Recepty
ozi
12. jan 2010

Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú :-p

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.
mysiatkoo
16. nov 2012
@bobinkask vynikajuci kolac s mascarpone http://www.iprima.cz/prostreno/recepty/rezy-mas... ... davala som ho na str. 1684 ... len som si recept ponekud upravila, lebo mi prisiel krem prekombinovany a dala som len mascarpone, kyslu smotanu a vanilkovy cukor... a aj do cesta som ubrala z cukru.... a bol vynikajuci... ten ananas v ceste ho urobil uzasne stavnatym 😉 momentalny favorit 🙂
lienka2
16. nov 2012
kedze sme vsetci chori tak fajna hovadzia polievka s rezancami a ryzovy nakyp, bude aj na zajtra 🙂
zuul
16. nov 2012
mamusky mate dobry recept - nieco nove a chutne na sote z bravcovej panenky? k tomu urobim tarhonku. dakujem.
sharmana
16. nov 2012
na večeru: brokolicová polievka (rozmixovaná so zemiakmi, trochu mlieka), pečené zemiaky v trúbe s maslom, zeleninový šalát
zaira13
16. nov 2012
ahojte. nevie mi niekto poradit recept na srncie mäsko? okrem gulasu. neviem co to je ale je to pekny kusok. tak neviem ci udusit ci d rury a ako okorenit aby mohla aj malá ... 🙂
natal12
16. nov 2012
zajtra: rajčinová polievka z písmenkami a struhaným syrom a bravčové soté s tarhonou 🙂 a dezert je ešte margot koláč .. a zajtra pečiem tú tortu a možno urobím zapekané palacinky ak budem vládať :-N
bobinkask
16. nov 2012
@zaira13 ja som prednedávnom robila srnčie stehno, piekla som ho v rúre, den vopred som ho dala do marinády z oleja, korenia na divinu, tymiánu,rozmarínu, cesnaku a nejemno posekanej cibule...na pekáči som ho prešpikovala slaninkou podliala ešte marinádou a dala som tam nové aj čierne korenie podliala vodou a upiekla...mali sme k tomu zemiakovú kašu a na tanieri poliali čučoriedkovým džemom a bola to mnamková papanička ...maso bolo fajnové a chutilo aj mojim detom x-)
bobinkask
16. nov 2012
@mysiatkoo dakujem...asi vyskúšam 😉 vyzerá velmi dobre len musím kupit ananás, už sme pojedli zásoby a ako pozerám recept je tam dost potrebný 🙂
danielaj
17. nov 2012
@nakup som rada, že sa tu tie chorvátske rožky tak často pečú, veď sú mňam, Mńam a som rada, že som ich vyskúšala a posunula tento super receptík
danielaj
17. nov 2012
@bobinkask jééj, ahoj, si tu dlho nebola :-|
lucka1987
17. nov 2012
ahjote. vcera som varila aj na dnes,.. hadam to vystaci...

