Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

efci
4. nov 2012

vcera dynova kremova polievka + harula + kolac cokoladovo-bananovy
dnes hovadzi vyvar s rezancami, "osie hniezda" (pecene zemiaky, maso na kari a kecupe, volske oko, posypane syrom)

babajaga
4. nov 2012

my dnes rychlovka...krupkova polievka a pecene zemiaky s cesnakom a kuracie prsia dusene s gyros korenim,syrova omacka....

nikuska265
4. nov 2012

@womankc no píšem až teraz,nejak som sa sem nedostala skôr- z toho kysnutého cesta som robila posúch - bryndzový, a bol vynikajúci, konečne sa mi to podarilo, manžel bol nadšený,on má strašne rád posúchy hlavne k fazulovej polievke 🙂 ,ale keďže som tú nerobila tak bol bryndzový ako na večeru, no len tak sa za ním zaprášilo. dnes robím tiež,ale na sladko. a tuk som dala až na koniec,tak ako si radila 😀

a inak dnes sme mali cesnačku, so syrom a opečenými chlebíkmi, pečené bravčové plece v celku s dusenou ryžou, oblízali sme si aj prsty 😀

danielaj
4. nov 2012

u nás dnes slepačia polievka, plnená fašírka na plechu+hranolky, zapekané bravčové karé s lečom + ryža, a aj pár vyprážaných bravčových rezňov, k tomu šalát z pekinskej kapusty a jablkovo-dulový kompót a práve papáme jablkovo-piškótovú nepečenú tortičku 😉

danielaj
4. nov 2012

@bubo1104 ja som tie strúhankové halušky alebo knedlíčky robila v piatok, naozaj boli výborné 😉

sharmana
4. nov 2012

zeleninová polievka, kapustové strapačky 🙂

efci
4. nov 2012

@danielaj mnam ta torta je mnamka, u nas bola asi pred tromi tyzdnami 🙂 Tento tyzden by som sa chcela odhodlat na ten tvoj papagajovy kolac, prosim ta ake velke boli jednotlive tie farebne kopky, vies, aby to vyslo pekne na cely plech, si ich davala polievkouvou lyzicou, alebo vacsie??? Dakujem za radu.

abriela
4. nov 2012

@danielaj torta vyzera uzasne. To je jablkova kombinovana so smotanou???

Tu je moja narodeninova rychlovka pre draheho. Mala byt robena na piatok, ale prekvapujucu prisiel v stvrtok, tak bola robena na rychlo.
Odporucam GASTANOVY krem: 1 slahacka, 1 puding ole, 250 jemny tvaroch, cukor - zmiesame a pridame 0,5-1 balenie gastanove pyre. Jednoduchý, rýchla a užasna plnka.

danielaj
4. nov 2012

@efci ano polievkovou lyžicou som dávala a ak mi aj zostalo cesto, tak som to potom nejak rozdelila, potom daj vedie´t, či chutil 😉
@abriela mňám, dala by som si 😉 vyzerá veľmi dobre 🙂 a tá moja, to je tiež rýchlovka, dnes má staršia meniny, tak chcela nepečenú jablkovú, dávno sme ju nemali, klasika piškóty biele aj kakaové, jablká so zlatým klasom a cukrom a vrch som si vymyslela, uvarila som nugátovo-orieškový puding, do horúceho som dala kúsok masla a 1 kyslú smotanu a hotovo a vraj ten krém je najlepší povedla oslávenkyňa 😀

garonka
4. nov 2012

ahojte, my sme dnes mali pečené stehno z diviaka s višňovou omáčkou a opekané zemiaky a dezert jablkový koláč
jablká už vidieť nechcem konečne som sa zbavila dvoch bedničiek a zajtra manžel donesie ďalšie dve pomooooc 😅 🤐

dekorovanie na tanieri mi nejde ale je to veľmi chutné 😵

bublina83
4. nov 2012

Vcera som robila vynimocne na ranajky pizzu a na obed kapustnicu ... tu sme dnes dojedli 🙂

bubo1104
4. nov 2012

@danielaj krásny nepečený koláčik , niekedy určite vyskúšam

babajaga
4. nov 2012

@danielaj mozem ta poprosit o recept?dakujem.

