Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

lencyca
25. okt 2012

@lululka555 mm sa sladkým veru nezavdačím,zje ,ale maso je maso 😠

womankc
25. okt 2012

@levandullka no tak nie si sama, ja už nejaké mám aj nasyslované a snažím sa už aj plánovať výzdobu na stromček a jedáleň xixix vianoce už prišli vianoce už prišli

janus32
25. okt 2012

@katka444 ajoj,ja tu unce bens aj zavaram na zimu do poharikov🙂

katka444
25. okt 2012

@janus32 a môžeš hodiť receptík? 😉

janus32
25. okt 2012

@katka444 jasne🙂1kg rajcin,1kg papriky-cervenej,alebo zelenej,1kg cibule-vsetko nakrajat,24dkg kukurice z konzervy,mala konzerva sampionov,7dcl pohar zavaranych uhoriek-nakrajat,1velky rajcinovy pretlak,1dcl oleja,20dkg cukru,sol podla chuti....vsetko spolu zmiesat,povarit 20min.zasterilizovat cca 15min pri 180stupnoch🙂To je vsetko 😵

katka444
25. okt 2012

@janus32 supééér ďakujem 🙂

janus32
25. okt 2012

@katka444 za máličko🙂

sweetsuzi
25. okt 2012

@lencyca dakujem, dnes ich upeciem 😉

megika1
25. okt 2012

zo včera ešte bába,bude chrumkavá 🙂 ...pridala som bazalkový kečup a syr + môj domáci chlebík,s cestom sa " bavčam "počas reklám

womankc
25. okt 2012

@katka444 ja tiež zaváram uncle bens , ale inak ako januš , pridám ti zajtra , je fantastický tiež

katka444
25. okt 2012

@womankc juj dakujem, mozno urobim 2 x 😉

blcha
25. okt 2012

ahojte nemate neaky dobry rcept na kuracie prsia ja neviem zapekane alebo nieco take ine lebo pozeram na ne uz hodinu a neviem co s nimi a chcem neaku zmenu dajte neaky chutny recept

bubinko83
25. okt 2012

tak ja som dnes šikulka už mam všetko navarene a je to fazulova polievka a kuracie sote s ryžou 🙂 Akurat som trošku pokazila polievku lebo zvyknem davat do nej trošku majoranky a dnes som si ju zmylila s oreganom 😖 Ale da sa .

sisanka
25. okt 2012

dnes zeleninovy borsc a zapekcena cuketa s paradajkami a syrom, k tomu zemiaky a salat z cervenej repy 🙂

sisanka
25. okt 2012

@katka444 skoro som zabudla na tu uncle bens...neviem ci je to uncle bens ale bolo to fajne 🙂 na oleji som spenila cibulu, pridala mrkvu nakrajanu na pruzky a cuketu na kocky...opiekla som to a dusila tak do polomakka, potom som tam pridala celu konzervu ananasoveho kompotu a pretlak...no a este dochutila, sol, korenie, trosku cukru - bolo to tak sladko-kyslo 🙂

lucikatn
25. okt 2012

počas týždňa sme mali : rajčinovú polievku s písmenkami, šampiňónovú s melencami, bryndzové halušky, na druhý deň k haluškám som urobila dusené bravčové mäso. Dnes robím mletý rezeň so syrom so zemiakovým pyré a steril. cviklou, no a zajtra plánujem polievku z hlávkovej kapusty a jablkovo-makovú štrúdľu

lienka2
25. okt 2012

zemiakovo-kapustova polievka, hrachova kasa s parkom alebo udenym maskom a chlieb .. kasu som si zjedla sama, ten najmensi si dal aspon trocha, starsi ani neochutnal.. a predpokladam ze aj manzel mi to donesie nazad domov, lebo uz vcera ked som povedala co idem varit sa tvaril znechutene a ze mu radsej mam zabalit chlieb s maslom.. 😠 😢

miruska73
25. okt 2012

@danielaj dakujem vyskusam bude to zmena dam vediet ako chutilo 🙂 zacinam teraz varit francuzske zemiaky ,do obeda nestihacky drobke idu zuby ocne no hroza ☹ nespime nejeme chudiatko moje ,tak kavu som dopila a idem makat ....

zklimekova
25. okt 2012

dnes nevarím, dojeme včerajší obed 🙂 takže zase špenátové halušky so syrom, kyslou smotanou , slaninkou, a karfiolová polievka, ale včera večer som zase piekla, pre mamku do práce sacherovu tortu ..dnes spichnem niečo pre nás ...a na večeru ideme na pizzu 🙂

miruska73
25. okt 2012

@levandullka potesila si moje srdiecko tiez milujem vianoce a potes nas aj receptikom 😵

babulka123
25. okt 2012

ahojte dlho som nepisala ale inspiracie som brala.. hehehe
my sme vcera mali grckaci den takze vcera to boli soletky .. hehhe ale pravdepodobne len z hlienov takze dieta dnes nic moc..

mrkvickova polievka s hraskom a krupicovymi haluskami a na moje velke prekvapenie sa teraz tlaci parenou buchtou s makom

a robim este hovadzie masko na zajtra.. neviem co z toho bude, zatial je v tom rasca, cervena paprika, korenie, sol, a dala som tam kukuricku .. co eset k tomu ? mam pripravenu taku tu cervenu fazulu v plechovke , tak snad by to mohlo byt dobre, k tomu ryzu..

babulka123
25. okt 2012

@lucikatn lmnaaam mlety rezen mam velmi rada ale doma som ho estenerobila? predpokladam ze mlete maso pomiesam so syrom plus asi nejake vajco .. a obalim v struhanke? ci ? dakujem

levandullka
25. okt 2012

@miruska73 Som velmi rada ze som ta potesila 🙂. Receptik: 90g masla, 1 vacsie vajce, 100g cukru, 200g hladkej múky, 1/2 lyžičky soli, 1/2 lyžičky PDP, škorica (alebo vanilka alebo zázvor). Najskôr vymiesas maslo s cukrom, neskôr primiesas ostatne ingrediencie. Miesis, az kym ti nevznikne vlacne cesto, ktore rozdelis na polovicu, kazdu zabalis do folie a das na pol hodinku do chladnicky. Potom uz iba klasicky vykrajujes 🙂. Piekla som na 180°C cca 6 minut 🙂

levandullka
25. okt 2012

@womankc Moja reč! 🙂 Už sa treba vo veľkom pripravovať na Vianoce 🙂

kikaneu
25. okt 2012

ahojte babuľky.....dávno som tu nebola, nestíham popri robote, ale varím skoro každý deň 🙂 chcem vás poprosiť o radu.....piekli ste už niekedy šišky v rúre?

januschka10
25. okt 2012

lasagne

fordikford
25. okt 2012

biela fazulova strukova ako druhe plnene zemiakove gulky s makom

lydia22
25. okt 2012

ja len dnes rýchlovka vývar a pirohy z mraziaka a malému som urobila jednohubky - piškóty s lekvárom a banánom poliate čokoládou