Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

vodnarky
9. nov 2012

@lululka555 -OMG!mnaaaaaam! 😵 😀 🙂

mysiatkoo
9. nov 2012

@lululka555 sliny az na zem....

titkovamiriam
9. nov 2012

nevarim-dojeda sa,ale niečo vam napisem-v praci mame takeho staruckeho pana a on kazdy vecer ked on konci a my s koleginou zaciname nosi ovocie-jablcka,hrusky-zo zahradky 🙂 ale vcera doniesol vlastnu urody mini kivi-ja najskor ze je to hrozno a to bolo kivi vacsie ako esgres jedlo sa to cele-nebolo to chlpate,nadherne to vonalo aj chutilo a ujo to ma v zahrade namiesto viniča-mozno poznate no ja som videla a aj o niecom takom pocula prví raz 😀

lencyca
9. nov 2012

@slavka1307 ahoj,mam plech na mufiny,dávam do nich ale ešte papierové košíky, to len po upečení som ich dala všetky spolu na plech,páči sa recept,povodne je na brumikov :2hrnčeky poloh.múky,1 hnček kryš.cukru,1 hrnček mlieka,3/4 hrnčeka oleja,1 PDP,2 vajcia,všetko spolu zmiešat,dala som tam celu coko na varenie-pokrajanu na malé kúsky,potom vyleješ do košíkov do polovice,pečieš pri 180c,ked zacnú trocha hnednút,vyberám 🙂

lencyca
9. nov 2012

@zuzin78 ahoj,link dávala danielaj na str.1659 celkom dole,robila som ten 😉

titkovamiriam
9. nov 2012

http://www.garten.cz/a/cz/6068-actinidia-aktini... a tu som to nasla 🙂 asi si nieco take kupime na terasu 😀 a potom budem robit nepecene torticky mnaaaaam

lencyca
9. nov 2012

@levandullka no máš pekný dlhý zoznam,mnam 🙂

lencyca
9. nov 2012

@womankc si dobrá 😀 to by ma nenapadlo 😀

joannas
9. nov 2012

@titkovamiriam kde sa to da kupiť?aj ja by som si take kupila 🙂

joannas
9. nov 2012

@irsina83 🙂 už by si nemala tak vivarať ale oddihovať 🙂 🙂

titkovamiriam
9. nov 2012

@joannas asi v zahradnictve,musim kuknut katalog starkl alebo nieco take a urcite cez net 🙂 -mne by nemuselo rodit 70 kil stacilo by aj 30 😀 😀 😀 😀 😀

ivanajelinek
9. nov 2012

U nas dnes zemiakova kasa a fasirka v celku plnena uvarenymi vajickami a salat 😵

joannas
9. nov 2012

@titkovamiriam mne bude stačiť aj 10kg 😀 daj vedieť ked zistiš kde to predavaju,ten starkl ešte existuje 😕 ?

levandullka
9. nov 2012

@lencyca Len aby sa mi neskratil.. Ked sa mi nebude darit 😀

irsina83
9. nov 2012

@joannas co ja viem, bavi ma to a lezat sa mi nechce, vsak sa dobre citim 😉 musim sa aj hybat...vsak by ma slak trafil od nudy...ale ked som unavena tak si lahnem a spim 😉 neprehanam to ale tak musim aj okolo malej, aj trosku pratat a tak...

nakup
9. nov 2012

@evka3231 VYPLNENÉ, DOPÍSANÉ

casdante
9. nov 2012

Dievcata, nema niektora z vas nahodou recept na paradajkove catni (chutney) ? Na nete som nasla niake linky, ale vacsinou sa dam davaju pre mna nezname indicke prisady, alebo ide o slanu verziu. Ja hladam sladku verziu. V restauracii catni servirvali na vrch maska z hamburgeru a ta kombinacia masa a sladkeho bola uzasna. Viete recept ? Dakuejem.

titkovamiriam
9. nov 2012

A už som aj objednavku spravila samozrejme aj inych hovadin a uz mam aj potvrdzujuci mail 😀 😀 😀 😀 a budeme sadit

evka3231
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
titkovamiriam
9. nov 2012

@evka3231 som mimo co sa spisuje 😲

evka3231
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
titkovamiriam
9. nov 2012

@evka3231 daj vyplnim ak splnam kriteria 🙂

ladyjh
9. nov 2012

@casdante
Tu je recept ako ja robievam:
2.5kg zelenych/nedozretych rajcin. Alebo dobre tvrdych, lebo inak z toho bude kasa. Najrajaj na kocky.
0.5kg cibule, na drobno pkrajaj
4 male lyzicky / 30g soli
1L octu
0.5kg hnedehu cukru
250g hrozienok
3 male lyzicky / 20g papriky
Na spic noze tieto koreniny (asi pol cajovej lyzicky, potom pridavaj podla chute) - skoricu, klinceky, a ine sladke & vonave koreniny podla chute a ake mas dome (ja davam trocha bazalky a trocha pernikoveho korenia - ginger).

To to bude na 7-8 poharov.

Ja este robievam aj mango chutney, tam sa priamo vyjasim s tymi koreninami - a potom to jedavam so syrom a krakrami 🙂

evka3231
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
titkovamiriam
9. nov 2012

@evka3231 hotovo 😉

evka3231
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
casdante
9. nov 2012

@ladyjh Vdaka, si poklad. Hned si recept ukladam. Mne tam z tych receptov z netu neboli jasne prave tie koreniny. Takze uz teraz viem, co by sa tam malo dat. Aj ja milujem mango chutney, len tak ho zmiesam s majonezou... a tym potriem kuracie prsia a dam piect. Uzasna mnamka !

mamkabeika
9. nov 2012

Ahojte 🙂
Tento rok som si vianočný zoznam robila hádam už v septembri 😅 Ja robievam klasiku:
1. Grilážové rezy
2. Žĺtkové rezy
3. Medové rezy
4. Tvarohové rezy
5. Makové rezy
6. Karamelové košíčky
7. Kokosová roláda
8. Ježe
9. Nugátovo marcipánové vykrajované pečivo
10. Štedrák

joannas
9. nov 2012

@titkovamiriam to už????ja som mislela že až najar budeme obiednavať 😕