Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

natal12
19. nov 2012

a idú sa robiť domáce slíže ku polievke 🙂 tak majte sa zatiaľ .

lululka555
19. nov 2012

@lencyca dakujem 😉

sesilia
19. nov 2012

@megika1 to vyzera vyborne, co to je?

lululka555
19. nov 2012

@rastulka @abriela prosim vas baby,ak by som chcela robit potahovanu tortu ( nie teraz,ale mozno uz v blizkej dobe 😉 ),mozem sa riadit aj tymto receptom? nieje ta hmota moc sladka? http://varecha.pravda.sk/recepty/marschmellows-... ,rozmyslam,ze by som to vyskusala,este som to nikdy nerobila ,ani neviem ako sa s tym pracuje,je to nieco podobne susenemu mlieku? dakujem 😉

bobinkask
19. nov 2012

ahojte u nás dnes dojedačky varit sa bude až zajtra 🙂
a musím vás pochválit dievčence krásne fotky tortičiek a koláčov ste tu popridávali až mi sliny teču 😵 aj ja sa chystám piect tento týžden tortu pre kamoškinu dcerku tak dufam že sa podarí 😅
@natal12 tortičku máš v reze perfektnu hned by som si dala kusoček 😀 a určite vyskušaj potahovanie hovorím z vlastnej skusenosti kedysi som torty len zdobila kremom ale teraz už len potahujem aj mojim detom take viac chutia 😉

lencyca
19. nov 2012

@womankc pekne si to napisala,je to pravda,treba len skusat...moja prva torta skoncila v kosi,druha sa uz vydarila 😀 tak ako aj knedlou,uz si ju radsej urobim sama ako jest tu pieskovu-tak hovori mm z obchodu,skusala som ktory recept mi bude vyhovovat najviac,moja neboha starenka robila strasne dobru knedlu,ktoru sme jedli samotnu 😉 velka moja skoda,ze som si nikdy nevypytala recept,kym este zila 😒

lencyca
19. nov 2012

@natal12 a co jej chyba,ved ju mas peknu! 😉

lencyca
19. nov 2012

@megika1 vyzera to super,co je to za kolacik,hod recept 😉

bobinkask
19. nov 2012

@megika1 ... máš pravdu vtedy sa nepozerá na výzor, ale na tu radost ,ktoru deti majú zo svojej práce a preto to vždy chutí... 😵

lencyca
19. nov 2012

@bklaudia ahoj,u nas byva ryba,ale ja som zacala robit aj kuracie rezne-raz svokra narobila file,jedli sme to 3dni,od vtedy si robim rezne 😀 inak hribova omacka z dubakov nesmie chybat,hriby inak nemusim,ale tuto omacku ano 😉

sitko
19. nov 2012

Dnes dojedáme zo včera: zeleninová polievka (šalotka, mrkva, kaleráb, karfiol, brokolica, zeler) s niťovkami, kuracie soté so zeleninou, opekané zemiaky, ryža a kapustový šalát.

mizulienka
19. nov 2012

@veroninna1
@titkovamiriam dakujem dievcence, nieco vyberiem 😉

@danielaj a aj ostatne dievcata, rbila som tu hrncekovu vianocku, pkial bola cerstva bola uplne super ale potom som ju zacala citit za drozdim, aj vam sa to stalo?
robila som aj chlieb aj ten citim za drozdim, mate nejaku fintu, ako tam ten zapach odburat? dakujem krasne.

mizulienka
19. nov 2012

@womankc jeej spominas tam same dobroty, mas prsim ta niekde recept napr. na toto?

losos so syrovo vínovým prelivom, alebo vínovu omáčkou so šafranom , pavlovovua tortu s čerstvým bobuľovým ovocím a gaštanovou šľahačkou
dakujem krasne.

