Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

nakup
18. okt 2012

@dadenka1 ja varím fazulovú na kyslo dáš variť fazuľu s údenými rebrami bobkový list, nové a ierné korenie osolíš, okoreníš pred koncom dám zemiaky zahustím múkou a smotanou šlahačkovou a na varenie povarím odstavím a po odstavení pridám trošku masla a v trozka pridám octu pomali a ochutnávam akú kyslú ju chcem 🙂

kucminka
18. okt 2012

@bubinka22 prepáč,myslela som že postup vieš,jablká nastrúhaš pridáš cukor kryštálový aj škoricový podľa chuti.Polovicu cesta si rozgúľaš na vymastený a múkou vysypaný plech,nato navrstvíš postrúhané jablká a prikryješ druhým rozgúľaným plátom.A hotovo,šup do rúry.

natal12
18. okt 2012

baby myslite ze dokázem uvarit zemiakovu kyslu alebo privarok ?? 🙂 ked som dokázala spravit rajčinovu polievocku .. recpety na zemiakovy privarok alebo polievku ?? pistee 🙂

danielaj
18. okt 2012

@natal12 tiež dávam malú lyžičku tej nutely 😉
@lululka555 jaasné cítiť tam tie pudingy 🙂
@cakemama ja to zmiešam všetko spolu 🙂
@ivv v tom papagájovom čo si našla na nete je viac cukru a viac Hery ako mám ja 🙂

ivv
18. okt 2012

@danielaj ja som ten kolacik videla teraz prvy krat, tak som len guglila 🙂 ale ten tvoj je naozaj skvostny, a velmi easy.. asi zajtra vyskusam 🙂 a mas krasny album 🙂

danielaj
18. okt 2012

@ivv ďakujem ti pekne za pochvalu 😉 no je to moje hobby, moja vášeň je kuchyňa 😉

ivv
18. okt 2012

@natal12 ja robim kyslu zemiakovu s hribikmi, ale da sa aj bez. nadrobnucko nakrajanu cibulku si do sklovita poprazim na oleji/masle (ak chces s hribikmi, tak tieto pridam natenko nakrajane v tejto faze, kusok poprazim), osolim, trosku okorenim a pridam nakrajane zemiaky, opat poprazim a zalejem vodou. pridam bobkovy list, nove korenie - dve tri gulicky a varim domakka. v miske si vymiesam kyslu smotanu (davam 16 a viac percentnu) s polievkovou lyzicou hladkej muky, hmota musi byt hladucku a pridam aj trosku cervenej papriky. toto vylejem do zemiakoveho zakladu a dobre premiesam. hustotu si sama musis pridanim muky alebo vody doladit. necham chvilu povarit. dochutim stipkou cukru a trochou octu.
niekto robi so sladkou smotanou, ja zemiakovy robim zasadne s kyslou smotanou 😉

ivv
18. okt 2012

@danielaj mna tiez neskutocne bavi varit, akurat ze mam tak akcne dieta, ze obdivujem zeny ktore dokazu zvladnut taketo kulinarske vytvory pri dvoch a viacerych deturencoch 🙂

natal12
18. okt 2012

@danielaj nevadi ale ju tam citit 🙂 a su výbornéééé 🙂 bude ta chválit až do nebies aj za album 😅

danielaj
18. okt 2012

@natal12 vďaka 😅

danielaj
18. okt 2012

@ivv no to mám aj ja také die´ta akčné, teda dve, akurát staršia je už veľká, tak v pohode, ale malá, tá aj za tri deti, ale nejak to zvládam zatiaĺ, ja som celkovo akčná tiež, nedokážem sedie´t na zadku, stále niečo musím robi´t, ale potom večer už mám dosť, odpadnem rovno do postele 😀

bubinka22
18. okt 2012

@kucminka no super,tak sa to pokusim dat do kopy a uvidim,co z toho bude,som v uk tak s tou mukou to bude asi experiment,uvidime ,dam ti vediet ako to dopadlo,este raz dakujem 😀 😀

