Recepty
ozi
12. jan 2010

Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú :-p

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.
abriela
19. nov 2012
@womankc to moze byt dobre. Ukladam.
Ja som chlieb robila raz v zivote. Bola som u frajera pocas sviatkou a ten povedal rodicom, ze upeciem chlieb. Bez receptu, bez vsetkeho som spravila 2 bochniky zemiakoveho chleba- jeden nam, jeden jeho rodicom. Nastastie sa podarili a chutili. Bol prekvapeny, ze sa neroztiekol, lebo som piekla len na plechu. No ako som ho robila, ani netusim (len si pamatam, ze bol so zemiakmi) aj ked to bolo asi pred 4 rokmi 😃
lululka555
19. nov 2012
@abriela dakujem si mila,vyskusam tu cokoladovu ,hadam sa na nej neda nic pokazit. Ulozila som si aj tie ostatne. Ved ak by som to uz isla robit a budem potrebovat radu,obratim sa na teba,vidiet,ze s tym mas skusenosti 🙂
lululka555
19. nov 2012
@womankc aj mne sa paci recept na ten chlebik. Ta cibula da tomu aj chut,citit ju tam?
a mam rada pecivo s olivami,ale mne chutia viac cierne 😉
danielaj
19. nov 2012
dnešné vežičky so semienkami a syrové a moja malá pomocníčka a jej slimáčik 😃
danielaj
19. nov 2012
@titkovamiriam paráda, kedy sadíš? 😉 asi až na jar, že? tak potom daj vedieť, čo sa ti podarilo vypestovať 🙂
@miriamr
@martinkatinka super ste napiekli, baby 😉
@megika1 tak tento robievam aj ja, milujem tento koláčik 😉 a bude samozrejme aj na vianoce 😉
@slavka1307 nevykaj mi, prosím ťa, tu si všetky tykáme, ak to tebe nevadí 😉 šálka klasika 2,5 dl, neviem, ako chutí olejový koláč =-) ale snáď sa podarili, baby ich tu zatiaľ všetky chválili 😉
@bklaudia u nás 24. decembra býva hríbová omáčka so zemiakmi a sušenými slivkami,to je u nás tradícia, mm je rybár, tak musí by´t kapor vyprážaný pre neho, to on miluje 😃 ja kapra veľmi nemusím, tak mávame šťuku, vyprážanú, alebo opečenú len tak na masle a cesnaku, a zemiakový šalát 😉 kapustnicu mávame na Silvestra 😉
@womankc to mám recept od mojej kolegynky -pernikárky, áno celým vajcom hneď po vytiahnutí z rúry, pekne sa lesknú a hneď posýpam nejakými cukríčkami, kvietkami, prilepím orech alebo mandľu, ja moc na zdobenie polevou nie som, ale pár zdobím aj s ňou, teda dcéra zdobí 😉
@kaara1980 rozmrazujem a aj ohrievame, mm je rybár, a tento rok nachytal také obludy, že ich jeme aj 2 dni 😃 a presne tie kupované bývajú plné vody, síce ich veĺmi nekupujem, ke´d máme stály prísun rýb, ale viem, že to tak je :-|
titkovamiriam
19. nov 2012
kivi a karambolu cez vikend a tie dlhe paradajky vo februari 🙂
danielaj
19. nov 2012
@mizulienka neviem, mne sa nezdalo, že by som cítila droždie a jedli sme aj na druhý deń, neviem, mne nevadí, aj keby som ho cítila 😃
bobinkask
19. nov 2012
@danielaj super aku šikulku máš x-)
bobinkask
19. nov 2012
@mizulienka @danielaj ja som čítala v nejakom časopise,že nato aby vám nepáchol chlebík po droží treba pridat do cesta za 1pl octu...začala som to tak robit a už droždie v chlebíku necítim...lebo predtým občas vonal 🙂 a deti mi ho nechceli jest
nakup
19. nov 2012
@chorale1 veď sme tu na to aby sme si dávali nápady keď už nevieme čo navariť 😉
natal12
19. nov 2012
@lencyca ja neviem :-N ale dakujem ze chválite 🙂
natal12
19. nov 2012
@milenka74 poslem ti ? 😃 ešte máme nemožem sa jej dojest 😃
natal12
19. nov 2012
@bobinkask výborna je neviem sa jej dojesť kebyže možem zjem ju celú 😃 😃 keď budem robiť tortu tak vyskušám určite potahovku 🙂 ja som s čokoládou kamarátka není 😃
milenka74
19. nov 2012