womankc
19. nov 2012

losos so syrovovínovým prelivom som robila len tak ako náhly nápad a to takto na masle som si spenila najmnučko nasekaný pór do toho som dala najemno nasekanú šunku chvíľku popiekla a dala do toho tavený syr a rozriedila troškou smotany a a troškou bieleho vína, pokorenila bielym mletým korení, troškou tymiánu / môže byť aj rozmarín, provensal, bazalka podľa chuti / trošku osolila a miešala až sa ti urobí taká hustejšia tá omáčka , na masle som opiekla mierne osoleného lososa a na to som preliala tú omáčku, príloha opekané zemiaky a výborná by bola ryža s hrozienkami a mandľami, vínovú omáčku som robila na neustále otravovanie môjho muža, ktorý to videl u Žídeka, ešte v tej jeho prvej relácii, to bolo asi takto trošku bieleho vína s troškou vody som dala do hrnčeka zovrela a pridala trochu šafranu , pridala maslo a miešala až do vyvarenia , začne to pekne voňať a hustnúť a trošku stačí len dosoliť a je to , isto by si niekde v archíve našla tento recept , znova na masle , či na oliv oleji urobi lososa pekne a na to tento preliv. Pavlovovu tortu ti originál pridám , to mám recept doma to zas Novotný varil v takej dávnej relácii, ja si tam len dám šľahačku vyšľahanú a zmiešanú s kockou gaštanového pyré , pridám zajtra

kikatko
19. nov 2012

dnes čínske bistro a rezance , pre malu kuracie závitky a na moje počudovanie tiež rezance

mizulienka
19. nov 2012

@womankc dakujem si zlata 😉

anavila
19. nov 2012

@levandullka no nádhera ti epirohy...mám oslintanú klavesnicu

womankc
19. nov 2012

práve chrúmem vianočné oplátky , zjedla som na obed slané tvarohové rezance a jablká s mrkvou a snívam sen o jeleňom steaku s brusnicami

lencyca
19. nov 2012

@womankc my sa s nimi tiez uz napchavame 😀

womankc
19. nov 2012

v sobotu som robila tie grilované krídla v medovom páce a robila obloženú misu a namiesto syrovej torty som urobila cyperský chlieb , už som nestíhala iné , lebo mm si ráno zmyslel , že idem na nákup do poľska a tak som už nič viac nestihla, moja najstaršia urobila syrovú nátierku a zeleninový šalát šikulka a koláče som mala , kamoška jedna doniesla varenú klobásku a tlačenku, druhá doniesla zas domáce sušené baranie klobásky a sedliacke fondue v chlebe a vyprážané jablkovomakové pirohy , tak sme hodovali, teda oni hodovali a ja som pučila uvarené kuracie krídla s mrkvou a zemiakmi, niečo som si teda aj uždibla, ale moc som nemala večer mi nebolo OK
v nedeľu sme dojedli tie krídelka a v tom výpeku som urobila zemiaky , k tomu šalát zeleninový šalát ešte bol a polievku som urobila z kelového prívarku, čo mi dala svokra - dorobila som kuracím vývarom a dvoma rozmiešanými vajkami
večer som ešte musela na požiadanie mm urobiť palacinky s jahodami zaváranými na to mleté orechy a na vrch javorový sirup, šľahačku a roztopenú čokošku

abriela
19. nov 2012

@natal12 tortu mas peknu. Mas pekne na tenko narezane cesto. Boky mas mozno nizsie, ale stacilo dat spodne cesto hore a vrch piskotoveho cesta, niekde do stredu alebo nabok.
@lululka555 recept na potahovku mas dobry. Mozno by som dodala, ze vaha spotrebovaneho cukru je orientacna. Kazde cukriky si pytaju inak a do hmoty mozes pridat lubovolnu esenciu. (poznamka k receptu: cukriky umyjeme z cukru -lae na obr. su cukriky kt. nemaju na vrchu cukor 😀. Cukor maju len take ruzove pampusiky, kt. sa pouzivaju na bielu hmotu ). Hmota je ako plastelina a celkom dobre sa s nou robi. Vyvalkat cesto na jablkovy kolac (pyte) je ovela tazsie 😀. Hmota, zo suseneho mlieka chuti lepsie, lebo ja jem ciste susene mlieko. Asi lepsia chutovo je cokoladova mmf.
1 cokolada, 90g cukrikov, 1 čajova lyžicka tuku, trosku smotany (robila som uz aj bez smotany), 1 caj. lyz. amaretu, alebo nejaka esencia, cca 500g preosiateho pras. cukru.
Cokoladu som roztopila v mikrovlnke (mozes aj nad parou). Ked uz bola skoro roztopena pridala som cukriky, tuk, amareto, smotanu. Po roztopeni som hmotu pridala k cukru. Pridavaj postupne, podla toho aka bude hmota. Hmotu skladujem v chladnicke. Ked je tuha, staci dat trosku zohriat do mikrovlnky.
Robila som podla tohoto receptu, len som sala menej cokolady a viac cukru.
http://tortyodmamy.sme.sk/cokoladova-cukrikova-...
@womankc cera, cokolada - najhorsia poleva-mne sa lame. Smotana, cokolada - leskne sa, ale nestvrdne, cize nieje vhodna na vsetko. Takze s cokoladov sa velmi nekamaratim 😉 .
Robis chutky a ja som v praci a snazim sa makat 😀
@lucka1987 kolac v reze vyzera uzasne - pridas aj recept.

