Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

akika722
25. okt 2012

včera-segedín a knedla
dnes-zemiaky a fašírky+vajíčkova polievka
zajtra-špagety+paradajkova polievka
sobota+nedela kuracia polievka+záhradkárke rezne /liate / +zemiaky+šalat

lululka555
25. okt 2012

@janja2502 ahoj ja ju robim ako ryzu,ale bez cibule. Dam si do hrnca trosku oleja,nasypem tarhonu a trosku ju smazim na oleji,ona tak pekne chyti farbu hnedkastu,stale ju miesam.... Potom zalejem vodou (ja si to vzdy meriam na salky ,ked dam 1 salku tarhone,tak 1 a pol salky vody -tak som sa to naucila a inak to neviem 😅 ) a posolim .Prikryjem a dam na najslabsie a za 15-20 min. je hotova.A je vyborna. 😉

lululka555
25. okt 2012

@levandullka ta pecena zelenina vyzera strasne jedlo 😝 dala by som si ju aj v tuto nocnu hodinu 😉 😀 ,ako chuti ta pecena cvikla?

titkovamiriam
25. okt 2012

Dneska varene zemiaky,volske oko a domaci kefír 🙂
zajtra kura na stave cestoviny a zeleninova polievka 🙂 🙂 🙂

luci78p
25. okt 2012

fakt neviem 😀

mamkabeika
25. okt 2012

Dnes sme s mužíkom piekli pizzu, konečne sa nám podarilo dobré cesto 😀 a polievku sme mali morčaciu so zeleninkou 🙂 zo zvyšného cesta som robila chrumkavé rožteky, ktoré sme spapali na večeru so šunkou a syrom a zeleninkou 🙂

Zajtra sa chystám robiť gule zo zemiakového cesta s jahodami, tvarohom a grankom 🙂 a polievočka nám ešte na zajtra zostane 🙂

danielaj
26. okt 2012

@ifkael ja som ich už robila asi 6x, tento recept som náhodou vyhrabala kedysi na Vareche a vyskúšala, chutili veľmi, dala som recept aj sem a som rada, že už toľkým chutili, sú výborné 😉
@babajaga páči sa http://varecha.pravda.sk/recepty/pecivo-z-chorv... 😉

lussia26
26. okt 2012

no dnes zemiakovo zeleninová kaša a kurací rezeň a tekvicová polievka a zajtra husacia polievka ,hovädzie mäso na prírodno udusené a k tomu zeleninová ryža a mrkvový šalátik a v nedelu polievka zostáva husacia a bude kura na hruške a k tomu pečené zemiaky. 😀 😀 😀

natal12
26. okt 2012

dobre ranko, robili ste niektorá už šišky pečené v rúre ?? 🙂 chcem ich urobit možno tieto

http://www.receptiky.sk/sisky-pecene-v-rure/ a máte odskusane nejaky receptík ? 🙂 🙂

babajaga
26. okt 2012

@danielaj dakujem moooooc,urcite upeciem a dam vediet

danielaj
26. okt 2012

dnes dojeme hríbovú polievku so zemiakmi a mrveničkou zo včera, zostala ešte polka pečeného kuraťa s medovou zálievkou aj ryža, tento týždeń, sme nemali ešte sladké jedlo, tak urobím lekvárové a nutelové pirohy z rožkového cesta, posypané makom, orechami, opraženou krupicou, ako kto bude chcieť, pekný dník 😉

natal12
26. okt 2012

@danielaj ty si nerobila tei šišky este ?? 🙂 rozmyslam co upiect uz od rána straším 😅

danielaj
26. okt 2012

@natal12 šišky nie, iba donutky, recept mám v mojom albume 😉

natal12
26. okt 2012

@danielaj viem pozerala som co iba ma zaujalo len ja neviem ja sa bojim ze to pokazim 😒 😠

zklimekova
26. okt 2012

dnes desiatová polievka z červenej šošovice 🙂..a druhé ešte neviem...ale niečo sladké 🙂

womankc
26. okt 2012

@danielaj skús aj toto ak máš dosť dulí, to je niečo pre experimentovanie http://varecha.pravda.sk/recepty/dulove-zele-cu...

danielaj
26. okt 2012

@womankc ďakujem, ale nemám dule, to sem len pár našla cestou na prechádzku, pri jednej starej chalupe, kde nikto nebýva 😅 😅 asi tam nabehnem a zoberiem všetky, veď aj tak tam každý rok zostanú, nikto ich neberie, 😒 a vyskúšam, vraj aj džem je dobrý, aj zavárené, ja som včera len skúsila narýchlo kompót a veru chutil nám

danielaj
26. okt 2012

tak a ja mám navarené 😀 pirohy hotové, dnes len 44 kusov som robila, čo je polovičná dávka, ako zvyčajne robím 😀 lebo dojedáme ešte to kura zo včera, každý sa mi smeje, že či to pre závodnú jedáleň varím toľko, robievam okolo 90 kusov a spráskajú sa všetky 😀 😀 😀

nelinka0401
26. okt 2012

dnes len špagety s domácim Uncle Beans
@ifkael aj sa ti niečo ušlo?? tolko chlapov v dome 😀 aj najmenší určite jedol,čo? u nás to nehrozí 😉

womankc
26. okt 2012

@kikaneu včera pri pozeraní receptov som si na teba spomenula, natrafila som na tie panpúšiky pečené, tak ti pridám, aj keď si už piekla, možno bude aj tento zaujímavý.
rozpis:
250ml mlieka
40g cukru krupice
1 kocka droždia
500 g hladkej múky
50 g rozpusteného masla
1 žĺtok
1 vanilkový cukor
štipka soli
1 jahodová marmeláda
trochu masla a lyžica rumu na potretie