divina na mrkvy a petrzlene
lencyca
17. nov 2012
@kikaneu Ahoj,paci sa ,recept mam od zklimekova 😉 400gr postruhanej mrkvy,25dkgkrys.ukru,400gr poloh.muky,3vajcia,1CLml.skorice,stava z 1 citrona,2dl oleja,1 vanilkovy cukor,1PDP,1CLsody bicarbony,vsetko spolu zmiesas,lyzicou davas do kosikov,do polky,piekla som pri 180c,ja som do nich pridavala hrncek posekanych orechov 🙂
mariana0915
17. nov 2012
dobre ranko baby 🙂
idem robiť pizzu z kys.cesta ,mate nejaky špeci.recept(sem s nim)na pizzu alebo klasicke cesto ????? x-) x-)
naty1987
17. nov 2012
u nas bude dnes fazulova polievka s udenym a granadir 🙂
tinuskaha
17. nov 2012
hrstkova polievka a rezance s tvarohom
sisanka
17. nov 2012
my dnes kuraci vyvyar - bude aj na zajtra a langose 😉
nelinka0401
17. nov 2012
@mariana0915 aj ja som to práve chcela napísať,že chcem robiť pizzu a bodol by nejaký dobrý recept na cesto 🙂našla som aj tú z rožkov len neviem aká by bola @danielaj 🙂
bobinkask
17. nov 2012
@danielaj ahojček-ano dlhšie som tu nebola, máličko som vás tu zanedbávala 😉 ale už sa polepším- však mi táto tema začala chýbat, ale aj počas mojej neprítomnosti sa u nás varilo a pieklo 😃...
polievku mám už uvarenú , práve sa mi pečie v pekárničke celozrnný chlebík so semiačkami a dnes nebude ministerské kura ako som plánovala ale deti si rozkázali kuriatko na kyslej kapuste a zemiakoch
lululka555
17. nov 2012
ahojte 🙂 u nas dnes cesnacka a idem vyskusat tieto bryndzove zemiaciky http://varecha.pravda.sk/recepty/bryndzove-zemi... 😉
pivnakozmetika
17. nov 2012
Včera som sa trošku zabávala a urobila koláči ,ktorý moje deti milujú .Jednoduchý nepečený koláčik s marina a indian keksíkmi,banány.
lululka555
17. nov 2012
@nelinka0401 ahoj ja robim pizzove cesto ako klasicke kysnute,ale namiesto mlieka dam teplu vodu a bez vajicka 😉
fattamorgana
17. nov 2012
@mariana0915
@nelinka0401 baby, ja robím pizzu z normálneho kysnutého ako koláč (hladká + polohrubá múka, mlieko, kvások, soľ, olej) len tej soli dávam trochu viac.

ešte ma napadlo, keď sa tu ide robiť tá pizza. nemáte niekto skúsenosti s tým, že mať nachystané pizzové cesto v mrazničke? keď som brigádovala v Nemecku v pizzérii, tak sme mali vždy narobené bochníky cesta nachystané na pizzu, tie sa skladovali v chladničke a vydržali aj pár dní. a mali sme ich aj v mrazničke, naporcované, len sa vytiahli, rozmrazili na vzduchu a šupli do chladničky. jasné, že recept neviem (šéfovo tajomstvo). ale tak či to náhodou niektorá tak nerobíte. keď sa s tým človek už piple, spravil by viac a vlastne je to hocikedy nachystané.
liviaf14
17. nov 2012
rajčinková polievka, kuracie soté s kukuricou + ryža + kapustový šalát, čokoládový koláčik 🙂
liviaf14
17. nov 2012
@pivnakozmetika daj receptík prosím ťa 😉
vivusika
17. nov 2012
u nás rajčinová polievka so strúhaným syrom, druhé budú bryndzové halušky a kyslé mliečko 🙂
pivnakozmetika
17. nov 2012
Nepečený koláč s marina ,indian keksíkmi a banánikmi
4 balenia marina keksov, 4balenia indian keksov /moje deti vždy časť zjedia/ 5 ks banánov, ríbezľový lekvár, 1/2l instantná káva Krém : 2 masla , 1l mlieka , 300g cukru , 10 PL hladkej múky/ môže byť aj z polovičnej dávky/
Postup : Na plech uložíme indian keksy ,polejeme kávou,natrieme 1/2 krému , uložíme nakrájané banány na kolieska, natrieme džemom, uložíme na striedačku marina a indian keksy, mierne polejeme kávou ,natrieme druhú polovicu krému, uložíme marína keksy ,polejeme kávou.
Môj overený krém : 1/2l mlieka uvaríme s cukrom , v druhú polovicu mlieka rozmiešane s múkou,pridáme do mierne zohriatej časti a spolu uvaríme , ja používam mixér aby sa mi neurobili hrčky. Maslo iba rozmixujem . Uvarený a vychladený krém pridam do masla a dobre vymiešam.
Dúfam,že som nič nezabudla.
zuziq
17. nov 2012
@nelinka0401 ja robim pizzu podla tohto receptu, tento nam chuti najviac
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=38550
zuziq
17. nov 2012
@nelinka0401 ja robim pizzu podla tohto receptu, tento nam chuti najviac
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=38550
zuziq
17. nov 2012
My dnes dojedame sosovicovu polievku a druhe som chcela nieco jednoduche tak mame zemiakovo mrkvovy privarok s parkom
jachin
17. nov 2012
@danielaj dnes som robila ten dulový lekvár, ale je neskutočne sladký...dávala si kilo cukru na kilo ovocia? či menej cukru treba?

Začni písať odpoveď...

Odošli