Recepty
ozi
12. jan 2010

Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú :-p

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.
danielaj
27. okt 2012
@nelinka0401 tak to som rada, že chutil, veľmi ma to teší, že môžem poradi´t 🙂
bonaquaba
27. okt 2012
@danielaj novsetko vyzera uzasne, apoprosim recept naobrateny jablcnik,dakujem
danielaj
27. okt 2012
@bonaquaba ďakujem pekne 😉 my ho máme veľmi radi, recept mám z knihy recepty zo živots č. 6

Obrátený jablčník s makom

1 kg jabĺk nastrúhame

Cesto: 6 žĺtkov vymiešame s 300 g práškového cukru, pridáme 2 dl oleja, 2 dl vlažnej vody, 300 g polohrubej múky, 1 prášok do pečiva a sneh zo 6 bielkov, z cesta odoberieme 1/3 do ktorej pridáme 150 g mletého maku a 100 g práškového cukru

jablká dáme na plech na papier na pečenie, posypeme trochou cukru a vanilkovým cukrom, na ne vylejem makové cesto a na to bledé cesto, upečieme, po upečení preklopíme, jablká sú na vrchu a polejeme čokoládovou polevou.

V pôvodnom recepte je, že tie nastrúhané jablká udusíme zo 100 g cukru a tak dáme na plech, ale ja to tak nerobím, je to zbytočné, lebo jablká sa pekne upečú na plechu 😉
mamkabeika
27. okt 2012
Dobrý večer, dievčatá 🙂
Dnes som robila kyslú fazuľovú polievku s mäskom a vyskúšala som chorvátske rožky x-) Zajtra dám aj foto, dnes sa mi už nechce :-N Robila som z kila múky.
Potom som si povedala, že mám málo roboty, tak som ešte spravila moravské buchty z kila múky a upiekla celozrnný špaldovo-ovsený chlebík :-N
A ide sa žehliť 😃

Len keby sa mi aj chcelo 😎
luciferova
27. okt 2012
@lencyca recept na mafiny som si vymyslela od oka, ale skusim, snad sa podaria aj tebe:

1 salka polohrubej, 1 salka spaldovej muky, 2 vajicka, 1 biely jogurt, tak stvrt salky oleja (ani nemusi byt), tak pol salky mlieka (uvidis aka bude konzistencia), 1 prasok do peciva, stipka soli, 15dg neudeneho syra, 15 dg udeneho syra, salamu na kocky, pol sacku oliv nasekat na drobno, 2 struciky cesnaku, cerstva bazalka. Pomiesat a plnit najlepsie priamo do formy, kosicky sa davali tazko dolu, nabuduce robim bez nich. Snad je to vsetko, mozes tam podavat hocico, aj rajciny, kuuricu... Je o skvele vecer k caju (pre tehotne 😃) alebo k vinku, na druhy den sme mali k porovej kremovej polievk miesto vysmazaneho hrasku 😉
rastulka
27. okt 2012
@zklimekova Krasnu tortu si robila 🙂 nehodiš sem foto? 😉 😃
luciferova
27. okt 2012
@ifkael ja som raz robila jablkovu sacherovu tortu a bola vyborna 😉 reku ak mas nahodou vela jablk ako ja 😉
luciferova
27. okt 2012
@erni Skus urobit jablkove pite inak - struhane. Miesto hery davam klasicke maslo, okrem toho, ze je to chutnjsie tak mi aj cesto tuhsie drzi, rozdelim na 2 casti, dam do chladnicky na pol hodku a potom struham na plech. To maslo stuhne a dobre sa to struha. Je vyborny 🙂 a aj nedotrhany...
ifkael
27. okt 2012
@luciferova dik, jablka nam uz idu usami, este ich dat do sacherky, to uz ee 😉
luciferova
27. okt 2012
@ifkael nevadi, inak neni ich tam ani citit, ide ich tam malo a uplne najemno, len tak pre stavnatost 😉
evaleno
27. okt 2012
@natal12 ja som ich piekla a sú fajn, nám najviac chutili s tvarohom a makom. Nutelové mi trochu vytiekli 🙂
zuul
27. okt 2012
@luciferova super napad, struhat to cesto na pyte. vyskusam. dakujem.

