Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

angelika_2
18. okt 2012

@womankc jééj móc ďakujééém určite vyskúšaam 😉

lucka1987
18. okt 2012

@vi3ka no uz hotovy, len este som ho nechutnala . robila som tento http://varecha.pravda.sk/recepty/vyborny-domaci... . musela som ho dat do tej formy ( len ten mantinel som pouzila ) lebo inak mi nedrzal tvar a bala som sa, ze bude moc placaty

ifkael
18. okt 2012

@natal12 nedavas moc cesta do formy?

mamkabeika
18. okt 2012

@dadenka1 Ja robim tak, ze vopred namocenu fazulu dam varit s koreninami, ale niekedy aj s kostou s maskom (bobk. list, cele cierne korenie, prip. nove korenie, cele struciky cesnaku- to potom povyhadzujem) a ked je fazula makka, pridam zemiaky na kocky a uvarim. Zahustovat zvyknem bud mukou rozmiesanou vo vode alebo zemiakovym skrobom. Potom pridam popuceny cesnak, trosku mlieka, majoran a ked polievku odstavim od sporaka, pridam citronovu stavu a sol. Podavam s hriankou alebo cerstvym chlebikom.

luciferova
18. okt 2012

Vcera kysla sosovicova polievka a tvarohove gulky s hjahodovou omackou

Dnes borsc a zemiaky v alobale plnene bryndzovo-smotanovou plnkou a platkom slaniny, k tomu hribova omacka pre MM .

b.bardyova
18. okt 2012

ahojte kocky..tak ja dnes bez polievky :ň ale kuracie kusky obalene v slaninke a zapecene so syrom a jablckova strudla 🙂
neskor dam aj foto

danielaj
18. okt 2012

@natal12 z toho množstva vyjde asi 24-26 kusov, čiže ja pečiem tak, že dám prvú várku do rúry, to je tých 12 kusov a až ke´d sa upečú dávam ďalšiu várku, dovtedy mi cesto stojí 😉 prečo ti to vyteká tá nutela? ja tak robievam aj džemové anič nevyteká 😲 😲 😲
@lululka555 vyskúšaj, ja som si ešte tú čo zostala od minula odložila do chladničky a dnes som si poliala s tým tie makové rezance, a mňam to bolo 🙂
@dadenka1 ja robím zátrepku zo smotany a hladkej múky, dochutím cukrom a octom a mám ju hustú, lebo takú ľúbime 😉 a ja dávam soľ, bobkový list a trocha vegety

bibi1711
18. okt 2012

@luciferova , mozem poprosit o postup na tie zemiaky? dakujem

kikatko
18. okt 2012

ja varím za kotol kapustice s rebrami, slaninov a klobáskami. ako druhe jje mäso na štave a ryža

lucka1987
18. okt 2012

no este jedna fotka aj z rozkrojenym chlebikom, je mnam... 😉

nikita308
18. okt 2012

@lencyca Ja dávam kvasnice do mraziaku... ale nemám to moc rada, používam radšej čerstvé... včera a dnes bol asi šošovicový deň, lebo viaceré sme tu robili kyslú šošovicovú... 😀

fordikford
18. okt 2012

@dadenka1 treba dat za lyžicu octu a bude kyslejšia

zklimekova
18. okt 2012

@gelinka75 ja som mala formu priemer 24 dala som 3x200ml, 1x180ml, a bolo trošku viac ako malo byť 🙂..tak 3 -200mol by mali byť ok

dnes dojedáme paradajkovú polievku, aj vločkové fašírky ešte ostali, boli mňam...teda aj sú 🙂, spravila som palacinky s nutelou a domácim jahodovým džemom 🙂

daniz
18. okt 2012

Ja dnes hríbovú polievku s mrveničkou a bude snáď aj na zajtra 😅

natal12
18. okt 2012

@danielaj ja som dnes robila z 3 vajičok cize vsetkého som dala ako má byt 🙂 a preco mi vytekala to neviem 😢 aj dzemové som robila a tie nevytekali . a ked som este nemala formu tak som robila dzemove aj na plechu s kosičkami a nevytekali vobec . a nutelove som robila prvý krát . lebo slahane cesto ked dlho stoji padne nie ? a niekde som cítala ze ked sa peču muffiny sa truba nema otvarat lebo padnu ?? 🙂

natal12
18. okt 2012

@ifkael nie nedávam. davam normálne lyzicku cesta a potom džem alebo nutelu a cesto .

womankc
18. okt 2012

@dadenka1 ja dávam čierne a nové korenie, bobkáč a cibuľu celú, koreňovú zeleninu zemiaky , úpne najepšia je zápražka / niekedy dávam aj s červenou mletou paprikou / , dochucujem cukrom a octom, ale aj citrónom môžeš a osobne ešte dávam do polievky vyvariť ligurček / magi, libeček/

tortelinka
18. okt 2012

@dadenka1 ja davam muku rozmiesanu vo vode a trochu octu

womankc
18. okt 2012

@natal12 dala si veľa cesta do košíčkov

chovancova27
18. okt 2012

mladý pánko má dneska že aký obed🙂 polievka z červenej šošovice, jahňacia sviečková s čerstvým tymiánom a cesnakom, pečené zemiačky s mrkvou🙂 mama sa "pochlapila!"🙂

zuzka1.
18. okt 2012

maminky, proim vas, nejaky tip na kolacik na posedenie v skolke?
jablkove muffuny niekto robievate??

womankc
18. okt 2012

no ja sa dnes z varenia ulejem, mm na služobke a deckám bude stačiť to čo som nachystala včera a ja sa dnes budem inej krásnej činnosti venovať, i keď to teda bohvieako neviem IDEM ŠTRIKOVAŤ a to vejárový šálik , už sa k tomu 2 dni nemôžem dostať

womankc
18. okt 2012

dievčence , toto ma velice zaujalo, len mm by sa ma asi spýtal, že či sa mi zdá , že sú sliepky hehehee i keď citrónovú pšenicu zjedli voľakedy

miruska73
18. okt 2012

ahojte som tu novacik ale len v prispevku.....citam vas uz asi rok a ste supeeeeeeeeeeer konecne nelamem hlavu nad tym co navarit ale vela razy si ani neviem vybrat co skor 😀 😀 dnes karfiolova pol. vyprazany karfiol a skusila som papagajove rezy od danielaj su ohromne a osviezujuce 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

natal12
18. okt 2012

@zuzka.1 ja som dnes robila jablkove aj plnene 🙂 chces recept ?