Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

mata71
15. nov 2012

včera boli zapečené zemiaky s kyslou kapustou,
dnes šošovicová polievka na kyslo,lokše ,
,zajtra dojeme čo poostavalo zo včera a dnešku.
a zrejme v sobotu zeleninové faširky a zemiaky,vyzerá to skvelo...

womankc
15. nov 2012

dievčence naša spoludiskutentka IRISINA sa už stala maminkou, želám všetko len to naj a veľa radosti z malého drobčeka 🙂

michaelamilan
15. nov 2012

@tosomja určite Ťa manžel neklame a myslí to vážne!!!!! Môj drahý tiež tak hovorí 🙂 a viem že to myslí vážne, lebo mi vždy hovorí a sprav takú tú tvoju knedličkovú polievočku, alebo tvoju vynikajúcu ryžu apd......niektoré jedlá sú ozaj také ktorým dal prívlastok "TVOJE" čiže moje a podľa toho viem že tieto jedlá zbožňuje práve v mojom prevedení 😀

mimi21mimi
15. nov 2012

@sweetlemon Ja som robila minule taku verziu vianocky, ze len som vo vode teplej rozmiesala kvasnice a vsetko zmiesala hned s ostatnymi surovinami... vykyslo to v pohode 🙂

lencyca
15. nov 2012

ahojte,dnes sa dojedla fazulova kysla,kuracie spizy,pecene zemiaky,calamada 😉 dufam,ze ostane aj na zajtra...

danielaj
15. nov 2012

@womankc no ako sa hovorí za dobrotu, na žobrotu 😒

abriela
15. nov 2012

@zklimekova a chut ako vineve, ci skor linecke???
@danielaj Dakujem, len zasa orechy 😒,ale daju sa nahradit kokosom a tym padom je to podobne ako ten s broskynami.
Ja ked zjem orechove zakusky, hned mam v ustach vyrazky. A na potvory teraz pocas tehu, ked som zjedla obycajne zelene orechy, tak som sa vyhadzala - hnusne velke vyrazky, chrbat, brucho. Aj ked trvalo, kym som prisla na to od coho to mam.

lencika
15. nov 2012

Ahojte baby uz ste zacali piect medovniky, nemate dobry recept na ozaj makke medovniky, lebo ja som ich uz tolko vyskusala a vzdy bolo napisane makke a ja som ich nikdy makke nemala 🙂

lencyca
15. nov 2012

@mysiatkoo daj potom vediet ako chutili,mm mi ine nechce,skusala som vseliake,jemu vsetko smrdelo kvasnicami,len u tychto nie,zahadne 😀

womankc
15. nov 2012

@danielaj tá zmes je robená zo surových , či varených zemiakov, nejako to neviem rozlíšiť , ale nádherne sa ti podarili aj opiecť do zlatova

sweetlemon
15. nov 2012

@michaelamilan tak to som nevedela, kedze je to moja prva 🙂 dakujem za radu. dufam, ze sa nafukne a nebude z nej placka 😀 😀

michaelamilan
15. nov 2012

@sweetlemon ani ja by som to určite nevedela kyby niesom vyučená cukrárka 😀 ......niekedy keď cesto nechce kysnúť je problém s droždím....veľa krát sa mi stalo že som kúpila nekvalitné mazľavé droždie alebo úplne suché :-/ ......Dosť záleží od kvality droždia 😀

liviadanova
15. nov 2012

@lencika Ahoj, písala som tu včera recept aj s fotkou a tieto sú ozaj skvelé a nikomu tvrdé nevyšli, cesto ale vždy dávam na hrúbku cca 4-5 mm a krááásne sa nafúknu 🙂

sweetlemon
15. nov 2012

@michaelamilan ahaaaa, tak uz viem, za kym ist, ked budem mat otazku na pecenie 😀 😀 to drozdie vyzera byt ok, je pekne makucke a chutne 😀 vzdy musim aspon kusok zjest, velmi mi to chuti 😀

michaelamilan
15. nov 2012

@sweetlemon veľmi rada Ti akokoľvek pomôžem ak budem vedieť 🙂 Inak aj ja zbožňujem droždie a hlavne drožďovú nátierku mňamky!

lencika
15. nov 2012

@liviadanova dakujem vyskusam ich

danielaj
15. nov 2012

@abriela jaj, zabudla som, že ty sa nekamarátiš s orechami, inak sú výborné, tak možno niekomu padne receptík vhod a vyskúša 😉
@lencika ešte je skoro na pečenie, kuk do môjho albumu, super, mäkké medovníčky https://www.modrykonik.sk/fotoblog/danielaj/alb... 😉
@womankc aká zmes, neviem, čo máš na mysli? 😅 asi mi stojí dakto na kábli, ale odbieham k tej mojej receptovej skrini a píšem recepty aj do PC, tak nejak som mimo 😅

danielaj
15. nov 2012

@womankc áno, áno, @irsina má malého Alanka, som si to všimla pred pár dňami 😉

womankc
15. nov 2012

@danielaj no tú na tie karbonátky , nevidím , či tam máš nastrúhané surové ,alebo uvarené v šupe

womankc
15. nov 2012

@michaelamilan nehovorte slovné spojenie drožďová nátierka, lebo som si oslintala klávesnicu 😀 , bóže ako by som si dala

nicky182
15. nov 2012

Ahojte kocky, poradte mi nejaky kolacik, kde ide jemny tvaroh, mam doma 3 a dnes im konci datum spotreby, skoda vyhodit ....dakujem pekne

michaelamilan
15. nov 2012

@womankc no veru aj ja slintám pri týchto pochúťkach!!!!! A ako vždy vravím, potom že cica nežer 😝

womankc
15. nov 2012

@nicky182 strúhaný tvarohový napríklad, cesto ako jablkové pyté len s kakaom a nastrúhaš aj spodok aj vrch

danielaj
15. nov 2012

@womankc jáj, tam nie sú zemiaky, to je len cukina, mrkva a syr-všetko surové 😉

womankc
15. nov 2012

@michaelamilan nó ty aj musíš slintať , nie 😀 ? Však to máš teraz priam v náplni práce bábetkonosičky a okrem toho kvasnice majú kopec B vitamínov a kadečoho, tak ešte vlastne robíš aj dobrý skutok telu né? 😅

michaelamilan
15. nov 2012

@womankc mno slintám o sto šesť a beda ak je doma plná chladnička heeeheh 😀 Keď ju nevyprázdnim tak nezaspím s čistým svedomím 😝 sa čudujem že nemám 100 kilo 😀

nicky182
15. nov 2012

@womankc ok, a teraz este raz 😀 ja som zaciatocnik ...co je jablkove pyte ?

womankc
15. nov 2012

@danielaj jáj som asi už ani čítať neviem dobre, neviem prečo sa mi zdalo, že tam aj zemiaky sú , vyzerajú veľmi dobre, asi také niečo urobím

womankc
15. nov 2012

@nicky182 pohľadám ti recept a pošlem ale aj v albume danielaj by si isto našla kopec inšpirácií , má pofotených veľa koláčov aj recepty k nim tam má

nicky182
15. nov 2012

@womankc dakujem, nehladam, nasla som na gooooogli, to pyte je v podstate ako klasicky jablcnik ...som rozmyslala aj nad piskotovym cestom a na to ten tvaroh mozno s pudingom, nemam doma maslo, takze nejake plnkove nemam ako spravit ... 😝