rastulka
4. nov 2012

U nas dnes klasika 🙂 Kuracia polievka s rezancami,vypražane kura,zeleninova ryža a broskynovy kompot 😉 a dezert karamelove veterniky na plechu-velhory od @danielaj 😝

rastulka
4. nov 2012

@danielaj Všetko najlepšie slečinke k meninam 🙂

abriela
4. nov 2012

Obed: Polovnicke hody v reštavrácii
1.Pečený jeleň v šípkovej omáčke, rozmarínové zemiaky - ja
2. Viedenský guľáš z jeleňa, karlovarské knedle - drahý
+ Poľovnícky vývar s hubovými knedlíčkami
@rastulka na vrchu mas polevu? Tak pekne sa to leskne a ja ju na tento kremes nedavam. Juj, ako dlho som to uz nerobila. Vdaka za tip.

zoe_a
4. nov 2012

cesnaková polievka + kuriatko s ryžou + sladké rožteky

zoe_a
4. nov 2012

@bublina83 mnaaaaaaaaaaaaaaaaam 🙂

kikatko
4. nov 2012

kuracie stehná na jablčkach a ryža

lencyca
4. nov 2012

@kucminka ahoj,recept som písala na str.1651 digehe 😉

natal12
4. nov 2012

@milka1978 my sme mali včera halušky bryndzové zo slaninku 😉 ale ti poviem tak že ich nechcem videť uz 😀 😀 😀

milka1978
4. nov 2012

@natal12 😀 a ja som si ich nedávno dala už druhý krát 😀 ale tiež ich už mám dosť .... teraz by bodol nejaký vývar na odľahčenie žalúdku 😝

natal12
4. nov 2012

@milka1978 mne tak včera bolo zle ze som sa nemohla pohnut 😒 ale vies kolko tych halusiek mame 😀 kto to preboha poje ..ta bryndza je dost syta .

danielitka26
4. nov 2012

taakze vecera podla mojej lasky do pekaca nakrajana cukyna zemiaky paradajky paprika cibula gulicky z mleteho hovadzieho masa vsetko jemne preliate olejom dochuten solou paprikou mletym korenim a troskou grilovacieho korenia posypane granulovanym cesnakom spolu premiesane a upecene v rure pri 200C cca pol hodku

lussy23
4. nov 2012

ahojte, včera boli pečené zemiačky s cesnakom a parikou a k tomu brokolicová pena. Dne spolievka na kyslo a zajtr apalcky zkukurice.

nakup
4. nov 2012

MY DNES HOVäDZIA POLIEVKA S DOMÁCIMI REZANKAMI A ROZBIFT RYŽA, AMERICKÉ ZEMIAKY "DOMÁCE " BLBNE MI KLÁVESNICA PREPÁČTE ŽE PÍŠEM JAK DEMENT....

chrumka
4. nov 2012

Tak my sme si dnes s manzelom navarili: kuraciu polievku s rezancami (to som varila ja), segedinsky gulas (varil manzel) s domacou knedlou (varila som ja) a ako dezert babovkovy kolacik s jablkami a skoricou (piekol manzel) 🙂 ostalo aj na zajtra, takze nemusim varit 🙂

bublina83
4. nov 2012

@zoe_a No tak ani ty nezaostavas ... kedy mozem prist na obed ?? 🙂

natal12
4. nov 2012

neviete ako sa robia taketo šlahačkové trubičky ?? 🙂

http://www.maxim.hlohovecko.sk/?menu=0&lng=sk&s...

zoe_a
4. nov 2012

@bublina83 kedykolvek ked budes na SVK si vítaná 🙂