Recepty
ozi
12. jan 2010

Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú :-p

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.
danielaj
19. nov 2012
@abriela
@bobinkask ďakujem baby, no neviem, to aj staršiu tak bavilo kedysi a teraz len to, čo je narýchlo urobené spraví, tak táto malá neviem, po kom bude? zatiaľ ju to baví, ale to asi všetky malé deti 😉
@zuziq no jasné u nás pekárnička ide veĺmi často, no chlebík podľa toho, aký si urobíš, nám takýto chutí, robievam aj pizzový, zemiakový, celozrnný, ale je to iné ako z obchodu, taký voňavý, no domáci, mne pekárničku kúpil mm asi pred 6 rokmi na služobke v Nemecku a to ma veľmi potešil, to bol veru nejkrajší darček asi v tom období, čo som dostala, lebo som po nej túžila 😉 pri výbere ti naozaj neporadím, :-| ja mám veĺkú pekárničku, len asi to, že je lepšia taká, ktorá má na miesenie dva háky 😉 prípadne kuk sem do témy http://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/k... alebo sem http://www.modrykonik.sk/forum/recepty/poradte-...
natal12
19. nov 2012
@abriela moja bohuzial nenakupila musim si od maminy vypytat peniaze ale viem ze to moc pouzivat nebudem 😃 to je podla mna lacné než z internetu . ale zas viem aká je mamina ona nemá rada veci od činanov povie že sami to hned rozletí 😃
abriela
19. nov 2012
@danielaj ked som bola mala, moj otec kazdy vikend piekol. Chodil k nam pravidelne bratranec. Dnes ma po 40-tke a na sviatky pecie do dnes. Zostalo mu to. U nas som po otcovi prevzala ja. Ked som od nasich odisla, otec si od pecenia odvykol a upecie mozno 2 kolace za rok. Preto si myslim, ze tvoja mala vypekat, ze jej to zostane.
Ja sa uz tesim ako to naucim mojho maleho 😃
abriela
19. nov 2012
@natal12 formicky su plastove a nerozletia sa, lebo nimi vykrajujes len cesto 😃. A plastove su aj na nete,len v inej cene. Inak pozeram,ze mas 19 - ajked rano som registrovala, ze ti niekto napisal (Daniela, ci rastulka) ohladne veku. No mas moj obdiv, ze ta to vobec bavi, ze si v tejto teme.
amdeis
19. nov 2012
@bobinkask ja davam ocot do kazdeho kysnuteho cesta. Ci chebove alebo kolacove. A naozaj drozdie necitit. Moj manzel nechcel nikdy kysnute este u rodicov jest bo mu smrdelo. U mna zblajzne vsetko, drozdie necitit. Na pol kila cca 1PL octu. Overene, osvedcene = odporucam.
natal12
19. nov 2012
@abriela no šak ja viem aj naše majsterky také mali len z nemecka či odkiaľ, proste všetko čo kúpime je činske aj v elektre keď si kupíš mixér je činsky 😃 ]-( no mladá baba som a kecám tu s vami v tejto téme na MK :-N čo iné bi sem nešli asi
abriela
19. nov 2012
@natal12 veľa mladych bab nebavi pečenie, varenie. Aj keď nevravím, ze predtym to bolo ine. Ved napr. moja moja ako mlada varit a piect vobec nevedela. Na varenie a pecenie bol u nas otec.
natal12
19. nov 2012
@abriela jéééj chlap a piekol to je pekné :-N presne máš pravdu velá dievčát nebaví piect i varit ale v živote ked budu dospelé čo budu robit ved ich nikto nebude chciet ked nebudu varit 😃 😃 chlap bude hladný alebo si urobí sám 😃
majuskacechova
19. nov 2012
@natal12 ano ano mali by sa ucit lebo ked nebudu vediet tak si urobi sam 😃 😃
abriela
19. nov 2012
@natal12 bol najstarsi zo surodencov, tak sa asi naucil.
Moj drahy bol vedeny k tomu, ze chlap v kuchyni nema co robit. A aj ked niesme spolu az tak dlho a vekovo je asi ako tvoj otec 😃 uz vie potahovat tortu, kamion co mam v albume (torta) zdobil on, kysnute cesto miesi on, aj ked sam by sa zatial do toho este nepustil.
natal12
19. nov 2012
@majuskacechova len ktovie ci si ten chlap bude vediet urobit 😃 lebo niektorí su takí že nevedia
natal12
19. nov 2012
@abriela nasi su rozvedeni a mamina ma priatela a ten tiez pomaha miesi cesto a tak 🙂 a moj otec ma okolo 48 tak nejak vies o tom ze neviem ked som snim tak často neni :-N ale na svoj vek je mladý aspon tak vyzerá
majuskacechova
19. nov 2012
@natal12 jasne ze nebude vediet :-p :-p
preto su na nas taki zavisli 😃 😃
natal12
19. nov 2012
@majuskacechova presne tak 😃 mam bratranca ktory ma frajerku a cakaju babo a on si nevie s prepacenim ani bez nej utret rit na zachode 😃 😃 😃 😃
majuskacechova
19. nov 2012
@natal12 tak toto su chlapi 😃 😃
natal12
19. nov 2012
haaa 😃 nemám slov a jak jej budem varit ked ona nebude moct 😃 nato som zvedava 😃
angelika_2
19. nov 2012
žienky čo idete zajtra variť? dajte tipy. vôbec ma nič nenapadá, diky moc 🙂
mariana0915
19. nov 2012
@angelika_2 vypražane pirohy 🙂