@natal12 no hned by som sla 😃 ale za prve mam to trosicku od ruky a za druhe mam celiakiu a preto si peciem sama 😃 ale dakujem za pozvanie 😎 x-)
natal12
19. nov 2012
@abriela dakujem 🙂 je vysoká ale nabudúce chcem spraviť nejakú inú srdiečko alebo tak 🙂 a s čokoládou som kamarátka moc neni 😃 😃 a inak dnes som bola u činana a mali vykrajovačky na marcipán všelijaké kvietky , listočky a boli po 1.80 eu
levandullka
19. nov 2012
@anavila 😃 Ďakujem 😃
natal12
19. nov 2012
@milenka74 uháá jak si daléko :-N tak to mi je lúto 😞 aj my máme v rodine kto má tu celiakiu 😞
abriela
19. nov 2012
@lululka555 no skusenosti az tak nemam a ked raz vyskusat a torta sa podari. Chytne ta to. Ja len hladam prilezitosti a preto este aj kolegyni do prace som spravila potahovu tortu 😉.
@danielaj aka krasna dcerka. Vztah k pecenieu, vareniu je uz zaruceny 😉
zuziq
19. nov 2012
@danielaj citam ze mas doma pekarnicku. A ked tolko varis a vypekas, urcite ju casto pouzivas 🙂 Zaujima ma, ci je z nej chlebik taky ako napr. z obchodu, ci to nechuti skor ako sendvic, ked sa to v tom upecie? A je nieco, naco je potrebne davat pozor napr. pri vybere konkretnej?
dakujem za info
milenka74
19. nov 2012
@natal12 nevadi,da sa s tym zit 😃 aspon nevylizujem a nevyjedam ked peciem klasicke 😃 😃 😃
bobinkask
19. nov 2012
@natal12 jasné treba vyskúšat ani ja sa moc s čokoládou nekamarátim ale ked musím tak spravím 😉 a ešte ak možem popozeraj si tieto stránky možno ích aj poznáš http://tortyodmamy.sme.sk/ http://www.tortysnov.sk/ ja som sa odtial velmi vela naučila x-)
lululka555
19. nov 2012
@abriela a este mi prosim napis ako ta hmota chuti? je to velmi sladke?
nakup
19. nov 2012
@kaara1980 rybu vždy rozmrazím buď dám do mlieka alebo opláchnem aj prihrievam ak je vyprážaná na druhý deň dám na ňu kúsok masla a zohrejem v mikre nie je vyschnutá
abriela
19. nov 2012
@natal12 wau, ako skvelo si nakupila. Abeceda nemali? S cokoladou niesom kamoska ani ja, preto je dobra cokoladova MMF. Doplnim do albumu moje torticky aj ked cokoladoves mmf su len 2.
@lululka555 ja robim malo sladke kolace - kedze nic nevazim, takze potahovka mi sedi .-D.
Hmota je sladka, ved je to cukor, ale povedala by som, ze chutna. Cokoladova je taka zvlasna, chuti po cokolade a zelatinova je mi chutila ako tie mmf cukriky aj ked v nej cukriky niesu. Celkovo by som ohodnotila, ze zelatinova je najmenej sladka.
Vela zianok v teme o tortach pise, ze potahovku nejedia. Myslim si, ze je to tym, ze kupene potahovky su ine ako jednoducha cukrova z mmf, ci suseneho mlieka - ktora je u mna na vrchole (ale je aj draha).
lululka555
19. nov 2012
@abriela susene mlieko aj mne chuti,starka robieva taky dobry kolac domino a tam je orechova plnka a navrchu susene mlieko,no mnam,toho sa neviem dojest :-p
abriela
19. nov 2012
Moj mozno neetseticky, ale uzasne chutny - obedo-olovrant.
Zapekane zemiaky so syrom hermelinoveho typu a spenatom.
abriela
19. nov 2012
@lululka555 poznam to. Aj ked ja som jedla len vrch z kolaca 😃
mizulienka
19. nov 2012
@bobinkask vidis, presne toto mi chodilo po rozume, len som si nebola ista, ci ozaj moze ist ocot, nabuduce vyskusam...akoze my sme to zjedli vsetko do poslednej omrvinky, lebo bola super, len pre buducnost vyskusam s tym octom
@danielaj dakujem 😉
natal12
19. nov 2012
@milenka74 to máš teda pravdu :-N ja bi som zas piekla furt ale zas nemožem :-| 😃 šak bi sme pribrali moc 😃
natal12
19. nov 2012
@bobinkask dakujem a hej poznam 😉

Začni písať odpoveď...

Odošli