abriela
19. nov 2012

@womankc a aky je to cypersky chlieb?

milenka74
19. nov 2012

@natal12 ved vyzera dobre,hned by som si dala 🙂 🙂 🙂

lululka555
19. nov 2012

@abriela dakujem ,ten recept na tu cokoladovu si odpisem 🙂
ja tie cukriky vobec nekupujem,takze neviem ,ktore su s cukrom a ktore su bez. Do tej cokoladovej je jedno ake dam cukriky? Kolko sa to moze skladovat v chladnicke,keby som to vsetko nespotrebovala hned? No normalne mam chrobaka v hlave,najblizsia torta,co budem piect,asi manzelovy k narodeninam,bude pravdepodobne s potahovkou 🙂

kikaneu
19. nov 2012

@summer_103 ďakujem 🙂

lucka1987
19. nov 2012

@abriela http://www.mimibazar.sk/tisk_receptu.php?id=13667 aj chutny je.. ten vrch ako som uz pisala sa mi nepodaril.. 😅

womankc
19. nov 2012

@abriela to som odkukala opriamo z relácie o cestovaní tuším discovery , či ký šľak , bola tam relácia o cypre a piekla to tam taká babka primo v takej kamennej piecke na dvore, dala bielu múku, nasekanú cibuľu , nasekané olivi čierne / ja dávam zelené / nasekanú petržlenovú vňať , soľ, modu kvasnice a na koniec olivového oleja , vymiesila, nechala na pučať a potom upiekla, je vynikajúci , už som ho robila viac krát a každý na to povedla wau to čo je . naozaj veľmi chutná vec , teraz som ho urobila mm v tortovej forme srdce, no bol krásny

abriela
19. nov 2012

@lululka555 skladujem ju v chladnicke v sacku v pohode aj dlhsie ako pol roka. V chladnicke je to ako kamen. Cize ked idem potahovat, den vo pred vytiahnem a potom nahrievam v mikrovlnke. Nielen na cokoladovu, aj na obycajnu MMF mozes pouzit lubovolne cukriky. Ide o to aku farbu aku chces. Cokoladova je bud horka- tmava, alebo mliecna. Bielu cokoladovu som este nerobila.
Tu je vysvetlenie k cukrikom - len tie maju na vrchu cukor. Ale biela hmota je lepsia z americkych cukrikov z lidla. http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=2274
Dobra je aj zelatinova potahovka. Vyhoda, ze netreba cukriky, len sacok zelatiny. Aj ked som sa bala, co povie na nu brat, lebo nema rad zelatinu (ani ja) a malinko to bolo citit. No nastastie necitil a povedal, ze torta bola dobra.

Poťahová hmota: 10 g želatíny v prášku (pol balíčka), 0,4 dcl vody, 2 lyžice med alebo pšeničný sirup, asi 500 g práškový cukor, potravinárska farba, 1 malá lyžička citrónovej arómy, cera na potretie rúk.
Želatínu zalejeme vodou, pridáme potravinárske farbivo a dáme na krátko do mikrovlnky zohriať, aby sa roztopila. Ak použijeme med, tak ho roztopíme nad parou. Ja som dala pšeničný sirup, priamo do teplej želatíny a vložila ešte na pár sekúnd do mikrovlnky. Vznikla tekutá hmota. Preosiala som práškoví cukor. Asi 300g som pridala do misy, naliala želé zmes a miesením vytvorila poťahovú hmotu. Cukor som pridávala, kým hmota nebola ako plastelína. Nechala som chvíľku postáť. Hmotu som následne vyvaľkala a potiahla ňou tortu. Chutí ako želé masmalow cukríky. Je tvárnejšia ako MMF hmota. Z uvedenej davky mi tiez este zostalo. Dalsi tyzdne som zo zbytku spravila este vrch na druhu tortu.
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=50660

womankc
19. nov 2012

@abriela mám tam chybu ,nie modu, ale pridala vodu samozrejme a zabudla som jedno vajko tam dala