inak baby niektora z vas mi daval v sobotu recept na pizzu z kysnuteho cesta viem ,že tam išla kys.smotana, muka a dalej nepameta ,viem že ešte bolo aj napsiane,že robi ta dotična aj skoricovniky,truba som si nezapisla tak kebyže ste bola ochotna mi to ešte raz napisať dakujem 🙂
bobinkask
19. nov 2012
@mariana0915 myslíš toto od @danielaj
1kyslá smotana-alebo biely jogurt, 1kg hl. múka, 1 droždie, trošku soli, cukru, 1dcl oleja, mlieko 3dcl aj viac podla potreby
z uvedených surovín vypracujeme cesto, mlieka dáme tolko aby sa nelepilo na ruky
cesto hned rozdelíme na tri plechy, nemusíme nechávat kysnút a obložíme podla chuti
ja som si recept tiež opisovala že vyskúšam 😉
recept je napísaný na strane 1711
tretulka
19. nov 2012
babulky, nemate nejaky osvedceny recept na marlenku? chcela by som vyskusat 🙂
tretulka
19. nov 2012
@lucka1987 ja som tiez nemala bananovy puding, dala som zlaty klas 🙂,
lucka1987
19. nov 2012
@tretulka tiez som o nom premyslala, ale chcela som, nech to ma nejaku prichut 😃 😃
mamkabeika
19. nov 2012
Ahojte babuľky 🙂
Zajtra sa chystám robiť zapekanú brokolicu so zemiakmi, syrom a omáčkou z jogurtu, cesnaku a byliniek x-) x-) x-) a k tomu šalátik, ešte neviem aký, na výber máme mrkvu, paradajky a uhorky.

Polievka bude zo zeleného hrášku a šalotky 🙂
ifkael
19. nov 2012
Neviete co dobreho z cervenej sosovice? Okrem polievky 🙂 🙂
mamkabeika
19. nov 2012
@ifkael Mne napadá len prívarok :-p :-N
mariana0915
19. nov 2012
@bobinkask anoooooo
mavion1984
19. nov 2012
@tretulka http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=4463
odporucam tento, marlenka je vyborna x-)
rastulka
19. nov 2012
@lululka555 Nuž,kym som sa ja sem dnes dostala je skoro noc 😃 ale nevadi @abriela Ti už odpisala,poradila 😉 Inač ani ja už ine torty robit nebudem len potahovane 😉
p.s: najlepšia MMF je čokoladova 🙂 ale to je len moj nazor 😉 🙂
rastulka
19. nov 2012
@natal12 Jéééj,ved je super ta torta 🙂 🙂
rastulka
19. nov 2012
@natal12
@abriela Musim si spravit vylet do mesta a pokukat u našich činanoch 🙂

Začni písať odpoveď...

Odošli