Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

akika722
25. nov 2012

@magdalenocka dakujem pekne 😵

michaelamilan
25. nov 2012

HOVORTE SI KTO CHCETE ČO CHCETE ALE TOTO JE OZAJ NAJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJLEPŠIA TÉMA NA TOMTO FÓRE 😀
som normálne rada že tu táto téma je!!!!! nielenže sú tu samé dobrotky pre oči a žalúdok, ale aj skvelé inšpirácia na odvrátenie zo stereotypného varenia...... ale čo je najjjjsamlepšie: nikto tu nikoho neuráža a je to tu len samá chvála!!!!! Pochvala pani zakladateľke!!!!!
A mamičky, šup sem s ďaľšími receptíkmi, každý deň sa teším na nové a novééééé mňamky 😝

natal12
25. nov 2012

@abriela My sme ich piekavali ale mamina povedala ze nikto to neje tak načo to budem piecť 🙂 potom to zbytočné bude stát a oschne to 😅 inak neporadíš mi neni to blbá kombinácia s tou roládou ? 😒

veve39
25. nov 2012

@natalii6 aj ja robim plnenu papriku podla toho receptu, je vyborna 🙂

bellada
25. nov 2012

@ktore omacky sa robia vacsinou z besameloveho zakladu + suroviny podla druhu omacky, tu mas jeden recept
http://varecha.pravda.sk/recepty/univerzalna-sy...

veve39
25. nov 2012

@magdalenocka ja robim podobnu bolonsku omacku...tiez bez mlieka, ci smotany, akurat nedavam muskatovy oriesok, ale okrem oregana aj stipku tymianu...je skvela 🙂

veve39
25. nov 2012

@katka512 ja odporucam tento jablkovy, robila som prvykrat vcera, je uuuzasny 🙂
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=50155

nakup
25. nov 2012

Keďže som tu dlho nebola ešte som vás ani nedočítala, na katarínskej hov. vývar s pečeňovým haluškami, br. karé na vrchu praženica šunka šampiony a zapečené s údeným syrom, opekané zemiaky, ryža, obloha, azákusok, pred pol nocou kapustnica, a my dnes kapustnica milujem kapustu sviečková s domácou knedlou a koláčik zajtra dofotí

happy8051
25. nov 2012

menu na dalsi tyzden:
pondelok: fazulova nasladko, spenatove halusky s nivovou omackou
utorok: sampinonovy krem, plneny kapustny list, varene zemiaky
streda: vajickova, zemlovka s tvarohom a ovocim
stvrtok: zeleninova s mrvenickou, francuzke zemiaky bez masa
piatok: porova kremova, fasirka so syrom pecena v rure, zemiakova kasa
sobota: husty gulas z diviny, pecivo
nedela: kelova, kuracie batozky s nivou, slaninkou a slivkami, ryza

veroninna1
25. nov 2012

dnes zeleninova polievka a strapacky s kyslou kapustou a slaninou. na zajtra zostalo z polievky a urobim ryzovy nakyp

danielaj
26. nov 2012

@kibuk aj náš tatinko má dnes narodky 😀

danielaj
26. nov 2012

a inak dobré ránko všetkým, u nás tiež dnes dojedací deň 😉
@michaelamilan presne, máš pravdu, ja už veru do iných tém veĺmi nechodím, odkedy som tu, tak mi je tu dobre 😉 žiadne hádky, osočovanie, my sme tu taká milá kopa maminiek a budúcich maminiek 😉

firstbaby
26. nov 2012

Dobre ranko, dnes u nas este kacaci vyvar, urobim kolozvarsku kapustu a bravcove rezne s kasou. Manzel dnes odchadza na sluzobku, tak nech ma co papat. Urobime si dnes druhu nedelu 😀

eva7780
26. nov 2012

dobre ranko,u nás sa dnes dojedá bravčové s hráškom a tarhona 🙂
žienky,chcem sa spýtat,ktoré pečiete v teplovzdušnej rúre,upečú sa Vám oba plechy naraz?ja vzdy jeden musim nechať dlhsie 😨

lencyca
26. nov 2012

@lululka555 vyzerajú super,recept už mám odpísaný,vyskúšam,dakujem 😉

lencyca
26. nov 2012

Dobré ránko,aj my dnes dojedáme,idem si zamiesit na zázvorníky,ale len z 1/2dávky na skúšku 😀

