Recepty
ozi
12. jan 2010

Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú :-p

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.
danielaj
26. okt 2012
@lululka555 ja som takéto medovníčky skúšala minulé Vianoce, ale presne tak, pečením sa to stratilo a nebolo to pekné, a inak ja veĺmi ani nezdobím medovníčky, ja na to proste nie som 😞 mne stačí, keď ozdobím orechom, mandľou, rôznymi tými zdobeniami posypem 😉
zuziq
26. okt 2012
my sme dnes s drobcom dojedli zeleninkovu polievocku s maslovymi krupicovymi haluskami a ako druhe som urobila pecene zemiacky s kuracim maskom a hokaidom - zemiacky na mesiaciky, na to kuracie stehna vykostene a hokaido na mesiaciky aj so supkou. Trosku soli, cesnak a olivovy olej a dala som to piect v janskej mise do rury, mnamka 🙂
irsina83
26. okt 2012
@danielaj aleeee co si, mna cas od casu kopne muza a vtedy vymyslam, dva dni mi varila mamina tak som mala potreby sa trosku ,,vybujacit,, v kuchyni x-) x-) a zvlast tu hraskovu po porode nebudem moct tak som si pochutila x-) x-)
lululka555
26. okt 2012
@danielaj no skoda :-N ,su take krasne na tom obrazku...mozno skusim zopar a uvidim,ci sa to bude stracat,mozno zalezi aj od receptu 😉
nikita308
26. okt 2012
Dnes rajčinová polievka s cestovinou, šúľance zo zemiakového cesta s makom, superrýchly šalát pre hostí (z netu) a Karamelový koláč s mandarinkami... 🙂
irsina83
26. okt 2012
@ivanajelinek vrstvenie je podla fotiek, zemiaky, cukina - baklazan, preliate cesnakom, olivovym olejom a vnatkou, nastruhany emental, zemiaky a na zemiky morska sol a razca a podliate trovhou vody, pod alobalom som to piekla asi 50 min na 250 a potom som to nechala zapiect.... a bolo to vybornee aj bez smotany 😉
danielaj
26. okt 2012
@lululka555 tiež si myslím, že záleží od receptu, ale ja ten môj recept určite meniť nebudem, lebo to sú najlepšie medovníčky 😉
danielaj
26. okt 2012
@irsina83 no veď to, treba si pochutiť na takých jedlách, kým máš ešte čas 😉
lululka555
26. okt 2012
@danielaj aky mas recept?su hned mäkkucke?
danielaj
26. okt 2012
@lululka555 áno sú mäkučké, recept mám zase od mojej super bývalej kolegynky, kuk sem do môjho albumu http://www.modrykonik.sk/fotoblog/danielaj/albu...
lululka555
26. okt 2012
@danielaj porovnala som to s tym mojim a ja mam iny a tiez su mäkkucke,mne cesto po vymieseni musi par dni zriet.
taaaak vela je tych receptov,ze clovek si nevie vybrat 😉
gucz
26. okt 2012
u nás dnes šošovičná polievka a kapustnica so smotanou
danielaj
26. okt 2012
@lululka555 veď to, recepto je veĺa a každý si nájde ten svoj 😉 ja robievam výborné plneneé pardubické perníčky a to cesto mi tiež musí pár dní stáť, resp. každý de%n sa pridáva nejaká ingrediencia k tomu, ale stojí to za to, sú výborné 😉
lululka555
26. okt 2012
@danielaj to vyzera byt zaujimavy recept 😉 mas ich aj v albume?
babush
26. okt 2012
my dnes sosovicova polievka s klobaskou a vyprazany syr s hranolkami. Vyborny nezdravy obed 🙂 Malej som ale pre istotu spravila cestoviny s rajcinami a olivkami.
veve39
26. okt 2012
u nas dnes hokkaido polevka, zajtra plnena paprika a francuzsky jablkovy kolacik
sweetsuzi
26. okt 2012
@lencyca Tak špaldové rožky som upiekla až dnes - podarili sa skvele, práve som jeden zjedla 😉 Ešte raz vďaka za recept a pripájam foto 🙂
sweetsuzi
26. okt 2012
@lencyca este som zabudla - dala som 30dkg bielej muky a 20dkg spaldovej a cesto som robila v domacej pekarni - zrejme ich odteraz budem casto piect, lebo aj chlapom chutia 😎
abriela
26. okt 2012
@gucz u nas sa robi kapustnica len na vianoce. Jem ju potom od vianoc az po novy rok, skoro kazdy den. Mnam asi si zajtra spravim vianoce 😃
monka9999
26. okt 2012
ja som dnes robila osie hniezda.konečne som prišla na to čo pridat aby sa dali odtačat ako kupovane 😉
rastulka
26. okt 2012
U nas dnes ešte bola zeleninova polievkazo stredy a pečeny bočik so zamiakmi a čerstvou čalamadou 😉
janulabj
26. okt 2012
Baby poradite?
🙂
v nedelu robim oslavu (ja 30 :-p malý 3 ) a tak premyšlam, a ešte niečo sladke mi chyba, jasne bude torta,no ku nej by som niečo dala, a neviem čo, mam vela jablk, no čo nich, ale nie zakusok lebo aj ten bude, len proste niečo na tanierik k tej torte...niečo nie velke, neviem, nechcme tam len tak dat zmrzku, niečo originalnejšie trošku...no čo . =-)
ifkael
26. okt 2012
Ako robite tarhonove rizoto? Nejaky osvedceny recept.. 😉 dakujem
mysiatkoo
26. okt 2012
@gucz juuuj si narobila xute na tu kapustnicu... u vas dnes asi bude tepluuucko 😎
briketa
26. okt 2012
@ifkael tarhonu uvar v kuracom vyvare,nie vo vode.
Daj si s nou dusit kusky mrkvy, kukuricu, hrasok.
Zvlast si udus na cibulke male kocku kuraciny.
Nakoniec to vsetko premiesas spolu. Ochutis ak mas pimeon susenou mletou paprikou, ak nemas, tak obycajnou susenou mletou paprikou. Zase zlahka premiesas.
Navrch nastruhas asiago reggiano syr, ktory je aromatickejsi ako parmesan.
mita9
26. okt 2012
@janulabj jablka v zupane?
smejkovia
26. okt 2012
@janulabj U nas doma najlepsi kolacik: 4 tmave bebe keksy.plnka 4 kysle smotany,
do toho 4 vanilinove cukre,2 smotany na slahanie do toho 2 stuzovace, vsetko to zmiesame
a podla chuti dat este 4 PL praskoveho cukru. Potom na plech sa uklada najprv bebe keksy,
nato plnka a tak opakovat.vyjde to na 3 poschodia na vrch sa postruha cokolada a fajnotka
je hotova,dame do chladnicky a nechame postat.🙂
mamkabeika
26. okt 2012
Ahojte dievčatá 🙂
Prosím poraďte mi nejaký výborný slivkový koláčik, v mraziaku mám asi 2kg sliviek :-N a neviem čo s nimi. Ten kysnutý s posýpkou nemáme moc v láske, nemáte tip na nejaký iný?
ďakujem moc 🙂
abriela
26. okt 2012
priprava na tortu. Moja opicka
abriela
26. okt 2012
@mamkabeika mozes urobit klasicku bublaninu, das slivky a nato nejaky pudingovy krem

Začni písať odpoveď...

Odošli