ozi
12. jan 2010

Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú :-p

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.
natal12
17. nov 2012
No baby torta je v chladničke celá obretá už nechám ju stuhnúť a potom polejem čokoládou a ozdobím maslovým krémom čo mi ostal 😉 potom sem hodím foto 🙂
rastulka
17. nov 2012
Ahojte 🙂 Ja som dnes nevarila,boli sme na Ondrejskom jarmoku tak sme jedli tam 🙂 Na večeru bude čo da chladnička 😉 a pečiem cookies s ovsenych vločiek tak snad neumrieme od hladu 😃 😃 😃
danielaj
17. nov 2012
@nelinka0401 robievam aj tú rožkovú, je dobrá, ale inak robím len moje smotanové cesto na pizzu, je podľa mňa naj,už som ho tu viackrát písala 😉

cesto na pizzu bez kysnutia

1 kyslá smotana alebo biely jogurt, 1 kg hladkej múky, 1 droždie, trošku soli a cukru, 1 dcl oleja, mlieko 3 dcl aj viac podľa potreby....

z uvedených surovín vypracujeme cesto, mlieka dáme toľko aby sa nelepilo cesto na ruky
cesto hneď rozdelíme na 3 plechy, nemusíme nechávať kysnúť, a bložíme podľa chuti, -cesto aj po vychladnutí je mäkučké
cesto je dobré aj na škoricovníky ... vtedy rozvaľkané cesto posypeme zmesou škorice s cukrom, zvinieme a nakrájame na kolieska...slimáčikov poukladáme na pomastený plech, potrieme olejom a upečieme, potom už len pocukríme 😉
@mariana0915
danielaj
17. nov 2012
@jachin nié, preboha to je veľa cukru, =-) ja som dávala 1 kg cukru na 3 kilá očistených dúl 😉
danielaj
17. nov 2012
@ibajeho no už som ti odpísala, prepáč, nebola som tu celé doobedie, až teraz som prišla, dala si všetko tak ako v recepte, veď to nie je možné, robievam ho roky rokúce a cesto je parádne, husté, nako na medovníčky, nechápem, niečo si musela dať zle 😞
ibajeho
17. nov 2012
@mysiatkoo jasne napisem 🙂
@nikita308 no ty mas o mesiac starsiu strudlu 😃 a moj ani v stolicke necce byt lebo stolicka u neho znamena zranicu a on velmi rad tlaci cize kym je v nej musi jest. Inak nema vyznam v nej sediet 😃 😃 😃
danielaj
17. nov 2012
tak ahojte, u nás dnes fazuľová polievka s údeným mäsom, zeleninou a širokými rezancami, zemiakový prívarok s kôprom, vajce na tvrdo, opečená párka, chlebík a práve som dopiekla bábovku s jablkami, sekanými orechami a sekanou čokoládou 😉
ibajeho
17. nov 2012
@danielaj neviem dani co sa porobilo, kazdopadne som robila polovicnu davku jak som ti pisala a vsetko som dala presne na polovicu. Nic inak som neurobila, ako som ti pisala ked nieco robim prvykrat tak sa striktne drzim navodu alebo teda receptu prave preto aby som to nedobabrala. Tak naozaj neviem. No vecer sa pustim do valkania a pecenia tak snad sa podaria.
liviadanova
17. nov 2012
Ahojte 🙂 Viete mi poradiť dobrý recept na muffiny? Treba na to aj tú formu či stačia väčšie košíčky? Ďakujem!
danielaj
17. nov 2012
@ibajeho tak ja som z toho už jeleň, čo sa stalo, robievam ho roky, aj polovičnú dávku a všetko v pohode, nechápem =-) a komu dávam tento recept, tak vždy len chválili 😉 daj vedie´t, ako to nakoniec dopadlo 🙂
danielaj
17. nov 2012
@liviadanova skús tieto moje hrnčekové muffinky, sú výborné, robievam ich veĺmi často, aj tu baby v téme ich robili a chválili 😉 no v košíčkoch ti to nebude držať ten tvar, forme+košíčky je na to, alebo daj aspoń dva košíčky do seba, tuším tak to niekto robil, som to niekde čítala, ale neskúšala, mám formu 😉

2 vajcia, 1 šálka kryštálového cukru, 1 šálka mlieka, 1 šálka oleja, 2a pol šálky polohrubej múky, 1 vanilkový cukor a 1 prášok do pečiva

podľa chuti pridávam do cesta, kokos, orechy, strúhanú čokoládu, kakao, mak atď. Ke´d chcem plnené, tak dám do košíčka 1 PL cesta, na to náplŃ čerstvé ovocie,kompót, nutelu, džem... a navrch dám ešte trocha cesta, upečiem.