natal12
26. nov 2012

dobrí ránko aj my dnes dojedačky a volačo upečem asi roládu 😉

womankc
26. nov 2012

@bubo1104 ďakujem potešilo. Rafaelo guľky mám totálne jednoduchý recept a je vynikajúci, ide tam
200g masla , 200g sušeného mlieka, 4 rozmrvené tortové oblátky , práškový cukor , len to si presne nepamätám tuším tak okolo 150- 180g a 1 dcl teplej vodu, všetko sa dobre premieša a nechá sa v chlade odpočinúť/ to v recepte nebolo , ale lepšie sa potom tvarujú tie guľky/ , potom sa vytvarujú guličky a obalia v kokosovej múčke, do stredu som dávala predtým uvarené jumbo hrozienka v rume, mohli by býť višňe sušené uvarené v rume, alebo obielený lieskovec, či mandľa, tieto na foto boli prázdne , už som robila aj tak, že namiesto tortových oplátok som dala rozmrvené vianočné oblátky, tie sú jemnejšie , ale mojim deckám chutia viac tie s tortovými, oriešky sú klasika recept a plnila som krémom maslovým s jedným vanilkovým pudingom a zmäkli tak, že sa doslova rozplývali na jazyku

womankc
26. nov 2012

@lululka555 krásne menu

womankc
26. nov 2012

@briketa mňam vyzerá to vynikajúco

stankapk
26. nov 2012

@womankc chcela by som ťa poprosiť o upresnenie, aké sušené mlieko si dávala, či plnotučné alebo odtučnené. ďakujem, asi ich skúsim 🙂

katka512
26. nov 2012

@veve39 ďakujeeem moc 😵

ivanajelinek
26. nov 2012

Dobre ranko 😉 U nas dnes len polievka zo vcera-porkovo-zemiakova kremova d druhe musim nieco vymysliet. Mam aj poradnu dnes,tak to musi byt nieco rychle. Asi ryzu a udusim nejake mäso k tomu.

womankc
26. nov 2012

@milenka74 na teba som si v sobotu spomenula , robila som toto a bolo to mňam , písali tam, že je to bezlepkové
lepšie je to ako ryžový nákyp a hlavne treba dodržať to sperenie viacnásobné
http://varecha.pravda.sk/recepty/starocesky-jah...

adikad
26. nov 2012

My mame polievku zo vcera,tak spravim len kuraci perkelt.

abriela
26. nov 2012

@natal12 kombinacia tmava plnka, banany je v pohode. Nieco podobne mam v receptoch - vola sa to slonie slzy. Nazov je odvodeny z toho, ze rolada sa neda poriadne skrutit, kedze vnutri je cely banan.
@womankc tuto verziu rafaela nepoznam a moze byt veru dobra. Ukladam si.

womankc
26. nov 2012

@megika1 no a to ma včera svokra zdrbala, že by som ich nabudúce mala viac sa snažiť tak pekne cukrárenky upraviť, akože krajšie urezať a ozdobiť, hehehhhe, no ale potom dodala, že opitého izidora mám vynikajúceho , a potom sa ešte pýtala švagriná, že ako dlho mi to trvalo urobiť a či sa mi to vyplatilo 😉 No a ja na to , že som bola v situácii, že sa mi to veľmi vyplatilo, lebo som potrebovala práve v tej chvíli korunku navyše
No a nakoniec mi od tej kolegyne prišla večer SMS , že koláče sú famózne a že oriešky zožrala skoro celé sama xixixixi
Ja viem, že boli hrbolaté a tak , ale však to je to , že sú domáce, ja predsa nie som profesionál no nie??? 😀

mirkat73
26. nov 2012

dievcata ked vidim ako vyvarate a vypekate ...klobuk dole 🙂

natal12
26. nov 2012

@abriela no hej a už podla toho opisu si myslím že to chutit bude dobrééé 🙂 ale som sa rozhodla robím niečo iné 😀 ale až zajtra dnes sami nechce

natal12
26. nov 2012

baby ktorá ste robili hrnčekový koláčik s jablkami a s tou pofrkánou čokoládou ? od @bublina83 ?