Všetko vymiesime a necháme podkysnúť 40 minút. Klasicky vyváľame , vykrojujeme kolieska , dáme džem a druhým kolieskom pritisneme , dáme na plech necháme, ešte 20 min podkysnúť na plechu . Pečieme 15 minút na 170C. Upečené potrieme rozpusteným maslom zmiešaným s dvoma lyžicami rumu, krásne potom voňajú, samozrejme stačí aj pocukrovať

Na fotke vyzerajú totálne krásne

ifkael
26. okt 2012

@nelinka0401 najmensi tiez - ten ich jedol tusim po tatovi najviac :D a porusila som pri nich svoju "upravu stravy" - ze nejem kysnute kolace...to iste aj pri motyloch... Mozem ist behat :D najlepsie Nitra a nazad :D

Rozmyslam.... Co na vikend?? Mam objednavku od muza na sacherovu tortu... Cize musim ist na cokoladu do obchodu a slahacku.
Mate recept aj na "original"? Tu co robim je dobra, ale uz by som aj skusila nieco ine

womankc
26. okt 2012

@danielaj Džem som robila , raz som dostala dule , bol fantastický a neskutočne dobre voňia
oni majú veľa pektínov, takže krásne sa želíruje tá šťava, tak podľa mňa aj len z čistej šťavy by bol super

levandullka
26. okt 2012

@lululka555 Ked sa mam priznat, cviklu som neledla, lebo bola este trosku surova ☹

nelinka0401
26. okt 2012

@ifkael 😀 😀 no pri tom vypekaní,neviem,neviem,či dodržíš tú tvoju dietu 😀 a o tej torte ani nehovorím,maškrtného máš muža veru....🙂

natal12
26. okt 2012

@danielaj moja a ked robis 44 ks alebo 90 ks tak kolko rohlíkov pouziješ ?? 🙂 ale fakt aj tých 44 ks ako pre závodnu jedálen 😀 😀 😀

danielaj
26. okt 2012

@natal12 teraz na 44 kusov som použila dva rožky, zaliala mliekom, a dosýpala polohrubú múku, až bolo z toho nelepivé cesto, inak dávam 4 rožky 😉

natal12
26. okt 2012

@danielaj tak malo ja ze ale 10 :D neporadis mi nejaky lacny kolacik ?? rozmyslam aj nad pirohami ale nerobila som este .

womankc
26. okt 2012

@katka444 sľúbený sľúbený enklbens:

80dkg paprík
50 dkg cibule
25 dkg kečupu
15 dkg cukru
2,5 dkg soli
1,5 dcl oleja
1,5 dcl octu
2,5 dcl vody
4 malé pretlaky / ja dávam sedemdecový z jednoty /
do gázy zabaliť a pridať do varenie :
15ks hrebíčkov
10ks korenie čierne
10 ks korenie nové
5 ks bobkový list
toto všetko pokrájať a dať variť. Po udusení sa pridáva 1 kg hríbov / húb / udusených /na oleji a s trochou soli/

Zavára sa klasicky , ja sterilizujem 20 min . Priznám sa , že ocot som posledne ani nedávala, ani kečup , dala som len ten veľký pretlak a dávam aj narezanú cukinu a narezané paradajky / toľko, koľko mám papriky / tak primerane množstvu ostatného. robila som tento hríbový a robila som aj na sladko do toho som pridala hrozienka a nakrájaný ananás , aj tá bola vynikajúca . Ja to robím vo veľko 10 l hrnci, tak už si to tak približne prispôsobujem to množstvo
Papriky sú tam vynikajúce tie hrubé , vždy miešam viac druhov paprík

womankc
26. okt 2012

@lunana našla som

Guacamole:
3 zrelé avokáda
1 lyžica citrónovej šťavy
125g rajčín / nakrájaných/
polka cibule / nakrájaná , asi by bola super šalotka/
hrsť čerstvého koriandra
1 červená feferonka jemne nasekaná
soľ a čierne korenie
tacos na naberanie

avodáko sa roztlačí vidličkou a vymieša sa s ostatnými surovina , dobrú chuť
a pridám ti ešte jeden recept čo je tu uvedený, lebo vyzerá krásne
avokádový šalát :
700g kuracích pŕs nakrájaných na malé plátky
3 lyžice olivového oleja
soľ a čierne korenie
1 avokádo
400g konzervovaného cícera
80g rukoly
1 červená cibuľa nakrájaná na pásiky
čerstvá nasekaná bazalka
2 lyžice citrónovej šťavy
1 strúčik cesnaku / pretlačený/
najprv sa osolí a okorení mäsko a opečie na oleji. Avokádo očistiť a nakrájať plátky menšie a zmiešať s ostatnými nakrájanými ingredienciami nakoniec osoliť okoreniť podľa chuti a zaliať citrónovou šťavou vymiešanou s cesnakom
dať na tanier a na to naskladať to mäsko .

lululka555
26. okt 2012

ahojte 🙂 u nas dnes vyprazany syr ,varene zemiaky s maslom a tatarska omacka - domaca 🙂