verka18567
18. okt 2012

Ahojte viete mi poradit nejaky slavnostnejsi obed muz ma narodky.ale nieco jednoduchee.z kare alebo br.stehna.dakujem

kucminka
18. okt 2012

@bubinka22 rada som pomohla,nieje to nič ťažké,tak nech sa darí 🙂

mia258
18. okt 2012

Neviete poradit ako pripravit grilovany encian? Ja vzdy len pokvapkam olivovym olejom, posypem korenim, zabalim do alobalu a dam piect/grilovat.
Ale chcela by som teraz nieco nove vyskusat. Mate napady?? 🙂

nakup
18. okt 2012

tak dnes zeleninová polievka s cestovinou, už posledná porcia gulášu, pre Kika bryndzové pirohy so smotanou, pažítkou a maslom a pre zajtrajšieho meninového oslávenca roláda majú branné dobre padne 🙂 🙂 🙂

ivanajelinek
18. okt 2012

Kocky, nejaky dobry a overeny recept na slivkove gule??? Dakujem 😉

bibi1711
18. okt 2012

@luciferova , dakujem. a tie zemiaky balit jednotlivo? a striedku zemiaka si nejako pouzila?

nakup
18. okt 2012

@verka18567 vyklep plátky mäsao posol, opepri, vegeta naklep daj na pekáč s olejom podlej magi zmiešanou s vodou a podus pred koncom daj broskyňu zakry plátkom syru a zapeč ryža, hranolky tatárka a obloha alebo dajaký šalátik 🙂

luciok
18. okt 2012

@danielaj Napíšeš mi prosím stručne ako robiť cesto na ten papagájový koláč? Recept mám, ale postup ako miešať ingrediencie.. ďakujem

fialkaa
18. okt 2012

@nakup
@womankc

dakujem, kocky, vyskusam

luciferova
18. okt 2012

@bibi1711 mozes aj jednotlivo, ja som balila po 4, nechcelo sa mi s tym hrajkat 😀 asi zalezi od velkosti zemiakov, hlavne, nech sa da alobal zavriet 🙂 striedku som supla do polievky co sa akurat dovarala, ale kludne ked ju aj vedla zemiaku polozis a zabalis, nic sa nestane a zje sa. Alebo ak mas kostovkarov okolo seba, tak vydzobkaju 😉

danielaj
19. okt 2012

@luciok napíšem stručne, ni ťažké, všetko zmiešaš dokopy 😉

danielaj
19. okt 2012

@mia258 kuk sem do môjho albumu, ja som robila tento a bolo to výborné, je to zase taká zmena https://www.modrykonik.sk/fotoblog/danielaj/alb...

danielaj
19. okt 2012

ja dnes varím krémovú brokolicovú polievku s opečeným chlebíkom a tarhoňové rizoto s kuracím múskom a zeleninkou, a idem piecť zákusky na moje narodky, zajtra nevarím, ideme do ZOO, tak budeme jesť niekde vonku 😉

mysiatkoo
19. okt 2012

@danielaj kedy oslavujes?

raszuz
19. okt 2012

@ivanajelinek
1. recept: 250 g tvarohu, 100 g hrubej múky, 1 vajce, 1 sáčok vanilkového pudingu = vypracovať cesto,
2. recept: 200 g tvarohu, 150 g krupice, 2 vajcia, 1 polievková lyžica masla, citrónová kôra, štipka soli = vypracovať cesto, nechať 60 minút odpočívať.

danielaj
19. okt 2012

@mysiatkoo v nedeľu mám 35 😅 v ten deń má aj @titkovamiriam a @abriela, že kočky? 😉

zklimekova
19. okt 2012

dobré ránko🙂, dnes sa nám varí kelová polievka, ostalo pár palaciniek od včera, čo dnes spravím na druhé jedlo ešte netuším 😅