dievcata mi sme mali dnes zeleninkovu polievku s mrvenickou, bryndzove pirohy, so slaninkou a smotanou. detom som urobila plnene nutelou a moj maly ich zjedol skoro vsetky sam. 😃
zajtra este zeleninkova polievka a hovadzi stroganov s ryzou. a nejaky kolacik musim s jablk - uz ich musim minut.
bubo1104
27. okt 2012
dnes sme dojedali od včera a pribudol koláčik - jablčník s posípkou
zklimekova
27. okt 2012
@rastulka ďakujem 🙂.... ak by bola pre moje detičky tak určite , takto radšej nie 🙂....stačí tam kde je...tu až na Katarínu, kedy bude mať dcérka dva roky 🙂
irsina83
27. okt 2012
@stellamaris da sa zmarazit, ja som raz mrazila a bolo v pohode 😉
abriela
27. okt 2012
@joannas pytas sa na cokoladovu MMF??? Je to hmota ako marcipan s ktorou sa zdobia torty, len sa robi doma z masmalow cukrikov - take gumene penove cukriky (napr. smolkovia, kvietky)
levandullka
27. okt 2012
@danielaj Naadhera Danielka 🙂. Z coho si prosim robila tie oci? Myslim tu ciernua cervenu cast 🙂
luciferova
27. okt 2012
@natal12 to su tie pecene? Vyzeraju fajn 🙂
@happy8051 mozem sa ta spytat, preco nevaris na 2 dni aspon polievku, ja tak rada setrim casom aj energiou, onedlho rodim a teda neviem si predstavit kazdy den vyvarat 2 jedla 😃
megika1
27. okt 2012
moja špajza je prázdna,musím stopiť domácu masť a škvarky používam aj pri pečení.... pre inšpiráciu 😃 😃 😃 ak vyzerajú ako opité,tak sú dobre nakysnuté aj naskladané pred pečením
happy8051
27. okt 2012
@luciferova ja ti uznam, ze si rada, ked zvladnes navarit na dva dni, ja som mesiac pred porodmi uz vobec nevarila, kedze som lezala v porodnici 🙂
ja som si takto zvykla varit ked som pracovala v AT, ale je mi jasne, ze to nie je bezne a beriem to 🙂
bellada
27. okt 2012
@ivka_666 mrazenu zeleninovu zmes (cinsku alebo thajsku) osmazit na oleji, pridat kokosove mlieko, cierne korenie, malu lyzicku kari a zazvoru, cili papricku, sojovu omacku 2-3 lyzice, kecup 2 lyzice, kuraci bujon, trosku octu najlepsie ryzoveho, ale nemusi byt, voda - tolko aby vzniklo primerane mnozstvo omacky k cestovinam, kratko povarit, do hotovej omacky pridat uvarene ryzove rezance
dobru chut 😉
bellada
27. okt 2012
dnes bol obed v restike 🙂
zajtra - kuracia polievka, madarsky gulas s knedlou
rastulka
27. okt 2012
@zklimekova Aha,pečieš na objednavky 😉 škoda,že si tak daleko ]-( 😢
akika722
27. okt 2012
@danielaj uaaaaaaa no lakavo to vyzera 😃 ale radosť deti bude isto obrovska 😉

baby..ak mam kuracie mäso v polievke a chcem ho využiť na niečo aby sa nevyhodilo /dnešna polievka/ ale nieeeeeeee rizoto.. nejaky napad? :-N ani zapekať nechcem :-|
natal12
27. okt 2012
@luciferova ano su 🙂
nelinka0401
27. okt 2012
@akika722 skús pomlieť na fašírky,už som pár krát tak robila.skor sa prepečú a sú veľmi chutné
natal12
27. okt 2012
@evaleno inak neviem preco mi vytekali 😞 a lekvarove sj nutelove vytekali. inak tvarohove vyskusam niekedy🙂
akika722
27. okt 2012
@nelinka0401 boli cez tyždeň :-| faširky :-|
nelinka0401
27. okt 2012
@akika722 plnená paprika???
akika722
27. okt 2012
@nelinka0401 to by mi deti zas nejedli..vymyšlam čo? :-N

Začni písať odpoveď...

Odošli