Recepty
ozi
12. jan 2010

Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú :-p

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.
titkovamiriam
29. okt 2012
Dnes šošovicova polievka,dukatove buchticky 🙂
nikita308
29. okt 2012
Ahojte, dnes dojedáme zo včera a najmenší člen rodiny má ryžový odvar a čierny čaj, možno piškóty, keďže od polnoci do rána vrackala... 😞 a veru aj mamina má čudné pocity v bruchu... :-S
womankc
29. okt 2012
sisanka
29. okt 2012
@womankc a nevies prosim ta ako sa daju ziskat semena z kupenej tekvice?mozu sa tie semena potom zasadit? :-N
womankc
29. okt 2012
@sisanka no v prvom rade musí byť dobre vyzretá , semená povyberáš dôkladne z tej dužiny vyumývaš v sitku a dosucha vyutieraš v utierke , necháš na tácke voľne dobre vysušiť , niekde pri radiátore a kľudne môžeš použiť na sadenie , keď otvoríte tú tekvicu ,tak tie zrelé semienky by mali byť také baculatejšie a tmavšie, ostatné sú nevyzreté
sisanka
29. okt 2012
@womankc aha dakujem, lebo som aj hladala na nete ako to urobit a tam bolo pisane ze ich treba na par dni namocit do vody tak som ich namocila..myslis ze sa pokazia teraz?
liviadanova
29. okt 2012
@womankc Ďakujem skúsim to spraviť so zemiakmi tak aby si aj malá pochutila 🙂
womankc
29. okt 2012
@sisanka oni to dajú namočiť preto, aby sa ten sliz z tej dutiny odstránil, ale ja to nerobím, ja to premyjem a vyutieram to v tej utierke a bohato to stačí , len musia byť dobre vysušené, inak by mohli splesnieť . ja by som to namočila tak nanajvýš na jeden deň , na viac dní by ti mohli v tej vode skvasiť a bude po nich
womankc
29. okt 2012
ja som v sobotu urobila na raňajky som robila najprv rožky v paqlacinkovom ceste a potom ešte si rozkázali chlebík vo vajíčku, na obed zeleninovú polievku s krúpkami a a špagety neapolské v zmysle co dúm dal , v nedeľu sme polievočku dojedli, raňajky chlebík so sardinkami a druhé som robila dusené karé na kari korení so zelenou fazuľkou a slovenskú ryžu a najmenšia si rozkázala buchty, tak som ešte urobila buchty jablkovo makové
aduskatt
29. okt 2012
@bklaudia chlapsky je taky, ze cibula a cervena paprika sa prazi na oravskej slaninke🙂
womankc
29. okt 2012
sisanka
29. okt 2012
@womankc dobre dakujem 🙂 tak snad budu ok, dam ti vediet na jar 😃 😃 😃
mitka2007
29. okt 2012
@sisanka ahoj,cez vikend som robila to kura po grecky...mnamka velika.... 😉 😉 😉 😉 😉
sisanka
29. okt 2012
@mitka2007 som rada ze aj inym chuti 😉
miriamr
29. okt 2012
recept včerajšieho tvarohovo-jablkového koláčika je tu http://www.modrykonik.sk/fotoblog/miriamr/album... 😉
daniz
29. okt 2012
U nás v sobotu krúpkovo-zeleninková polievka, dusené kur. pečienky + ryža a 2 jablkové štrúdle
v nedeľu polievka zostáva a hov. stroganov + opekané zemiačky + kôpka ryže, dcéra kompót a zas 2 jablkové štrúdle, pretože v sobotu len - tak zmizli
nikuska265
29. okt 2012
No baby, u mňa nastáva "hodina pravdy" -robím kysnuté cesto .... 😃 už som ho niekoľkokrát skúšala, no nepodarilo sa, dala som si pauzu,že končím s tým,ale nejako mi to nedá, tak skúšam znova, uvidíme čo z toho bude....
womankc
29. okt 2012
@nikuska265 ja som ho tiež dlho nevedela , ale prišla som na pár vecí, čo sú podstatné , v prvom rade všetky suroviny by mali mať teplotu izby , múku si preosejem vo veľko sýtku, dávam vždy 1 vajíčko + 1 žĺtko - to má potom peknú farbu, no múky pridám aj zarovnanú lyžicu majzeny / nejakého škrobu / osolím a urobím kvások , v poslednej dobe sa mi viac osvedčila len voda , nie mlieko , ale môže samozrejme byť, dokonca niekto dáva smotanu , tá musí byť teplá , nie horúca. do toho dám cukor a kvasnice a nechám podkysnúť, vymiesim to a nakoniec pridám roztopené maslo, či tuk (/ ak nič iné nie je, aj olej/ ešte také teplé to pridám k cestu a znova vypracujem , nechám podkysnúť , keď podkysne vymiesim a robím to , čo mám na pláne / buchty......./ na plechu vždy nechám ešte podkysnúť a potom na 200 / vo vyhriatej rúre/ pečiem. Garantujem ti , že sa ti to podarí , skús to niekedy takto
mita9
29. okt 2012
nikuska265
29. okt 2012
@womankc skúsim, nejaký podobný recept teraz robím , čo som našla na nete. a prosím ťa, plech mám najprv vymastiť?alebo aj múkou vysypať? alebo čo??? 😃 ďakujem
kibuk
29. okt 2012
ahojte dnes zemiakova polievka a granadir 🙂 a kolacik od vcera
limoncino
29. okt 2012
ja dnes varím iba zemiakovú kašu, mám naložené kuracie prsia v jogurte.
womankc
29. okt 2012
@nikuska265 a čo konkrétne robíš? Ja už posledne požívam výhradne papier na pečenie a to aj na kysnuté cesto
keď robím buchty , tak ich potriem olejom , alebo masťou roztopenou
womankc
29. okt 2012
@nikuska265 hlavne si ten tuk primiešavaj až na koniec , už do vymiešaného cesta , keď budeš nabudúce robiť
babush
29. okt 2012
dnes brokolicova polievka s cesnakovymi krutonikmi, a druhe mame na vyber, bud bryndzove halusky alebo zivanska s uhrokovym salatom. Dezert je dnes babovkovy so sodo kremom
a2303
29. okt 2012
Dnes dojedáme zo včera ale pečiem teraz tento koláči
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=50401

a na večeru budú pečené krídielka pre deti a pre nás plnené šampiony kuracou pečienkou.
danielaj
29. okt 2012
@nikita308 skoré uzdravenie malinkej 😉
irsina83
29. okt 2012
Kminova s haluskami a pecene kura so zemiakovou kasou a zavaranymi slivkami 🙂

Začni písať odpoveď...

Odošli