Zmiešame, dáme do košíčkov a do formy na muffinky
jachin
17. nov 2012
@danielaj No tak som lekvár teda riadne presladila :-N no prvýkrát robené, podla receptu....holt nabudúce budem vedieť,vdaka, ešteže mi vyšlo len 5 malých flaštičiek, to sa niekde do zákuskov minie :-N
natal12
17. nov 2012
@rastulka no ked bude torta ozdobená pridám foto ale hanbím sa 😢 lebo ja s čokoládou robiť neviem som nestíhla rozotierat a je taká kvacancová 😃 hrbolatá neni to rozotreté do hladka :-|
natal12
17. nov 2012
@rastulka a ešte nikdy neviem odhadnúť že koľko plnky občas urobim zakusok suchy niekddy až moc kremový 😃 uvidíme AKá BUDE TORTA
bobinkask
17. nov 2012
mrkvová polievka s mixom vločiek(ovsené,pohánkové,sojové/ kura s kyslou kapustou a zemiakmi a dnes som skúsila mrkvové muffiny ktoré si deti aj ozdobili 🙂
natal12
17. nov 2012
Baby nehnevajte sa foto torty sem nedám vypadá fakt hrozne !! :-| a nemala som tenkú špičku na písanie tak som musela písať hrubšou no otras ! ]-(
levandullka
17. nov 2012
Jablkové pite trochu inak 🙂
kikaneu
17. nov 2012
ahojte, my sme dnes celé doobedie behali po nákupoch, tak som vymyslela rýchly obed, filety z alijašskej tresky so zeleninou a zemiakmi v parnom hrnci....za pol hodiny hotové.....ale manžel to tak ofrflal, že mi až do plaču bolo......pritom to bolo dobré, nehovorím, že skvelé, ale dobré.......zemiaky a zelenina úžasné a tá treska mu nechutila, že je gumová a nedovarená a nechutí mu.....už nikdy nebudem robiť žiadne rybie filety.......dokelu s chlapmi.....on chce len pstruhy (no odkiaľ som ich mala tu na dedine zohnať?) teraz už ich máme v mrazáku ]-( naštvalo ma to......
tin007
17. nov 2012
Dnesny obed bol "suchy" (chlieb so sunkou a zeleninou), teraz na veceru budeme mat zapecenu brokolicu s mrkvou, sunkou, smotanou a syrom. Zajtra asi urobim ryzovy nakyp a vytiahnem zmrazeny hovadzi vyvar.
levandullka
17. nov 2012
Dnešná večera - plnené šampiňóny s pečenými rozmarínovo-cesnakovými zemiakmi 🙂
zuziq
17. nov 2012
Na zajtra bude hovadzie masko s cibulou na sposob ciny a k tomu ryza. Uz sa tesim,davno som to nerobila a pritom je to taaak dobre mnam
bellada
17. nov 2012
dnes aj zajtra rovnake menu, lebo zajtra nebude cas na varenie pre ine veci...
slepacia polievka, morcacie s hubovou omackou a ryza, jablkova a makovo-visnova strudla
katkas1
17. nov 2012
takze dnes sme boli na zabijacke a zajtra vyvar z kosti a mlete syrove rezne so zemiakovou kasou a ladovym salatom a bude aj na pondelok
rainbow1
17. nov 2012
dnes špagety s mletým mäsom a oškvarkové pagáčiky (piekla svokra 🙂 ), zajtra údené pliecko, chrenová omáčka a knedľa, samé mňamky 😉
babajaga
17. nov 2012
ahojte,dnes sme mali kotlikovy gulas,upiekla som pernik a spravili sme si gyros salatik....zajtra neviem.....
natal12
17. nov 2012
že aká parádna večera : jaterničky s chlebíkom a kapustovým šalátikom z lídlu 😉 :-N
mysiatkoo
17. nov 2012
my dnes sosovicova s udenym (este zo vcera, ked som nestihala fotit 🙂 ) a hovadzie na mrkve s tarhonou... dezert teply obrateny bananovy kolac s kyslou smotanou a kedze ostalo listkove, tak druha verzia s hruskami.. masko bude aj na zajtra, akurat k tomu dorobim kasu a zeleninova polievka s haluskami...a tusim den bez kolaca, lebo uz nam rastu pupky 😃
tanitta
17. nov 2012
ahojte kucharky.. 😉
poradite nejake menu na narodeninovu oslavu?...10ludi...
ibajeho
17. nov 2012
@nikita308
@mysiatkoo @danielaj
Taaakze babule, medovnicky dopecene. Suma sumarum, prve dva plechy medovnicky alias krekry k telke 😃 posledny plech makkucke medovnicky. Tak mi teraz vysvetlite ako je toto mozne lebo ja uz si pripadam ze som jak harry potter, ze viem carovat len som na to este neprisla ako presne to mam robit 😃 a klinec vecera je ze mi drahy zahlasil ze tie "krekry" mu chutia viac, ze on nema rad makke medovnicky. 😃 tak mi povedzte ako mam postupovat do buducna ked sama neviem jak sa z jednej a tej istej davky mohli spravit dva druhy medovnickov. Hlavne ze som dnes vypucovala cely byt a teraz mam kuchynu zas jak po vybuchu.
Ozaj dani ked ich potriem vajickom ako dlho ich mam nechat tak? Lebo chcela by som ich aj zdobit teda tie makke a neviem ani ako ta poleva dlho na tom schne a ako ich uskladnit? Dakujeeem
kucminka
17. nov 2012
pudingoš troška inak,pre moje krstniatko k narodeninkám,ktorá ho má veľmi rada 😉

Začni písať odpoveď...

Odošli