím zo zvyšných stehien zapekanky.
natal12
15. okt 2012
@ slavka1307 tu mas recept http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=6795 ja chcem tiez ale myslim ze nam to chutit nebude
darinka2007
15. okt 2012
tak ženušky ja mám za dnešné menu sľúbenú aj odmenu😃DD robila som plnené zapečené zemiačiky so žampiónami, k tomu žampiónovú omáčku a pečené karé na prírodno to som robila prvý krát a teda to bola mňamka😃 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
adel22
15. okt 2012
@irsina83 Sikovnica!🙂
mimi21mimi
15. okt 2012
Šošovicovú polievku a špagety na dva spôsoby - carbonara a mrkvovo-cibuľkové.
danielaj
15. okt 2012
@efci ja si dám do hrnca mlieko, asi 3-3,5 dl, pridám troška cukru alebo vanilkového cukru, kúsok masla, pridám vločky a povarím, niekedy pridám aj hrozienka, a potom ovocie : kúsky jabĺk, hrušiek...čo máte radi, všetko to povarím a na tanieri ešte polejem troškou masla a posypem škoricou, polejem medom, mňam, my to ľúbime veľmi 🙂
zklimekova
15. okt 2012
v sobotu sme mali kapustnicu ako na vianoce 🙂..a pirohy, v nedeľu hovadziu polievku s rezancami a rezne ,vyprážané bravčové alebo kuracie k tomu zemiakový šalát a boli sme blahoželať mojej mamine k dnešným 🙂 narodeninám tak som jej piekla tortičku ..tortička sa rozkrájala a orchideu som jej zapichla do kvetináča živej orchidejky 🙂..aj tak už rok nekvitla...tak bude stále zakvitnutá...teda kým ju niekto nezje 😃..a dnes sa u nás nevarilo...musíme podojedať ako vždy v pondelok...
ivanajelinek
15. okt 2012
@danielaj Tak kolacik chuti vynikajuuuco x-) Robila som len do mensej gulatej tortovej formy, a uz polku som zjedla... Stavnatejsi kolacik som este nejedla :-p
danielaj
15. okt 2012
@slavka1307 ja som robila približne podľa tohto receptu, nič som nevážila, ovocie som dala podľa seba: jablká, hrušky, maliny čerstvé, jahody, marhule a egreše z mrazáka , len cukru som dala menej asi polovicu, ako bolo v recepte http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=6795
slavka1307
15. okt 2012
@danielaj Ďakujem. A to ovocie ste šúpala (jablká) ? A keby som dala aj pomaranč a citrón - mám to ošúpať ? Ja mám rada tiež kyslejší čaj - tak 3 kg ovocia - vážiť celé neošúpané ? a dám 1,5 kg cukru ?
megika1
15. okt 2012
@slavka1307 jaderníky preč,šupky nevadia,dostatočne hlboký plech plech treba ja som robila z 2 kg a trstinový cukor 750 g.
megika1
15. okt 2012
@zklimekova tortička je nááádherna a dôvod tiež 🙂
lencyca
15. okt 2012
@miriamr ahoj,vyzeraju super,napises mi recept?dakujem 😉
womankc
15. okt 2012
@slavka1307 tak v recepte je 3kg a ja by som to brala ako už očistených a nakrájaných , ja som to robila od oka nakrájala som plný plech ovocia pa presypala cukrom , v recepte bolo 2 kg, ale bolo to zbytočne veľa dala by som len 1kg a zhruba 8klinčekov a poprášila som to tak jemne škoricou, viem, že suseda dávala aj mrazené ovocie, ale kompótové by som určite nedávala
miriamr
15. okt 2012
lencyca
15. okt 2012
@miriamr dakujem 🙂
womankc
15. okt 2012
@slavka1307 ozaj a ešte mi šéf vravel, že oni to doma robili tiež a miesto cukru dali med
danielaj
15. okt 2012
@zklimekova fíha, krásna tortička 🙂
@ivanajelinek že, že je výborný? som rada, že chutí, veru, šťavnatý je , parádny 😉
@slavka1307 ja som ovocie ošúpala - teda jablká a hrušky, marhule som dala so šupkou a pridala som aj citrón a mandarínku, na to som zabudla, :-| mandarínku som ošúpala a citrón aj so šupkou, ja by som to odvážila už ošúpané, čistú váhu ovocia, na tie 3 kg ovocia stačí podľa mńa 1 kg cukru, a keby bolo málo, dá sa potom v šálke dosladiť 😉 ja som od oka dala na plech ovocie, premiešala s cukrom, pridala aj klinčeky a škoricový a vanilkový cukor, ako píše aj @womankc, mrazené ovocie som dala ale kompótové by som nedávala 😉
lululka555
15. okt 2012
baby ,robievate polievku z pecenej zeleniny?ako chuti?
zuzananinka
15. okt 2012
@levandullka co je v tom fit hamburgri - vyzerá prudko jedlý 😃
zklimekova
15. okt 2012
@danielaj ďakujem 🙂
luciferova
15. okt 2012
@katka888 skus "naboje" - namocis si strukoviny ake chces - fazula, cicer... Na noc a na druhy den uvaris. Mozes dat aj sosovicu, ale ta sa vari kratsie, ja davam hlavne tu fazulu. V hruhom hrnci si nachystas masko - bravcove, kuracie, hovadzie na cibulke (aj slaninke moze byt, mnam). Ked je makke, pridas uvarene strukoviny, konzervu kukurrice, pasirovane paradajky (alebo aj leco), cesnak, nieco stiplave, pohar cerveneho vina (nemusi byt) a povaris este spolu. Je to vyborne s chlebom alebo s ryzou, na vrch si este davame lyzicku kyslej smotany. Je to total variabilne jedlo. A potom zistis, preco sme ho nazvali naboje 😃
natal12
15. okt 2012
@danielaj robievas aj jablkové muffiny ?? to do cesta mam nastruhat osupane jablcko ?? ci ako . a karamelové ako si robila ? a makové su dobre nevieš ?? a ozdoubujes práškovým cukrom ako mas v albume alebo pofrkas čokoládou ?? 🙂
tatiana1983
15. okt 2012
ahojte prosim poradte mi .zajtra syncek do skoly ma zaniest daky kolacik jablkovy ..ja som si chcela spravit take plnene kosicky prosim o daku plnku jablkovu co tie kosiky by som naplnila dakujem .. 🙂
lydia22
15. okt 2012
My dnes tiež dojedáme zo včera a práve sa mi v rure pečie http://varecha.pravda.sk/recepty/kysnuty-kolac-...

Začni písať odpoveď...

Odošli